Editörler : supporters.
26 Haziran 2016 13:20

Askerlik tecil . Onemli

Tecilim 2017 eylulde bitiyor. Ben 2017 subat icin tecilimi bozdurmayi düşünüyorum. Fakat uzun donem cikarsa ailevi sebeplerden dolayi gidemem. Yuksek lisansa filanda basvurmadim su an. Eğer uzun dönem çıkarsa tekrar tecil ettirme imkanım varmi?

demogoji
Memur
26 Haziran 2016 13:36

kısa dönem git o zaman

emin-92
Aday Memur
26 Haziran 2016 15:59

Zaten kisa dönem gitmek isteyeceğim ama uzun çıkma ihtimali var.

B.B.K.
Şef
26 Haziran 2016 20:25

İstemediğin sürece öyle bir şey yok

emin-92, 8 yıl önce

Zaten kisa dönem gitmek isteyeceğim ama uzun çıkma ihtimali var.

emin-92
Aday Memur
26 Haziran 2016 21:15

Bu durumu yaşayan kişiler var.

B.B.K., 8 yıl önce

Antonius Blockk
Aday Memur
26 Haziran 2016 23:23

kişinin isteğine bağlı bir durum değil bu. yds puanın varsa ve yüksekse uzun dönem çıkabilir.

B.B.K., 8 yıl önce

Mmrtz
Memur
27 Haziran 2016 03:12

yukarıdakı arkdasında dedıgı gıbı senın ıstegıne baglı dgıl tsk kendı kafasına gore belırler ayrıca tecılı bozlduktan sonra baska yolun yok askere gıdecceksn oyuzden bozmadan ıyı dsn doktor dıs hekımı felan degılsen kısa donem cıkar buyk ıhtımalle tabı sen tecıl ettrdgn sırada uzun donem tercıh etmemısssn

emin-92, 8 yıl önce

Bu durumu yaşayan kişiler var.

emin-92
Aday Memur
27 Haziran 2016 10:39

Makine muhendisiyim yds yüksek. Bu tecil işini net ogrenmek icin subeye gidecem. Sağolun hepiniz

Antonius Blockk
Aday Memur
27 Haziran 2016 11:41

kardesim benim tecrubeme gore sana kisa donem cikmasi supriz olur. Ama saglik durumun arizali olursa refuze birlik kisa donem cikabilir. ama problem yapilacak bi durum degil bence zamaninda ben de cok takintili duruma getirmistim durumu uzun donem daha iyi bile olabilir birligine gore. hatta simdiki aklim olsa ugrasmaz uzun donem giderdim:)

emin-92, 8 yıl önce

Makine muhendisiyim yds yüksek. Bu tecil işini net ogrenmek icin subeye gidecem. Sağolun hepiniz

Antonius Blockk
Aday Memur
27 Haziran 2016 11:47

aslinda anlatmak istedigim bu kadar problem yapilcak bir sey degil kisa donem yapacagin 6 ay omrunden 2 yil bile goturebilir. tamamen sans isi oluruna birak:)

emin-92
Aday Memur
27 Haziran 2016 12:50

Hocam mesele o degil. Istedigim kurum yaz sonları alim yapiyor. Bu yaz giremezsem 2017 yazi deneyece

gokhanefe16
Kapalı
27 Haziran 2016 15:47

o konuyu bılmıyorum yalnız dedıgınız gıbı kısa donem uzun donem olayı tamamen sansına . ben malıye mezunuyum. kısa dönem ıstıyorum komando istemıyorum dedım . uzun donem komando cıktı sansıma . hayalım kısa donem çaycı kantıncı olmaktı takım komutanı olduk :D

gokhanefe16
Kapalı
27 Haziran 2016 15:48

emın ayrıca sana uzun donem cıkma ıhtımalı kuvvetlı . bı kere muhendıssın . muhendıs doluydu uzun donemlerde.

emin-92
Aday Memur
28 Haziran 2016 08:24

Hocam evet uzun cikma ihtimali yuksek ama kisa isteyip kisa giden arkadaslarim var. Hatta genelinde sıkıntı çıkmadı. Istenildiginde transkript , yds belgesi filan vermeyeceğim. Bakalim ya şube ne derse ona gore hareket edeceğim.

gokhanefe16, 8 yıl önce

emın ayrıca sana uzun donem cıkma ıhtımalı kuvvetlı . bı kere muhendıssın . muhendıs doluydu uzun donemlerde.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi