Editörler : Pangaea
23 Haziran 2016 11:58

Öğretmen alımın da yeni düzenlemelere gidiliyormuş...

Ağustos ayında kesinlikle öğetmen ataması olmayacak

Şubat ayında sözleşmeli öğretmen alımı olacak 15 bin civarı.

Kaliteli öğretmen seçmek için mülakat+kpss puanı esas alınabilir..

Ağustos ataması için yapılan mücadelenin hiç bir anlamı yokmuş zaten oy oranı şuan da % 55 miş

Kolay gelsin...

kingtiger
Şef
23 Haziran 2016 12:07

yaw he he hadi git

Turkcembnm
Aday Memur
23 Haziran 2016 13:27

Bi bitmediniz ya ! he he öyle olacakmış tamam

yaşayan.ölü
Yasaklı
23 Haziran 2016 18:17

GenelMerkez1,şu sözü insanımıza sürekli hatırlatmalı : Her millet hakettiği şekilde yönetilir.(Montesquieu)

metalikköpük
Kapalı
23 Haziran 2016 18:51

Mulakati destekliyorum. Ne oldugu belirsiz olanlari kamuya aliyorlar sonra cinsel istismar taciz sutten yogurt yapiliyor. Bunlar olmamali

yaşayan.ölü
Yasaklı
23 Haziran 2016 19:01

Haklısın mülakatları da her mahallenin imamları yapmalı.Tam da bu hükümete yakışır bir uygulama olur!

metalikköpük, 8 yıl önce

Mulakati destekliyorum. Ne oldugu belirsiz olanlari kamuya aliyorlar sonra cinsel istismar taciz sutten yogurt yapiliyor. Bunlar olmamali

ağırabiksk
Daire Başkanı
24 Haziran 2016 17:17

Devamlı provoke edici başlıklar açıyorsunuz bilmem farkında mısınız?biz farkındayız da..!

kartal4583
Şef
24 Haziran 2016 18:49

Hayatında kaç defa mülakata girdinde destekliyorsun...Ulen bunlara herşey müstahak

metalikköpük, 8 yıl önce

Sameed
Aday Memur
24 Haziran 2016 21:16

Arkadaşlar konuyla alakası yok ama yorumda gördüğüm için açıklama yapma gereği duydum. süt yoğurt peynir konusuyla ilgili edindiğim bilgiyi paylaşmak istiyorum. şubatta atanmış bir aday öğretmenim ve adana da görev yapıyorum. olayın aslı: derslere girmeyen ve mesaisini aksatan ve bu yüzden idare tarafından defalarca uyarılmış sıkıştırılmış bir öğretmen (artık nasıl kinlendiyse)okulda çalışan işkurun gönderdiği hizmetlilere bana yoğurt yapmayı öğretin lütfen vs diyor akabinde okuldaki malzemelerle yoğurt yapmaya başlıyorlar ve kendisi fotoğrafları çekip servis ediyor. son durum ise okula değil böyle bir şey yaptığı için o öğretmene soruşturma açılmış durumda lütfen sizde doğrusunu öğrenin ve yayın söylediğiniz gibi meslek bazı karaktersizlerce yeterince ayaklar altına alınmış durumda en azından yalan haberleri birde biz dillendirmeyelim.

25 Haziran 2016 00:13

Mülakat sınavlarının hiçbir geçerliliği yoktur. Zaten öğretmenlerin genel kültür-yetenek ve alan bilgileri KPSS adlı sınavla ölçülüyor. Bunun dışında , öğretmenler için 1 veya 2 yıla yayılan performans değerlendirmeleri yapılabilir. Dersi anlatma şekli , tonlamaları , öğrencilerle iletişimi v.s kıstas olabilir.

Öğretmenlik atamalarına mülakat şartı geldiği an iş biter. Mülakatı savunanları anlamak çok güçç , mülakat demek torpil demektir. ve değerlendirme amacıyla kullanılmamalıdır. Bunu neden mi söylüyorum ? Bir süre önce , tüm Türkiye çapında tanınan bir üniversitenin yüksek lisans sınavına girdim. 86 ALES puanı , 90 not ortalamam vardı. Yapılan yazılı bilimsel değerlendirme sınavından 88 aldım. Girdiğim mülakatta 1.5 dakika içinde bana , 40 yıl düşünsen aklına gelmeyecek absürd 2 soru soruldu ve bilemedim. Sonuçlar açıklandığında mülakattan 05 aldığımı gördüm. Mülakat notu '' mutlak '' değerlendirmeye tabii olduğu için , diğer sınavlardan aldığım notların hiçbir anlamı kalmadı ve programa yerleşemeden elendim.

Toplu değerlendirme 1 ay sonra yayımlandı. Her türlü notu benden düşük olan birçok adayın mülakattan 95 aldığını gördüm. Adama mülakatta ne sordular dediğimde , '' hangi alanda çalışacağımı sordular ve baştan sona aşa alfabeyi saydırdılar ve odadan çıktım '' dedi.

Bu memlekette mülakat lafını duyduğun zaman iki kere düşüneceksin.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi