Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
27 Mayıs 2016 11:07

Emekliliği Gelen Öğretmenler

Artık düşün şu genç öğretmenlerin yakasından.İl dışı atamaları için geçmiş yılların istatistiklerine bakıyorum,12500 iş günü olan bir yığın öğretmen abi/ablamız var.yaklaşık 34-35 yıllık öğretmen yani 55 ine merdiven dayamış.Çalışmayın artık,gidin balık tutun,nakış kursuna gidin,parklar da oturun,torun sevin...Vallahi sayenizde tayin isteyemiyoruz.Bunca yıl memleketin ücra köşelerinde çalışmış olabilirsiniz eyvallah ama bu saatten sonra İzmir'in,Antalya'nın vb elit yerlerin tadını da çıkaramazsınız.N'olur emekli olun...

deniyas
Kapalı
27 Mayıs 2016 11:44

15009 iş günü ve 987 puannnnn yahu 41 yıldan beri öğretmen bu şahıs,bir huzur verin n'olur

goksu_gzl
Daire Başkanı
28 Mayıs 2016 06:18

Yok öyle yağma sonuna kadar tadını çıkaracağım.

goksu_gzl
Daire Başkanı
28 Mayıs 2016 06:20

Olaganüstü yerlerde çalış can güvenliğin olmasın o kadar badire atlat.Sonra da torun sev.

goksu_gzl
Daire Başkanı
28 Mayıs 2016 06:22

Torun da severim ,balık da tutarım işimi de yaparım. Ama kusura bakma bu talebin hakkaniyete uymaz.Tecrübemle bilgi birikim ile sağlığım el verdiği sürece çalışırım.

deniyas
Kapalı
02 Haziran 2016 11:45

Olağanüstü yerlerde ben de çalıştım,teröristler yolumu kesti kırsalda 2 saat boyunca propaganda dinlemek zorunda bırakıldım o iki saatte hayatım bir film şeridi gibi önümden geçti.Ayrıca ben şu an halihazırda zaten batı ilinde çalışıyorum.Hatta merkezdeyim bile ancak tadını sonuna kadar çıkarmak isteyenlere de isyanım var.Bunun hakkaniyet ile ilgisi yok.Okulumda ücretli kızıyla çalışan

63.5 yaşında öğretmen amcamız var,öğrencilerinin notlarını mebbise girmekten aciz...O da senin gibi sonuna kadar tadını çıkarma meraklısı!Merkeze bu sene geldi 868 puan ile,onun sayesinde yeni evli bir öğretmen arkadaşımız eşinden 65 km uzaktaki bir köyde çalışmak zorunda kaldı.Bu mudur hakkaniyet anlayışınız?Sonuna kadar tadını çıkarın ama yeni evli bir çift 65 km mesafeden evliliklerinin ilk yıllarının tadını çıkaramasınlar.Amma da hakkaniyetlisiniz hocam.Kabul edin artık sizin tecrübe dediğiniz şey makineden farksız işleyen yeni kuşak öğrenci beyni ile yarışamaz.Bırakın bu tecrübe ayaklarını.Bunca yıldır o meşhur tecrübeleriniz sayesinde ülkemin nasıl Atatürk düşmanı bir nesil haline geldiği pekala ortada.

goksu_gzl, 8 yıl önce

Yok öyle yağma sonuna kadar tadını çıkaracağım.

djorkaeff
Şef
02 Haziran 2016 11:59

devlet bir kanun tasarısı ile 55 yaş üzerini emekli ederse bu iş çözülür.

deniyas
Kapalı
02 Haziran 2016 14:36

Mantıklı bir çözüm önerisi,55 yaşından sonra verimlilik düşüyor ve çağa ayak uydurmakta zorlanmalar başlıyor,bakın bu öneriniz uygulansa eminim doğudaki öğretmen arkadaşlarımızın en az yarısı batıya gelebilir.Yine aynı şekilde batıda görev yapanlardan zor şartlarda olanlar da merkezi yerlere gelebilir.Bir şekilde 55 yaş üstü çeşitli bahanelerle öğretmenlikte kalmak isteyenleri tasfiye etmek lazım.

djorkaeff, 8 yıl önce

devlet bir kanun tasarısı ile 55 yaş üzerini emekli ederse bu iş çözülür.

medip
Daire Başkanı
03 Haziran 2016 00:00

65 çok erken,üniversitelerdeki gibi 70-75 olmalı emeklilik kendine güvenene.

masum köyIü
Genel Müdür
03 Haziran 2016 09:40

neyin kafası bu :) devlet kendi eliyle emekliliği 60 yaşına çıkardı. daha da çıkarmayı düşünüyor. öğretmen şuanda emekli olsa 2000 tl maaş 70bin emekli ikramiyesi alır. emekli olmak için hiç cazip değil. büyüklere laf atmadan önce empati kurmayı deneyin derim. adam emekli olsa gidecek inşaatta, pazarda, manavda çalışacak...

deniyas
Kapalı
03 Haziran 2016 11:03

Neyin kafası olduğunu açıklayamam umuma açık yerlerde bu birincisi,yorumunun kayda değer ikinci bölümüne cevap vermek gerekirse,55-60 yaşına geldiği halde birikim yapamadıysa bir öğretmen ve halen daha emekli ikramiyesi olan 70 bin tl ile 2000 tl emekli maaşı yetmiyorsa o öğretmende bütçe yapma konusunda bir sıkıntı var demektir.Eğer sağlık gibi çok spesifik bir durum ile karşılaşmadı ise bir öğretmen emeklilik yaşına kadar pekala emekliliğinde rahat edecek kadar birikim yapabilir.Kendimden örnek verecek olursam,12 yıllık öğretmenliğimin özeti;225 bin tl lik ev ve 60 bin tl lik araba ve bunları aile büyüklerinden tek kuruş almadan hayata geçirme,üstüne 12 yılda Türkiye sınırlarında kalmak kaydı ile gezilip görülen 30 a yakın il...

masum köyIü, 8 yıl önce

neyin kafası bu :) devlet kendi eliyle emekliliği 60 yaşına çıkardı. daha da çıkarmayı düşünüyor. öğretmen şuanda emekli olsa 2000 tl maaş 70bin emekli ikramiyesi alır. emekli olmak için hiç cazip değil. büyüklere laf atmadan önce empati kurmayı deneyin derim. adam emekli olsa gidecek inşaatta, pazarda, manavda çalışacak...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi