Editörler : Pangaea

Kapalı
03 Temmuz 2016 03:15

TRT'ye başvurduğu sırada issiz olup halende işsiz olanlar birleşelim !!!

Arkadaşlar memur olup ta o kurum senin bu kurum benim gezen insanlar var. İnanın evlenemiyorum işim olmadığı için. Bu güruh ise hazır işi bırakıp başka insanların önünü kapıyor. Bu yüzden TRT bilgi edinmeye bu tarz insanların çok olduğunu mülakattan önce halen memur olarak çalışıp TRT'ye girmeye çalışan kişilerin öğrenilmesini üst düzey bir yeteneği yoksa alınmamaları zira kurumu bırakıp gitme olasılıklarının yüksek olduğunu ve diğer adaylar için bu durumun etik olmayacağı ile ilgili yazalım diyorum. 10 kişi bile yazsak bir farklılık oluşur kanaatindeyim. Ne diyor sunuz? Bu doyumsuzluğa dur demeyecek miyiz ?

okudummemuroldum
Aday Memur
03 Temmuz 2016 04:57

calis sen de is bul. sen issizsin diye memur olan birisi bu firsati degerlendirmesin mi yani? adam memurdur firsat cikar baska yere gidebilir ve bunu yaparken kimseyi dusunmesi gerekmez. sen bu kafayla ancak kendini ifsa edersin. benden sana tavsiye gir bi ise calis boyle toplanalim falan diye yazi yazma. akli basinda kimse sana uymaz.

rükü
Kapalı
03 Temmuz 2016 08:47

Sen virgülle merkezi atamada başkasının yerine atan sonra o işi bırak adam 2 yıl daha hayallerinden uzak ders çalışsın ki atansın. Sonra atandığında o da mı aynısını yapsın böylece kadrolar bir süre boşta kalıp ekmek arayan insanlar yararlanamasın öylemi? Aklımız başımızda allaha şükür.... İfşa jelimesinin lügattaki anlamına bak sen bir. Çeyrek çepelek bilginle cümle kurma.

okudummemuroldum, 8 yıl önce
calis sen de is bul. sen issizsin diye memur olan birisi bu firsati degerlendirmesin mi yani? adam memurdur firsat cikar baska yere gidebilir ve bunu yaparken kimseyi dusunmesi gerekmez. sen bu kafayla ancak kendini ifsa edersin. benden sana tavsiye gir bi ise calis boyle toplanalim falan diye yazi yazma. akli basinda kimse sana uymaz.

P3UZMANOLMAZ
Daire Başkanı
03 Temmuz 2016 09:23

Rükü sen önce bir atan sonra bak bakalım aynısını sende yapıyor musun yapmıyor musun. Hiç bir şey göründüğü gibi değil. Torpil ile gezenlere bende karşıyım ama hakkı ile daha yüksek maaş isteyen ya da memleketinde çalışmak isteyen adama bir şey diyemem.

senaristtt
Memur
03 Temmuz 2016 10:33

Aç gözlülük yapıyoruz demiyo da yüksek maaş bilmem ne bilmem ne diyo. Bu bile bir sebebi değildir. Hep bi kendini savunmak hep bi kendini haklı görmek. Kendi tokken komşusu aç yatan bizden değildir hadisini tefekkür edip inceleyin.

okudummemuroldum
Aday Memur
03 Temmuz 2016 13:24

ben ne dedigini bilmeyip, akli basinda hareket etmeyip kendi gibileri etrafinda toplamaya çal???p kendini ifsa etmek manasinda kullandim ama onu da anlamamissin (yani basvuru yaptiginda issizmissin, hala da issizsin ve bi ise girip calismak yerine calisan memurlara hak yiyen diyip insanlari orgutlemeye calisiyorsun.) kendini bu sekilde ifsa etme.

senaristtt
Memur
03 Temmuz 2016 13:59

okumuş memur olmuşsun ama neyse gerisini sen anladın. bizim laf ettiğimiz memur olman değil memur olup aç gözünüzün doymaması. evet iyi puan almışta olabilirsin ama evet her istediğin kadroya da başvurabilirsin ama tüm bunları yaparken içinizde biraz vicdan barındırmamanız. Memur oldun tamam 100-200 tl için iş değiştirmeniz hem çıktığınız memurluk kadrosu boş kalıyor hemde sonraki başvuracağınız kadro için milletin önüne engel oluyorsunuz. Ayıptan desem ondan anlamazsınız.ya neyse ayrıca eksilesende çokta tınsın başkan.

ben ne dedigini bilmeyip, akli basinda hareket etmeyip kendi gibileri etrafinda toplamaya çal???p kendini ifsa etmek manasinda kullandim ama onu da anlamamissin (yani basvuru yaptiginda issizmissin, hala da issizsin ve bi ise girip calismak yerine calisan memurlara hak yiyen diyip insanlari orgutlemeye calisiyorsun.) kendini bu sekilde ifsa etme.

casus606060
Şube Müdürü
03 Temmuz 2016 15:01

kimse kimsenin umrunda değil. herkes açgöz herkes para peşinde. işin ucu kendileirne dokununca veryansın ediyolar. bencillik egoizm diz boyu

rükü
Kapalı
03 Temmuz 2016 15:05

Kardeşim sen hala neyin derdindesin insan az utanı açar bakar TDK da bir lügata.. Bu kadarda işgüzar olunmaz ki.

İFŞA:Herhangi gizli bir şeyi, açığa çıkarma, yayma.

Ben hangi gizli şeyi açığa çıkarıyorum ?

Zaten siz kendi yaptığınız terbiyesizliği insanların yüzüne vura vura burada konu açarak ifşa etmişsiniz. Benim ne haddime !!

rükü
Kapalı
03 Temmuz 2016 15:06

Aynen öyle kardeşim. İşlerine gerlince kitap işlerine gelince kanuni hak diyorlar. Hak ile batıl her zaman farklıdır. Bu ayrım kitabımızda vardır.

casus606060, 8 yıl önce

kimse kimsenin umrunda değil. herkes açgöz herkes para peşinde. işin ucu kendileirne dokununca veryansın ediyolar. bencillik egoizm diz boyu

senaristtt
Memur
03 Temmuz 2016 15:11

Bunlar sanıyorlar ki hayat sadece bu dünyadan ibaret. Bilmezler ki hesaba çekileceğini bir başka hayatta.

casus606060
Şube Müdürü
03 Temmuz 2016 17:12

kamu kurumunda olup trt mülakatına girenler mülakatta jüri çalışıyor musun işin var mı deyince nasıl kıvıracaklar acaba? ya ben sınava girdim kazandım istediğim gibi kurum değişitiirm size ne diyebilecekler mi..

rükü
Kapalı
03 Temmuz 2016 18:11

Yok canım işsiziz diyecekler tabiki. Yalan söyleyerek kul'u kaldıracaklar ama kandıramayacakları Allah var.

casus606060, 8 yıl önce

kamu kurumunda olup trt mülakatına girenler mülakatta jüri çalışıyor musun işin var mı deyince nasıl kıvıracaklar acaba? ya ben sınava girdim kazandım istediğim gibi kurum değişitiirm size ne diyebilecekler mi..

gfbserkangfb
Kapalı
03 Temmuz 2016 19:09

neden bu kadar yaygara kopardınız anlamadım. bir kurumda memur olarak çalışan şeflik sınavına girince ona "aç gözlüü" falan diyorlar mı acaba? burada kızmanız gereken adaylar değil trt'dir bence.

trt alım şartlarına o maddeyi koymayabilirdi. koymasa bile mülakat tarihini o kadar uzattılar ki trt'ye başvurduğunda işsiz olan ben şuan atandım. burada tüm suç süreci bu kadar uzatan trt'dedir.

şahsım adına söyleyeyim, ben trt'ye başvurduğumda işsizdim. mülakatı beklerken karşıma başka fırsatlar çıktı ve trt garanti olmadığı için başvurdum, geldi. neredeyse işe başlamadan trt mülakatına gideceğim. mesleğimle ilgili bir kurumda çalışmak benim hakkım değil mi?

hem atandığımız yerlere yedek aday belirliyorlar. olası bir geçiş durumunda o kadroya bir düşük puanlı aday yerleşiyor. yani o kadro da boş kalmıyor.

sonuç olarak tepki göstermeniz gereken yer, memur olarak çalışan 5-10 kişi değil trt'nin ta kendisidir.

herkes için hayırlısı olur umarım. Şimdiden tüm adaylara başarılar diliyorum. ayrıca tüm arkadaşların ramazan bayramını kutluyorum

rükü, 8 yıl önce

Yok canım işsiziz diyecekler tabiki. Yalan söyleyerek kul'u kaldıracaklar ama kandıramayacakları Allah var.

senaristtt
Memur
03 Temmuz 2016 19:55

Amcaoğlu senin gibilerine lafımız yok başlığa dikkat edersen seninle bi alakası yok. Başlık diyor ki "memur olup" sen zaten memur değilsin ve tabi ki de işsizken önüne gelen fırsatları değerlendireceksin. Ama hem memur olup hemde milletin başvurusuna engel olunuyorsa bu gayet tabi canımı sıkar ve şikayet etmemiz kadar doğal bişey olmaz. Yani senin verdiğin örnekler de yanlış ve gereksiz. Memur şef olabilir bunun konuyla uzaktan yakında alakası yok. tekrar edşyorum "MEMUR OLUPTA". sana hayırlı bayramlar hayattında başarılar dostum.

gfbserkangfb, 8 yıl önce

neden bu kadar yaygara kopardınız anlamadım. bir kurumda memur olarak çalışan şeflik sınavına girince ona "aç gözlüü" falan diyorlar mı acaba? burada kızmanız gereken adaylar değil trt'dir bence.

trt alım şartlarına o maddeyi koymayabilirdi. koymasa bile mülakat tarihini o kadar uzattılar ki trt'ye başvurduğunda işsiz olan ben şuan atandım. burada tüm suç süreci bu kadar uzatan trt'dedir.

şahsım adına söyleyeyim, ben trt'ye başvurduğumda işsizdim. mülakatı beklerken karşıma başka fırsatlar çıktı ve trt garanti olmadığı için başvurdum, geldi. neredeyse işe başlamadan trt mülakatına gideceğim. mesleğimle ilgili bir kurumda çalışmak benim hakkım değil mi?

hem atandığımız yerlere yedek aday belirliyorlar. olası bir geçiş durumunda o kadroya bir düşük puanlı aday yerleşiyor. yani o kadro da boş kalmıyor.

sonuç olarak tepki göstermeniz gereken yer, memur olarak çalışan 5-10 kişi değil trt'nin ta kendisidir.

herkes için hayırlısı olur umarım. Şimdiden tüm adaylara başarılar diliyorum. ayrıca tüm arkadaşların ramazan bayramını kutluyorum

okudummemuroldum
Aday Memur
04 Temmuz 2016 12:18

sen önce isguzar ne demek onun icin tdk ya bak. niye atanamaman?za sasirmadim.

ayperii
Aday Memur
04 Temmuz 2016 23:36

ya arkadaşlar birde şöyle düşünün yıllardır trtye girmek istiyordunuz işsiz kalmamak için memur oldunuz çünkü trt 4 yıldır alım yapmıyordu sonra birden alım yapacağını açıkladı o zaman önceden atananların suçu ne tabi ki çalışanlarda girecek bu sınava siz bunu engellemek yerine her yıl alım yapsınlar bunun için mücadele verin

senaristtt
Memur
05 Temmuz 2016 09:25

Biz mücadelede edelim senin gibi aç gözlükler de gibi üstüne konsun. Hiç utanmanız yok ya.Bi de gelip akıl veriyor. Kendi aklına kendine sakla biz zaten mücadelemizi verdiğimiz için bu alımlarda iletişimciler eski göre bu kadar kadro çok verildi daha önce bu kadar verilmiyordu.

ayperii
Aday Memur
06 Temmuz 2016 02:19

Daha düzgün iletişim kurmayı beceremiyorsun TRTye girmeyi istiyorsun önce üslubunu düzelt. Bende bir yerde çalışmıyorum ama empati yapabiliyorum.

senaristtt, 8 yıl önce

Biz mücadelede edelim senin gibi aç gözlükler de gibi üstüne konsun. Hiç utanmanız yok ya.Bi de gelip akıl veriyor. Kendi aklına kendine sakla biz zaten mücadelemizi verdiğimiz için bu alımlarda iletişimciler eski göre bu kadar kadro çok verildi daha önce bu kadar verilmiyordu.

senaristtt
Memur
06 Temmuz 2016 07:27

1.Canı yanmış biri nasıl iletişim kuracağını iyi bilir.

2.Nasıl iletişim kuracğimi senin gibisinden öğrenecek değilim.

3.Trtde senin gibileri kaynıyor yanı her trtye gireni üslubu iyi olduğunu mu düşünüyorsun.

4.İşi olan biri asla senin gibi sacmalamazy empati kurmaz.Çünnkü tok açın halinden anlamaz.

5.si trtde olmamanız büyük isabet olmuş.

6.. Hadi uza bir, burası senin gibi gereksiz konuşanlar için fazla ağır.

erkan640
Aday Memur
06 Temmuz 2016 12:45

Sen üslubunun düzgün olduğunu mu düşünüyorsun? Tok açın halinden anlamaz nedir yani İşsiz geziyor olman adamın problemi değil saçma bir polemik yaratma. Bir tek memuriyet mi var koca memlekette çalışacak. Normal işlerde de çalışılabilir.

senaristtt, 8 yıl önce

1.Canı yanmış biri nasıl iletişim kuracağını iyi bilir.

2.Nasıl iletişim kuracğimi senin gibisinden öğrenecek değilim.

3.Trtde senin gibileri kaynıyor yanı her trtye gireni üslubu iyi olduğunu mu düşünüyorsun.

4.İşi olan biri asla senin gibi sacmalamazy empati kurmaz.Çünnkü tok açın halinden anlamaz.

5.si trtde olmamanız büyük isabet olmuş.

6.. Hadi uza bir, burası senin gibi gereksiz konuşanlar için fazla ağır.

Toplam 171 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi