Editörler : Pangaea

Kapalı
27 Mayıs 2016 05:00

Teknik eğitimde öğretmen ihtiyacı azaliyor, bilişim hariç..

ÖĞRETMEN İHTİYACI AZALACAK OLAN BRANŞLAR

Son yapılacak 30 Bin öğretmen atamaları bazı branşlarda doluluk oranını %100 seviyesine getirdi. Özellikle Sosyal bilgiler, Türk Dili Edebiyatı, Fen ve Teknoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe , ve Teknik Eğitim Branşlarında branşlarında öğretmen ihtiyacı azaldı. Ders saatleri ile ilgili herhangi bir değişmenin de olmadığı bu branşlarda öğretmen açığının ve atamaların azalacağını söylemek mümkündür. Bu branşlarda öğretmen ihtiyacının artması için ders saatlerinin artması, takviye kurslarda tercih edilmesi ve emeklilik durumlarının olması gerekiyor.

KAYNAK:mebpersonel.com

ÖĞRETMEN İHTİYACI ARTACAK BRANŞLAR

ingilizce, dinkültürü, sınıf öğretmenliği, okulöncesi, bilişim teknolojileri...

ingilizce açık: 25000

dinkültürü: 15000

bilişim : 12000-15000 arası

cybroam
Aday Memur
27 Mayıs 2016 09:00

Hocam hep azdı. hiç çok olmadı ki. 50-100 kişi kadro değil bunlar. Sınava girenlerin % 5 i bile atanmıyor. Hiç bir eğtim fakültsinde böyle bir rezilik yok. Eğitim faültelerinde sınava girenlerin en az yüzde 15-20 si atanıyor. 80 milyon nufusu olan bir ülke. Teknik öğretemen ihtiyacı yok. Çok garip geliyor bana. Yada hiç mi emekli olan yok. Çogu bölüm 1970 den bu yana açık. Yılda en az her bölümden 100-150 hocamızın emekli olması lazım.

Mainyu
Aday Memur
27 Mayıs 2016 09:04

.

mavera001
Aday Memur
27 Mayıs 2016 10:04

Arkadaşlar bu tür haberlerle kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar bazı bölümlere pozitif ayrımcılık yapmak için şimdiden kılıf hazırlığı yapılıyor zaten teknik eğitim bölümlerine yapılan atamalar yetersiz iken bu haberlerle yok etmeye çalışıyorlar unutmayalım ki kim çok çalışırsa kadro için baskı kurarsa o alıyor kadroyu ona göre hareket etmek lazım.

yasin5385
Kapalı
27 Mayıs 2016 11:50

bu yıl teknik eğitime çok atama olurmu bilmiyorum ama benim gy:18-20 gibi gy:35 eb:48

bu değerlerden nasıl bir puan çıkacak bilmiyorum tahminim 67-68 olur

tesisatçıyım atanabilmem için en az 150 nin içine girmem lazım bu yıl okadar almazlar...geçen yıl toplamda 125 falan alındı 68 le kapadı....

teknikmagdur
Kapalı
28 Mayıs 2016 11:15

Arkadaşlar bu adamlar Teknık Öğretmen Ataması yapmamak ıcın sımdı den kamu oyu oluşturmaya çalışıyorlar, Teknık Öğretmen ıhtıyacı kalmadı dıyerek,Otomotıvden 10.000 kışı var atama bekleyen 13 yılda 150-200 kışı atadınız bu mu meslek lısesı sevgınız,arkadaslar 80.000 Teknık Ogretmen 13 yıldır atama beklıyor başlık bu ımza kampanyası baslatalım Son 2 yıldır toplam kaç kışı alındı atama bekleyen kaç kışı % 2 atama yapılmış bunu belirten tüm bölümler ı kapsayan,

ımamhatıplerın sorununu cozen Dın kültür ogretmenı ıhtıyacı doğuran, yonetıcıler13 yıldır bızım sorunlarımız ıcın de ıhtıyac arttırıcı radikal ve en kısa sürede adımlar atarak bızım de atamamızıyapmalarını, artık vaad degıl atama ıstedıgımızı belırten bır metin hazırlayalım ve kampanya

baslatalım tüm gazete,tv,sendıkalar,partıler,meclıs dilekçe komısyonu,tum mılletvekıllerıne,tum

bakanlara,tum AKP ıl,ılce başkanlıklarına fax ve emaıl ler gönderelim yoksa bı 13 sene daha

beklerız. Hazır bakanda yenıyken acılen yapmamız gerekenler bunlar burda yazmak çözüm

degıl bır arkadaş ortak bır metin hazırlasın,ımza kampanyası baslatalım her yere bunları

gönderelim bakın O zaman nasıl Teknık Öğretmen ıhtıyacı doğuyor görürsünüz, her bölüm ıcın

tek atamada en az 500 kontenjan ısteyın,sakın bunun altında atama talebinde bulunmayın,

yoksa ağzınıza bır bal çalarlar yine 40-50 kadro verıp ıhtıyac doldu derler

calasayin
Aday Memur
12 Ağustos 2016 00:41

Ne yazık ki teknik öğretmenlere neredeyse her yıl 1 veya 2 kadro açılmaktadır. Teknik öğretmenlere Şubatta branş bazında en az 500'er kadro açılması için tüm teknik öğretmenler bimer, cimere ve mebe neresi varsa mutlaka yazalım. İşsizliğin önüne geçmek için meslek sahibi bireyler yetiştirmeliyiz. Aksi halde herkes devlet memuru olmak için ömrünü KPSS ve mülakat gibi sınavlarla heba edecektir.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi