Editörler : Pangaea
22 Haziran 2016 14:09

Çalışan Öğretmenlere

Her ne kadar öğretmen tutma amaçlı olduğu düşünülse de verilmeyecek olan haklar düşünüldüğünde bahsi geçen çakılı ! sözleşmeli öğretmenliğin maaş dışında pek bir farkı yok gibi ücretli den. Ama devlet bence şu anki kadrolular da dahil sistemi bu şekle çevirecek komple zaman içinde, sendikası olan kadrolu öğretmenler ardınıza bakmadınız bu zamana kadar ama sizi de zamanla içine alacak bu tehlikeyi görün ve ardınızda bıraktıklarınızın da işini yapmasını -kadrolu yapmasını- sağlayın çok bilmiş sendikacılarınızla ve sendikalarınızla çözüm üreterek. En çok benim üyem var diye bir işe yaramıyor sendikalar ve bu sistem komple herkese uygulandığında iş işten çoktan geçmiş olacak, sendika diye bir şeyde otomatikman kalmayacak.

sarginSARGIN
Şube Müdürü
22 Haziran 2016 16:20

Bende bu şekilde düşünüyorum nabız yokluyorlar ses çıkmazsa bütün memurlar sözleşme li olacak

mfbkpss
Daire Başkanı
22 Haziran 2016 16:27

Ayrıca eğitimin tamamen özelleştirilmesinde bir basamak olacak bu sistem büyük ihtimalle o zaman zarfında bir hükmü kalmayınca buraya kasıla kasıla en büyük sendika biziz diyen sendikalar ayrıca okullardaki idareci öğretmenlerine çeşitli sosyal paylaşım sitelerinden de propaganda yaptıran bu sendikaların tamamının hiç bir hükmü kalmayacak resmi kurumlarda, uyanın da atanmayan öğretmenlere sahip çıkın atarlı şekillerde büyüklük yarışına gireceğinize sevgili sendikalılar

boksAr1
Daire Başkanı
22 Haziran 2016 19:48

Kardes ins. kadrolu atanirsiniz fakat kadrolu ogretmeni sozlesmeli yapamaz yemez adam zaten ne diyor 5yil sonra kadro verecegim diyor kadroluya niye dokunsun. Sozlesmeli ogretmenlik buyuk hata ins. donerler hatadan fakat kadroluya sozlesme diye bir olay imkansiz zaten adamin derdi doguda acigi kapatmak batidakinin kadrosuna dokunup eline ne gececek zaten maddi acidan sartlar esit

specialteacher
Şube Müdürü
22 Haziran 2016 20:01

657 kazanilmis haktir.kadrolu biruni yasal ilarak sozlesmeli yapilamaz.

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
22 Haziran 2016 21:36

Çok fazla abartmayınız kadroluların sözleşmeliye dönmesi gibi bir durum hukuken,kanunen ve mantıken olmaz, olması da imkansızdır.

mfbkpss
Daire Başkanı
23 Haziran 2016 09:19

Bir gecede hatta bir saatte çıkarılacak bir yasa ile değişir her şey, amaç zaten devletin sırtında kambur olanları devletin sırtından atmak değil mi şu an yönetenlerin sisteminde. Özelleştirmedikleri bir demiryolları bir milli eğitim kaldı büyük kambur olarak gördükleri. Devletin sosyal görevi eğitim filan vs diye atıp tutacaklar o zaman devlet her öğretmenini neden atamıyor diye kendilerine sorsunlar. Ama devekuşu gibi başını kuma gömüp ya da bana dokunmayan yılan bin yaşasın deyip durursanız ucu elbet dokunur. Eğitim tamamen özelleştirilince o zaman hak verirsiniz de iş işten geçmiş olur.

mfbkpss
Daire Başkanı
23 Haziran 2016 09:24

Amaç eğitim sistemini özelleştirmek istedi mi öyle bir yapar ki. Mesela en son Doğa Okulları kime satıldı büyük hissedar olarak bir araştırın bakın. Amacın bir bölümü orada saklı bence, yani devlet yönetenler baktılar ki bu atanmayan öğretmen sayısı bir türlü inmiyor (2000lerin başında verdikleri sözü pek çok şeyde verdikleri söz gibi tutamıyorlar ve büyük ihtimalle de tutamayacaklar, inşallah bizi yanıltırlar) yapabilecekleri iki şey var ya hepsini almak (o da onlara göre imkansız bir gecede maaşlarına zam yaptıkları gibi değil) ya da eğitimi tamamen özelleştirmek. Doğa okullarından sonra pastanın ikinci büyük kısmı olan cemaat okulları bakalım kime gidecek....

Eğitim tamamen özelleştikten sonra 657 yi evinizde kullanırsınız artık, acı ama görünen köy bu kanımca, inşallah yanılırım siz haklı çıkarsınız...

specialteacher, 8 yıl önce

657 kazanilmis haktir.kadrolu biruni yasal ilarak sozlesmeli yapilamaz.

justlike
Müsteşar Yardımcısı
23 Haziran 2016 09:25

Yaw he he

Hatta sözleşmeli de değil bütün kadroluları ücretli yapacaklar.

Felaket senaryoları yazmada üstünüze yok maşallah.

mfbkpss
Daire Başkanı
23 Haziran 2016 14:22

Olasılıkları söylüyorum felaket senaryosu yazma derdinde değilim kendi adıma

justlike, 8 yıl önce

Yaw he he

Hatta sözleşmeli de değil bütün kadroluları ücretli yapacaklar.

Felaket senaryoları yazmada üstünüze yok maşallah.

specialteacher
Şube Müdürü
25 Haziran 2016 15:39

Hocalarim oncrlikle hangi kurum.ozellestirililer ozeleessin orda calisnalrari baska bir kamu kurumina alirlar.2.meb in zaten ozellesmesi gibi.birsey olamaz.hangi yasa defisiese defissin bu bir kazanilmis haktir.kazanilmis hak hic bir saman geri alinamaz rahat ol sen yani

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi