Editörler : F16 Gökçen
01 Temmuz 2016 11:47

AÖF Yüksek Lisans Ücretleri

yüksek lisans ücreti ne kadar bilgisi olan var mı hiç bir yerde bulamadım?

yildizaltuntas
Kapalı
01 Temmuz 2016 12:01

Aöf yüksek lisans eğitimi de mi veriyormuş ?

44turan
Aday Memur
01 Temmuz 2016 12:44

evet bende şaşırdım bugün mesaj geldi başvurular 15 temmuza kadar diye baktım varmış

yildizaltuntas
Kapalı
01 Temmuz 2016 16:00

Aöfden lisansı çoğu firma gözardı ediyorken yüksek lisansı ne kadar benimserler şüpheli hani.

umudovski
Aday Memur
01 Temmuz 2016 16:09

gençler yok öyle bir şey saçmalamayın :) anadolu üni. si sadece aöf den ibaret mi görüyosunuz? adamlar aöf mezunlarını da üniversitemiz programlarına başvuru yapabilir demiş. aöf den yüksek lisans yapacaksınız dememiş :D tezsiz yüksek lisanslar en az min. 5000 liradan aşlar onlarda en kötüleri ortalama 7500 civarı. vakıf devlet farketmeksizin.

varsa böyle bi hayaliniz gücünüz başvurun. 15 temmuz son. çoğu üni. mülakatta yapıyor. bilg.

yildizaltuntas
Kapalı
01 Temmuz 2016 17:01

Dimi yaa

Bende diyorum ki ne alâka o yüzden şaşırdım zaten

En azından anadolu üniversitesi aöfden lisans mezunuyuz diye bize yüksek lisans şansı verir ( inşallah )

Diğer üniversitelerden o şans bize gelir mi hiç sanmıyorum

Mrt-72
Daire Başkanı
01 Temmuz 2016 20:37

Ben başvurumu yapamıyorum tezsiz başvuracak adam yapamıyorum.

Mrt-72
Daire Başkanı
01 Temmuz 2016 22:24

Başvurumu nasıl yapacam yardımcı olabilecek var mı

Reck
Kapalı
01 Temmuz 2016 23:26

15 temmuz ne la 16sında tek ders sınavı var kasıtlımı bu ya??

erdmm10
Şube Müdürü
06 Temmuz 2016 09:50

Arkadaşlar bende geçen sene İşletme bölümünden mezun oldum.Yüksek Lisans a başvurmak istiyorum AÖF den bu kondua bana yardımcı olur musunuz bilgi verir misiniz

mert88835
Şube Müdürü
06 Temmuz 2016 14:51

Merhaba arkadaşlar hepimiz için hayırlı olsun. Bende başvuru yapmayı düşünüyorum. ALES sınavından sayısal 66 puanım var. Umarım hakeden herkes kazanır. Sizlere birkaç sorum var;

1- Başvuracağımız bu yüksek lisan örgün eğitim mi yoksa açıktan mı?

2- Benim araştırdığım kadarıyla YDS puan şartı aramıyor. Sizin bilginiz var mı yanlış mı anladım?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

mert88835
Şube Müdürü
06 Temmuz 2016 15:23

Tabi bu sorduğum soru tezli yüksek lisans için geçerli.

by.yoroz
Aday Memur
07 Temmuz 2016 12:55

Merhabalar,

kısaca cevap vermek istiyorum sorularınıza anladığım kadarıyla

1. anadolu üni. yüksek lisansta uzaktan eğitim de tezsiz yüksek lisans var.

2. üç seçenek var şimdi hangileri oldğunu hatırlamıyorum Tezsiz yüksek lisansta ales istemiyor

3. klavuzdan açılan kontenjanlara baktığımda ben göremedim tezli uzaktan eğitim

Not: sosyal bilimler enstitüsü kontenjanlarına baktım

emin olmamakla yukarıda yazdığım gibi bende düşünüyorum kesin bilgiyazan olursa seviniriz

cagri93
Aday Memur
08 Temmuz 2016 12:50

ikinci öğretim ve uzaktan tezli olsun olmasın ücretli lakin 1 öğretim tezsiz veya tezli ücretsiz anadoolunun klavuzunu inceledim mülakat yok ayrıca siz kendinizi kanıtladıktan sonra yüksek lisansı alırsınız.

mert88835
Şube Müdürü
09 Temmuz 2016 13:17

Bende sizler gibi anladım. peki hangi bölüme başvuru düşünüyorsunuz? seçimlerinizi neye göre yapacaksınız? karar veren var mı?

by.yoroz
Aday Memur
10 Temmuz 2016 12:29

Merhabalar,

Tezsiz yüksek lisans boşa kürek sallamak gibi geliyor

Bilmiyorum tessize başvuru yapmam diye düşünüyorum.

Düşüncem iyi bir ales puanı almak onu düşünüyorum şimdilik.

açılırsa tezli lisans uzaktan eğitim başvuru yaparım yoksa zor çalışıyorum

radyoaktiv
Memur
10 Temmuz 2016 17:27

Arkadaşlar bende AÖF İşletme lisans programını, genelde sınavlara son 1 hafta kala çalışarak 2.89 ortalama ile bitirdim ki bilsem biraz daha çalışıp 3 ortalamayı geçmeye çalışırdım. Polisliğe hazırlandığım için sırf öğrenciliğim devam etsin diye, tekrar AÖF'ün 2 yada 4 yıllık bölümlerinden herhangi birine kayıt olana kadar, AÖF'ün 2 yıllık Yüksek Lisans programına kaydolmak çok daha mantıklı geldi. AÖF'ün bu sene açtığı Yüksek Lisans ve Doktora mesajı bana da geldiği için bu olaydan haberim oldu.

Hemen tezsiz yüksek lisans bölüm arayışına baktım ama kavramları tam olarak anlamadığım için bir türlü karar veremedim. Misal AÖF'ün, başvuracağım yüksek lisans programının sınavlarına da, aynı 4 yıllık bitirdiğim işletme bölümünün sınavları gibi ikamet ettiğim ilde, hafta sonları olmayacak mı? Yoksa sınavları için Eskişehir'e mi gitmem gerekiyor?

Bu yüksek lisansa da, 4 yıllık işletme gibi aynı harç ücretini (200TL civarı) mi ödeyeceğiz?

Gözüme tezsiz ve kolay olduğunu düşündüğüm bölüm olarak aşağıda ki 3 bölümü kestirdim.

İşletme Yönetimi Bilim Dalı-İÖ-Tezsiz YL misal gene işletme yüksek lisans bölümde ikinci öğretim yazıyor. Bu ne anlama geliyor?

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği ABD Tezsiz YL iBu bölümde de yukarıda ki işletmeye nazaran çok daha az ders var ve diğerinin aksine 3 yarı yıldan oluşuyor.

Yer Bilimleri Anabilim Dalı-Tezsiz YL.Bu da 3 yarıyıldan oluşuyor. Ve dersleri daha az.

Sanırım son 2 bölümde ki her dönem için Seçmeli Dersler(3) yazan kısımda o 3 dersi birden alınca zaten ilk işletme bölümünde ki dersler ile eşitleniyorlar.

Kısacası arkadaşlar, benim durumumda ki, sırf CV'ye eklemek ve öğrenciliğim de bu sayede devam etmesi için başvuracağım en mantıklı tezsiz yüksek lisans programı sizce hangisi? Ve bu yüksek lisansın tüm şartları da, bitirdiğim 4 yıllık işletme lisans bölümü ile aynı mı yoksa farklılıkları var mı? Varsa neler?

Yardımcı olursanız minnettar kalırım. Zira ben her ne kadar göremesem de arkadaşlar, başvuruların 15 temmuz da biteceğini söylüyorlar.

radyoaktiv
Memur
11 Temmuz 2016 13:28

Bugün AÖF öğrenci işlerini aradım arkadaşlar. Herkese gönderdikleri o mesajın yanlış anlaşıldığını ve binlerce telefon aldıklarını söyledi yetkili arkadaş. Yani AÖF, yüksek lisans bölümü falan açmamış. Sitesine koyduğuna bakmayın. Başka üniversitelerde ki yüksek lisans programları için bilgilendirme amacı ile mesaj gönderip, sitelerine de bu bölümleri eklemişler. Bilginize.

radyoaktiv, 8 yıl önce

Arkadaşlar bende AÖF İşletme lisans programını, genelde sınavlara son 1 hafta kala çalışarak 2.89 ortalama ile bitirdim ki bilsem biraz daha çalışıp 3 ortalamayı geçmeye çalışırdım. Polisliğe hazırlandığım için sırf öğrenciliğim devam etsin diye, tekrar AÖF'ün 2 yada 4 yıllık bölümlerinden herhangi birine kayıt olana kadar, AÖF'ün 2 yıllık Yüksek Lisans programına kaydolmak çok daha mantıklı geldi. AÖF'ün bu sene açtığı Yüksek Lisans ve Doktora mesajı bana da geldiği için bu olaydan haberim oldu.

Hemen tezsiz yüksek lisans bölüm arayışına baktım ama kavramları tam olarak anlamadığım için bir türlü karar veremedim. Misal AÖF'ün, başvuracağım yüksek lisans programının sınavlarına da, aynı 4 yıllık bitirdiğim işletme bölümünün sınavları gibi ikamet ettiğim ilde, hafta sonları olmayacak mı? Yoksa sınavları için Eskişehir'e mi gitmem gerekiyor?

Bu yüksek lisansa da, 4 yıllık işletme gibi aynı harç ücretini (200TL civarı) mi ödeyeceğiz?

Gözüme tezsiz ve kolay olduğunu düşündüğüm bölüm olarak aşağıda ki 3 bölümü kestirdim.

İşletme Yönetimi Bilim Dalı-İÖ-Tezsiz YL misal gene işletme yüksek lisans bölümde ikinci öğretim yazıyor. Bu ne anlama geliyor?

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği ABD Tezsiz YL iBu bölümde de yukarıda ki işletmeye nazaran çok daha az ders var ve diğerinin aksine 3 yarı yıldan oluşuyor.

Yer Bilimleri Anabilim Dalı-Tezsiz YL.Bu da 3 yarıyıldan oluşuyor. Ve dersleri daha az.

Sanırım son 2 bölümde ki her dönem için Seçmeli Dersler(3) yazan kısımda o 3 dersi birden alınca zaten ilk işletme bölümünde ki dersler ile eşitleniyorlar.

Kısacası arkadaşlar, benim durumumda ki, sırf CV'ye eklemek ve öğrenciliğim de bu sayede devam etmesi için başvuracağım en mantıklı tezsiz yüksek lisans programı sizce hangisi? Ve bu yüksek lisansın tüm şartları da, bitirdiğim 4 yıllık işletme lisans bölümü ile aynı mı yoksa farklılıkları var mı? Varsa neler?

Yardımcı olursanız minnettar kalırım. Zira ben her ne kadar göremesem de arkadaşlar, başvuruların 15 temmuz da biteceğini söylüyorlar.

samatyaboy
Aday Memur
13 Temmuz 2016 17:39

anadolu üniversitesi diye gelmiştir o mesaj.örgün eskişehirdekiler için

tute-tute
Aday Memur
14 Temmuz 2016 10:47

Arkadaşlar ben bir konuda yardım istiyorum sizden uluslararası iliskiler muzenuyum ve formasyon dersi almam ne kadar faydalı olur acil cvp lutfen

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi