Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
28 Haziran 2016 10:08

Tecil hakkında lütfen cevaplayın çok önemli

Merhaba. 1992 doğumluyum.. 2012 de örgün olarak 4 yıllık örgün fakülteye başladım. 2016 son güne kadar tecil ettirdim öncesinde askerliğimi.

Fakat bu sene önlisans diplomamı alıp kpss den memur olacağım yani 4 yıllığı bitirmedim 2 yıllık diploma alıcam bu yıl okuldan 2-3 hafta içinde ..

Ben bu sene ygs sınavına da girdim. Lisans programı yazacağım 4 yıllık tekrardan açık öğretimden.

Benim askerlik işlemi 4 yıl daha tecil olacak mı ? Yani ben 4 yıllık okul için tecil ettirmiştim ama bu okuldan 2 yıllık diploma alacağım bu sene. Götürüp şubeye mi vereceğim onu . Ve yazın ortasında açık öğretimden 4 yıllık üniversite yazacağım. Benim tecil durumu 4 yıl daha uzar mı ? şuan 24 yaşımdayım. Hayat meselesine döndü bu iş yoksa uzun dönem normal er olarak askerlik yapmak zorunda mı kalacağım?

Kısaca: 2012 de 4 yıllık üniversite için 4 yıllık tecil oldu ama ben bu yıl o okuldan 2 yıllık diplomamı alacağım dilekçe verip... Ve bu yaz açıköğretimden 4 yıllık bölüm yazacağım. tekrar 4 yıl tecil olur mu? eğer olursa ne gibi bir yol izlemeliyim önlisans diplomasını şubeye verip sonra bu yıl 4 yıllık acık ogretıme gıdecegıme dair belgeyi sunmam mı gerekiyor?

Jazzy10
Kapalı
29 Haziran 2016 05:52

up

Jazzy10
Kapalı
30 Haziran 2016 13:02

güncel

leader_lider
Kapalı
30 Haziran 2016 18:55

Hacı ne yazmışsın öle kimse okumaz.4 yıllık üniversiteden sonra ancak yüksek lisans yaparsan tecil uzar onun haricinde istediğin kadar 2 veya 4 oku uzamaz.sadece 2 yıl tecik hakkın vardır.ancak en başta iki yıllık üni okuyup sonra 4 e geçseydin istediğin kadar uzuyordu.ama sistem sen 4 okumuşsun ancak yüksek yaparsan uzatırım diyor.Tekrar 4 yaparsan uzatmam diyor.

Jazzy10
Kapalı
01 Temmuz 2016 11:27

4 okumadım ki. 4 okuyacam dedim 2 okudum. yani 4 yıllık üniden ilk 2 yılın derslerini verip 2 yıllık dıploma aldım. tekrar 4 yıl uzamaz mı ?

Jazzy10
Kapalı
01 Temmuz 2016 11:33

Neyse cevabımı aldım teşekkür ederim. ben 4 yıllık üni okuyacam diye 4 yıl tecil almıştm ama o okuldan 2 yıllık okudum. yani şimdi ben 2 yıllık diplomamı götürürsem . 1-2 hafta sonrada 4 yıllık okuyacagımı belirtirsem bir sorun kalmayacaktır

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi