Editörler : crops35
27 Mayıs 2016 09:25

2016 kpss lisans böyleyse Önlisans sınavı nasıl olur?

Kpss 2016 lisans sinavinda millet genel kulture (cok detay calismaktan midir bilmem) cok kolay dedi. Genel yetenek ise asil eleyici kisim olarak degerlendiriliyor.

Buna bagli olarak bizim 22 ekim onlisans sinavi nasil olabilir?

Yani osym bize de benzer bi tarife mi uygular. Yoksa tam tersine gy yi kolaylastirip gk yi mi zorlar?

22 Ekim 2016 saat 09.30 da BİZİ NE BEKLİYOR EYY MİLLET?

darkslot
Kapalı
27 Mayıs 2016 15:27

Ne farkeder ? Ösym dese aynı formatta olacak. Türkçe mat mı kasıcaksın? Gk çok mu kolaydı sanki sana göre ? tabi evde çözerken 2 şık arasında kalıpta sonra cevaba bakıpta tabi yahu çok kolay izlenimi yaşayabilirsin. her derse eşit çalışılmalı.Tarihten okadar kastık ki artık zor kolay yok en basit şey aklından çıkmışsa zordur.. bir başkasına göre kolaydır... Adam gider problemlere kadar yeri kolay sorar problemleri zor sorar zordan kastım harbiden zor soru veya uzun zaman alıcı soru veya anlaması çok güç sorular... Vatı zor sorar sen yine aynı düşüşü yaşarsın. İllaki türkçe tarihin zor olması gerekmiyor. Zaten ders bazında bir zorluk değil konu bazında zorluk yapıp işi daha karmaşık bir hale getiriyorlar. Nitekim 2014 sınavında problemler öncesi+problemler bir derece kolay. Problemlerden sonra gelen konular zordu .. Veya atıyorum anlam soruları zor. paragraflar kolay. dil bilgisi ortaydı. Bu şeklin ne olacağı belli olmaz..

Düşünsene sen bir sınav ayarlayacaksın. Keyfine göre kolay zor orta mekanizması çizeceksin.Kelime bazında anlama bazında ..işlem bazında.. zaman çizelgesi çizeceksin . Bunun nasıl yaptığının önemi var mı ? sadece kolay olmayan bir sınav yapacaksın. Dil bilgisi zor olacak dersin tamam o zor olur dil bilgisi kasarsın. en fazla 1*2 netın oynar. Zorluktan kasıt nedir ki ? Paragraf zor olacak dersın gunde 100 paragrafta cozsen sınava kadar en fazla 1 netin oynar. Sen ne anlayacaksan o oluyor. Toparlamak gerekirse. Çalışma sisteminde bir değişikliğe gitmek gereksiz.. Her ayrıntı her nokta önemli . eşit seviyede..

Selam Ben Emre
Yasaklı
27 Mayıs 2016 15:55

Lisans sınavından zor olmayacağı kesin.

denizlevent
Daire Başkanı
27 Mayıs 2016 15:58

Bence önlisans ta kolay olacak.

27 Mayıs 2016 16:23

Darkslot arkadasim bu soruyu sormamin temel amaci "eleyici" kismin gy mi yoksa gk mi olacagina dair dusuncelerinizi ogrenmekti. Lisanstan kolaymi zor mu olur diye de sormadim. Osym bizi ters koseye yatirmaya calisacak zaten de hangi bolumden elemeye calisacak mesele bu. Kpss lisanstan daha zor olmayacagini ben de biliyorum ayrica. Ve elbette ki programim degismeyecek. Ama en azindan dikkatimizi nereye toplamamiz gerektigi ortaya ciksaydi daha iyi olurdu. Bence.

darkslot
Kapalı
27 Mayıs 2016 16:44

Fatih eleyici kısım ders bazından değil konu bazında olur . ortaya cıkması da imkansız. yine de siz bilirsiniz.

Selam Ben Emre
Yasaklı
27 Mayıs 2016 16:48

Varsayımlarla hazırlanmak sizin zararınıza olur.

Fatih-i Cihan, 8 yıl önce

Darkslot arkadasim bu soruyu sormamin temel amaci "eleyici" kismin gy mi yoksa gk mi olacagina dair dusuncelerinizi ogrenmekti. Lisanstan kolaymi zor mu olur diye de sormadim. Osym bizi ters koseye yatirmaya calisacak zaten de hangi bolumden elemeye calisacak mesele bu. Kpss lisanstan daha zor olmayacagini ben de biliyorum ayrica. Ve elbette ki programim degismeyecek. Ama en azindan dikkatimizi nereye toplamamiz gerektigi ortaya ciksaydi daha iyi olurdu. Bence.

27 Mayıs 2016 22:36

beyler bayanlar tüm derslere eşit çalışın o yeter sizlere

hasanmabi
Yasaklı
27 Mayıs 2016 22:53

Kadro yoksa sınavın nasıl olacağının hiç bir anlamı yok

kpsszede90
Kapalı
27 Mayıs 2016 23:14

Herkes basit basit diye ayaklandığı için bence zor sorulacak :/

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular