Editörler : crops35
19 Haziran 2016 04:16

kpss den atanaıp engelli kadroya geçiş varnı?

Normal kpss ile atanıp sonrasında engelli nedeniyle engelli memur statüsüne mi geçirilir? yoksa normal memur statüsünde mi devam edilir bilen biri var mı? En önemlisi engelliler deki 1 defaya mahsus olan tayin hakkını kullanabilir mi?

hadwyn
Aday Memur
23 Haziran 2016 18:51

Bilen biri yok mu? 22 haziranda açılan atamalara ona göre tercih edeceğimde.

fabercast
Memur
26 Haziran 2016 17:34

Soru 26 : KPSS ile yerleşen ve halen çalışmakta olan memur veya memur adaylarının engelli kontenjanına dahil edilebilmeleri mümkün müdür?

Engelli olduğuna dair en az %40 oranında sağlık kurulu raporu bulunan memur veya memur adayları çalışmakta oldukları kuruma müracaat etmeleri ve sağlık kurulu raporlarını ibraz etmeleri halinde engelli kontenjanına dahil edilebilmekte ve engellilere sağlanan haklardan da yararlanabilmektedirler.

DPB açıklamış. http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/daire-baskanliklari/kamu-personel-istihdami-personel-baskanligi/kamu-personel-istihdami-dairesi-baskanligi-sık-sorulan-sorular

Engin Sar
Memur
26 Haziran 2016 21:08

Engelli kadrosu diye birşey yok hocam. Engellilere ayrılan bir kontenjan var sadece kadro ile kontenjan farklı şeyler. Sonradan engeliniz oluşursada engelli haklarından diğer engelliler gibi faydalanabilirsiniz.

Engin Sar
Memur
26 Haziran 2016 21:10

Engelli tayin hakkını EVET kullanabilir. Aynı durumdayız ve kullandım.

bycirqin
Memur
27 Haziran 2016 09:38

2012 Normal KPSS ile atandım şimdi engelli raporum var o raporla tayin hakkı alabildim

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi