Editörler : Pangaea
29 Mayıs 2016 10:43

Mühendislik Mezunları,Teknik Öğretmenliğe başvurusunu engellemek için BİMER,AKİM yazıyoruz Adaletsiz

Mühendislik mezunalrının atamalarda Teknik Öğretmenliğe 1.Öncelik olarak başvurusunu engellmek için bu adaletsizliğe son vermek için BİMER (Başbakanlık iletişim merkezi),AKİM (Ak parti iletişim merkezinden MEB bakanlığını seçip) bu adaletsizliğin ve zaten az olan kadroların Mühendislik mezunlarına verilmesini engellemeliyiz atanmak için önce hakkımızın elimizden alınmasına izin vermemeliyiz,nasıl Teknik öğretmenler Teknolojı Tasarım öğretmenliğine 2.,3. öncelik başvuruyorsa Mühendislik mezunlarıda 1. öncelik değil ,2. ve 3. öncelik başvurmalı veya hiç başvurmamalıdır,Teknik öğretmenler atama beklerken işsiz atanmak için bekelrken baştan TEF okuluna öğretmen olmak için giden biz Teknik öğretmenlerin kadroları atamalarda baştan mühendis olmak için üniversiteye giden mühendislik mezunlarına Teknik Öğretman atamalarında 1.öncelik hakkı tanınması adaletsizliktir haa Teknik Öğretmen olmazsa o zaman ançak düşünülebilir mühendislik mezunlarının Teknik öğretmenliğe başvurusu bu durumda üniversiteden Teknik öğretmen unvanı ile mezun olup atama bekleyen binlerce Teknik öğretmen varken bizim hakkımız olan kadrolara mühendislik mezunlarının para ile 1 yıllık formasyon alınıp 4 yıl öğretmenlik dersleri okuyan Teknik Öğretmenlik mezunları ile aynı kefede 1.öncelik olarak zaten az olan kadrolara mühendislik mezunlarınında 1.öncelik olarak başvurması adaletsizliktir kanunlara aykırıdır bakanlık böyle bir şeye nasıl izin verir derhal bu uygulama sona ermelidir bunun için BİMER VE AKİM e yazalım itiraz edelim olmazsa idare mahkemesine dava acıp bu haksız uygulamaya hakkımızın yenilmesine dur diyelim bu durumu çoğu arkadaş bilmiyor atamalarda bakın çoğu atananlar sonradan formasyon alıp atanan mühendislkik mezunlarıdır öncelikle atanmak için bu adaletsizliklere dur demeliyiz kadro hakkımızı başkalarına kaptırmamalıyızözellikle anadoluda işsiz olan mühendislik mezunları teknik öğretmenliğin maaşı yüksek ve öğretmenlik mesleğinin cazip oluşu nedeniyle birçok mühendislik mezunu formasyon alıp uyanıklık yapıp teknik öğretmenlerin kadrolarına atanıyor sanki çok kadro veriliyormuş gibi Teknik Öğretmen arkadaşlara sesleniyorum atanmak için öncelikle kadrolarımıza sahip çıkmalıyız yoksa çok daha bekleriz mühendislkik mezunları ançak teknik öğretmen olmazsa başvurabilir şuanda işsiz atama bekleyen çok teknik öğretmen var öncelik 1. öncelik olarak TEF mezunu baştan teknik öğretmen olmak için okuyup mezun olan biz Teknik öğretmenlere verilmelidir mühendislik mezunları 2. öncelik başvurmalı kadrolara 1.öncelik TEF mezunu teknik Öğretmenlere verilmelidir.

metalurjist007
Kapalı
29 Mayıs 2016 10:52

Bizde sizin muhendis olmamaniz icin bimere imere hatta yoke basvuralim. Madem adalet diyorsun

yasin5385
Kapalı
29 Mayıs 2016 11:13

bende mühendislik tamamlamaya başvurdum bitiremedim ... ALLAH razı olsun danışman hocam iyi davranıyordu fakat başkaları suratına bile bakmıyordu başka yelerdende iyi davranmadıklarıyla ilgili haberler alıyordum...biz mühendis olmayalım sizde öğretmen olmayın.... zaten elini kolunu sallasan mühendis hiç bir forsu kalmadı ...öss de adını soyadını yazsan hadi gel mühendis ol derler....her taraf mühendislik fakültesiyle doldu taştı...

metalurjist007, 8 yıl önce

Bizde sizin muhendis olmamaniz icin bimere imere hatta yoke basvuralim. Madem adalet diyorsun

samuray3
Aday Memur
29 Mayıs 2016 11:13

Formasyonun amacı bu zaten formasyon alıp öğretmen olmak. En başta bu formasyonu kaldırmaları lazım yani şuan verilmiş hak geri alınamaz. Tef ler içinde mühendislik tamamlamayı kaldırsınlar o zaman adalet istiyorsanız!!!

yasin5385
Kapalı
29 Mayıs 2016 11:17

ben mühendis olmak istmiyorum onlarda bizim kapımıza uğramasın.

HAMDi147
Aday Memur
29 Mayıs 2016 12:11

Muhendis olup teknik öğretmenlerin 5 - 10 kadrosuna göz diken en aciz insandır bence acizlikleriyle baş başa bırakın siz nasıl muhendiş oldunuz hata en başta yapilmiş.

HAMDi147
Aday Memur
29 Mayıs 2016 12:23

Arkadaşlar mühendis girişimcidir bunların inanın kekini sütünü anneleri getiriyordur aslinda halleri ortada. Her ile universite dediler sınava gir muhendis ol hani bizim iki iyiliğa geçiş gibi çokta kendinizi yormayın söylenenleri idrak edecek bi yapıya sahip degiller

metalurjist007
Kapalı
29 Mayıs 2016 12:49

Biraz daha calisip sende muhendislik fakultesini kazansaydin. Kiskanmayin gipta edin

HAMDi147, 8 yıl önce

Muhendis olup teknik öğretmenlerin 5 - 10 kadrosuna göz diken en aciz insandır bence acizlikleriyle baş başa bırakın siz nasıl muhendiş oldunuz hata en başta yapilmiş.

HAMDi147
Aday Memur
29 Mayıs 2016 14:07

Bizim zamanimizda muhendiş olmamiz yasaktı olsaydık şu düştüğünüz duruma düşmezdik merak etme

Biraz daha calisip sende muhendislik fakultesini kazansaydin. Kiskanmayin gipta edin

metalurjist007
Kapalı
29 Mayıs 2016 14:13

Ossde kazansaydin muhendisligi. Bunu soylemek istedigimi anlamiyormusun. Seni nasil ogretmen yapmislarsa

HAMDi147, 8 yıl önce

Bizim zamanimizda muhendiş olmamiz yasaktı olsaydık şu düştüğünüz duruma düşmezdik merak etme

bugra288
Aday Memur
29 Mayıs 2016 14:23

metalurjist senin algılamanda sıkıntın mı var abisi ..adam sadece teknik öğretmenliği seçiyorum diyor sen katsayı muhabbetini duyamadın mı ne ..şimdi sen o ne dersin bomba mı :)) öss de kazansaydın diyor hala

HAMDi147
Aday Memur
29 Mayıs 2016 14:44

Ya çocuk yastasın yada beynin çocuk yaşta 2000 li yıllarda iman hatip meslek liselerine mühendis doktor vs bölümler taşaklı ÖSS yi ful yapsanda yasak ben fırat elktrik og 330 puanla girdim elktrik muh 290 puanla aldı umarım bu farkki idrak edecek kapasiten vardir

yasin5385
Kapalı
29 Mayıs 2016 14:52

devlet politikası sayesinde mühendisliğin kıskanılacak bir yönü kalmadı.....sokakda omuzuna çarpan 10 kişiden birisi mühendis ....özellikle makine mühendislerinin hali harap durumda ...her ile mühendislik açılması bu durumu iyice körükledi...doğalgazcılar 2000 tl nin bile altında rahatlıkla mühendis çalıştırabilir hale geldi çünkü elini kolunu sallayan herkez mühendis oluyor....

okadar çok bölüm açıldıki öss de çok zorlanmadan rahatlıkla mühendis olabilirsiniz....

bir teknik öğretmen rahatlıkla 3000 tl üzerinde maaş alabilir ama bir mühendis özelde rahatlıkla alamaz....yani sözüm şudurki mühendisle eğerkikendilerini ayrıcalıklı yada kıskanılacak bir düzeyde kabul görüyorlarsa orada kalsınlar teknik öğretmen olmasınlar....teknik öğretmenlerede müh. tamamlama yolu kapansın...

HAMDi147, 8 yıl önce

metalurjist007
Kapalı
29 Mayıs 2016 15:09

Once terbiyeli konusmayi ogren sonra ne diyeceksen de

HAMDi147, 8 yıl önce

Ya çocuk yastasın yada beynin çocuk yaşta 2000 li yıllarda iman hatip meslek liselerine mühendis doktor vs bölümler taşaklı ÖSS yi ful yapsanda yasak ben fırat elktrik og 330 puanla girdim elktrik muh 290 puanla aldı umarım bu farkki idrak edecek kapasiten vardir

teknikmagdur
Kapalı
29 Mayıs 2016 16:01

ıdarı mahkemeye yurutmeyı durdurma davası acacagız,

oğuzhan75
Aday Memur
29 Mayıs 2016 16:03

metalurjist sen nasıl mühendis oldun anlamakta kıtlık mı çekiyosun 2000 li yıllarda kat sayı sıkıntısı vardı bak mühendislikten daha fazla puan almış ama kat sayı yüzünden giremedik emin ol o zamnki teknik öğretmenler mühendisleri cebinden çıkartır sana tek bi örnek vereceğim üniversitede mühendislik okuyan arkadaşlar makine bölümünde teknik resim çizmeyi bilmezdi ben çizerdim adama yüksek notlarla geçerdi umarım şimdi biraz hak verirsin teknik öğretmenlere

Once terbiyeli konusmayi ogren sonra ne diyeceksen de

metalurjist007
Kapalı
29 Mayıs 2016 16:27

peki şimdi ki mühendisleri cebinden çıkartıyormusun o önemli. konuyu açan şahsın şimdiki mühendislerle derdi var sen bana onu söyle

oğuzhan75, 8 yıl önce

metalurjist sen nasıl mühendis oldun anlamakta kıtlık mı çekiyosun 2000 li yıllarda kat sayı sıkıntısı vardı bak mühendislikten daha fazla puan almış ama kat sayı yüzünden giremedik emin ol o zamnki teknik öğretmenler mühendisleri cebinden çıkartır sana tek bi örnek vereceğim üniversitede mühendislik okuyan arkadaşlar makine bölümünde teknik resim çizmeyi bilmezdi ben çizerdim adama yüksek notlarla geçerdi umarım şimdi biraz hak verirsin teknik öğretmenlere

teknikmagdur
Kapalı
29 Mayıs 2016 16:45

ogretmenlıge yonelmek ısteyen bıt muhendıs demekkı bosmus egıtımde kalıte ıcın herkes ısını yapmalı

point1979
Şef
29 Mayıs 2016 17:21

teknik ögretmenler mühendislik tamamlama yaptı. 12-18 arası ders alıp mühendis oldular. mühendislerde teknik ögretmen olmak için tamamlama alsınlar. eşitlik sağlansın. o zaman itirazım olmaz. ben talaşlı üretim mezunuyum. bizler tornacılık, frezecilk, taşlamacılık vb derslerin teoriğini ve atelyesini ayrı ayrı gördük.çünkü bizler meslek ögretmek için eğitim aldık. çoğu mühendislik fakültelerinde freze ve taşlama tezgahı bile yok. Hatta bu tezgahların varlıgından haberleri bile yok. mühendislik fakültelerinde torna tezgahı maketi var. mühendisler almış oldukları eğitimle tornanın başına geçip meslek öğrenmek için gelen 15 yaşındaki gence hiç birşey veremez. meb 2. öncelik durumunu bazı branşlarda yapıyor bizlerdede yapmalı...formasyon YÖK kararıyla bazı branşlarda ihtiyaç olduğu için yaygınlaştırıldı. ülkenin teknik ögretmen açıgı olmadığına göre bu durum düzeltilmeli.

teknikmagdur
Kapalı
29 Mayıs 2016 17:38

muhendısten ogretmen olursa o zaman avukatlarda doktor olsun beyınsız adamlar

samuray3
Aday Memur
29 Mayıs 2016 17:57

Arkadaşlar bu bir sınav değilmi iyi olan zaten kazanır. Teknik öğretmenler kendinize güveniyorsanız zaten kazanırsınız. Yoksa mühendisler daha mı iyi yapıyor kpss de bu kadar korkuyorsunuz. Hani mühendisin eğitimi düşüktü.

Toplam 126 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi