Editörler : oto-danisman-expert
05 Temmuz 2016 00:35

Kyk mı jana bayan astsubay mı daha iyi olur
Sizce bayan olarak jana bayan astsubaylık mı yoksa kyk yurt memurluğunu mu tercih etmeliyim görüşlerinizi yazar mısınız

fatihler2000
Şube Müdürü
05 Temmuz 2016 23:44

jandarmalık zordur, fedakarlık ister, bence memurluk

kpssiscoming
Aday Memur
06 Temmuz 2016 16:21

Teşekkür ederim bende öyle karar verdim

coldblade3
Kapalı
08 Temmuz 2016 21:16

Öncelikle tebrikler ve hayırlı ve hayırlısı olsun ,

Kyk memur versus Bayan J Astsb mukayeseli analiz yapmak gerekirse şöyle ;

1. J meşakkatli dir askeri , asayiş ve adli kolluk görevleri ve çalışma şartları zordur

2. Kyk göreceli olarak daha kolay gibi olsa da nöbet tutulduğunu duymuştum tutulan nöbetlere cüzi bir ücret ve ya izin veriliyor diye biliyorum

3. Kyk da göreceli daha az maaş olur ilk 10 yıl yıllık izin 20 gündür. J da 30 gün izin ve göreceli daha yüksek maaş artı tazminatlar mevcuttur

4. Sosyal özlük haklar bazında J Orduevi askeri gazino kantin , özel Eğt mrk (askeri kamp - tatil yeri ) kesinlikle daha fazladır

5. J da lisan olursa yurtdışı geçici ve daimi görevler olur harcırahlar ydgg için günlük 50 usd dan başlar yddg daimi gorevde daha güzel ücretler olur

6. Sportmen bir insan J da çeşitli takımlara duhul ederek ulusal ve uluslararası platformlarda J yı temsil eder uluslararası platformda harcırah yine günlük 50 usd yazar artı silahlara ve slh kullanmaya merakınız var ise atış takımına duhul ederek ulusal ve uluslararası yarışmalarda yer alabilirsiniz , dalış merakınız varsa dalgıç- balıkadam olabilir mukabilinde sualtı a/k timlerinde ve seçkin brl lerde seçkin ve elit görevler alabilir dolayısıyla karşılığında ek tazminatlar alabilirsiniz kayak ve at binicilik yapabilirsiniz bu konuda sertifikalarınız var ise elit görevlerde rahat şartlarda yaşayabilirsiniz

7. J da Küçük il ve ilçelerde muteber karşılanır ağırlanır ve uğurlanırsınız , kışın taze balık yazın yeşil sebze meyve şansınız yüksek olur (Kyk ya göreceli )

8. J da Lisans ve yüksek lisans yapabilir ve sb olabilirsiniz

9. J da lisan için lisan ok na gidebilirsiniz , piyasa olmayan dil lerde turistik koordinat ve lokasyon larda elit görevler alabilirsiniz

10. Üniforma seviyor iseniz , üniforma giyer, slh taşırsınız , Kyk da ise bulundurma ve taşıma ruhsatı almanız ve bürokrasi ile ugrasmanız gerekir

Tekrar tebrikler ...

Hakkınızda hayırlısı olsun , kalbinizin götürdüğü yere gidiniz .

kpssiscoming
Aday Memur
11 Temmuz 2016 14:42

Teşekkür ederim

coldblade3
Kapalı
11 Temmuz 2016 18:09

11.Şayet üniforma değil svl giyim tercih ediyor iseniz de svl giyimli olarak unilerde ASOF isth görevi alabilirsiniz bu görevlerde üstün başarı elde ederseniz mit kdgm gibi action adrenalin level ı yüksek kurum ve teskillerde görev alabilir , elit personel olarak yüksek maaş ve tazminatlar yüksek güvenlikli lojmanlar ve dahi saymakla bitmeyecek bonuslu kadro larda yer alabilir vip olma yolunda küçük ama emin adımlarla kişisel kariyerinizi taçlandırabilirsiniz

12. Kücük ilçelerde belki ilçe j k v görevleri alabilir tüm milli günlerde protokol de yer alabilirsiniz manevi tatmin yüzdesi optimum olur

13. Siciliniz ve Kd sıranız uygun olursa sb lık sınavlarında muvaffakiyet sağlayıp bayan sb olur albay rütbesine kadar çıkabilirsiniz

14 . Rütbeli olmanızdan ötürü , maaşınız kademeli yükselir ve ileride izdivaç yapınca çocuklar özel kolejlerde egt alır

15 . KYK hernekadar yaz sömestr inde uçsuz bucaksız tatil olsada mesai vardiya ve yüzde dilim olarak devam edeceğinden ötürü rantabl olmayacağını naçizane mütalaa etmekteyim

16 . Milli günlerde mesdres giyerek Orduevi ndeki kutlama tören Program etc de yer alırsınız

17 . J da düzenli nizam ve intizam lı olarak spor yapacağınız için sağlıklı ve insicamli bir yaşam tarzına ve gusto suna sahip olursunuz

Tekrar hayırlı ve hayırlısı olsun

coldblade3
Kapalı
11 Temmuz 2016 18:22

18 nci ve son madde : j nın side Çolaklı daki kampı , lara karpuzkaldiran ile rasyonel mukayeseli analiz edildiğinde 100 üzerinden 99,8 alır , kkaldiran ise 73.2 alır

KYK nun ise bildiğim kadar lojman sayısı per/ konut ort düşük tür artı sos tes ı yok denecek kadar az miktardadır .

The end

kpssiscoming
Aday Memur
12 Temmuz 2016 01:06

Teşekkür ederim.

coldblade3
Kapalı
12 Temmuz 2016 01:47

Estağfurullah sayın kpss is coming

http://forum.memurlar.net/konu/2205279/son.sayfa#SayfaSonu

Ben üstteki linkte KYK kazananları inceledim , pek aydınlık göremedim

Artı ;

http://forum.memurlar.net/konu/2193595/

Şu linkte ki bilgileri okursanız belki büyük resmi daha net görebilirsiniz

kpssiscoming, 8 yıl önce
Teşekkür ederim.

kpssiscoming
Aday Memur
13 Temmuz 2016 23:55

Teşekkürler coldblade kararını verdim.

coldblade3
Kapalı
14 Temmuz 2016 00:59

Kararınız hangi yönde ?

Bence acele karar vermeyiniz Hanımefendi

5 yıl 10 yıl 20 yıl sonrasına yönelik perspektifler yapın

Günübirlik düşünmeyiniz

Anladığım kadarıyla başarılı bir insansınız , future planning inizde yükselme imkanı daha fazla olan opsiyon larınızı da degerlendirmenizin daha rantabl olacağı kanaatindeyim

Hayırlısı olsun

kpssiscoming, 8 yıl önce
Teşekkürler coldblade kararını verdim.

kpssiscoming
Aday Memur
17 Temmuz 2016 14:01

Kararımı subaylık yönünde verdim

coldblade3
Kapalı
19 Temmuz 2016 00:26

Tebrik ederim Hanımefendi ...

Esasen , kararınızın bu yönde olacağını tahmin etmiştim

Ek olarak ;

Nick iniz fevkalâde bir nick

Ve anlamı da çok manidar ...

Winter is coming e nazire yapmış sınız

Vurucu bir nick almanız , seçici bir insan olduğunuz un en bariz skalası ...

Tekrar tebrik eder , başarılarınızın devamını dilerim ...

kpssiscoming, 8 yıl önce
Kararımı subaylık yönünde verdim

kpssiscoming
Aday Memur
19 Temmuz 2016 19:44

Teşekkür ederim coldblade.

coldblade3
Kapalı
19 Temmuz 2016 20:31

Estağfurullah Kpssiscoming Hanımefendi ...

Ben iltifat değil hakikat yazdım ...

YDS den 90 üstü alırsanız yddg lerde askeri atase lik dahil gani usd lı harcırah ve maaş lar olur, elit bir gusto nuz olur ...

Tekrar hayırlı olsun , tebrikler ...

kpssiscoming, 8 yıl önce
Teşekkür ederim coldblade.

kpssiscoming
Aday Memur
19 Temmuz 2016 23:55

YDS de 60 puanım var sanırım yetersiz oldukça

coldblade3
Kapalı
20 Temmuz 2016 03:40

Olsun , sorun değil ,

Building skills for proficiency + a systematic approach to yds + fundamentals of academic english + akındil hazırlık seti alıp hemen başlayın

Tv de nat geo bbc cnn trt world vb kanallar da günlük ve saatbaşı bulten leri takip edin

Akıllı telefon da harici micro sd karta telaffuz + kelime + vb yükleyip otobüste metro da kulaklıkla dinleyerek devam ediniz , özellikle vaktinizi iyi değerlendirin

Yazarak ta çalışın , pratik te yapın , düzgün ve rantabl bir yds kursuna da gidebilirsiniz lâkin yds nin ve ingilizce nin mantığını çözdükten sonra boşuna para vermeyin dersaneye

Yazdığım hazırlık setleri alternatifsiz değil lâkin kanaatimce rantabl ve isabetli olanları yazdım

Beklediğiniz notu alamasanız bile asla pes etmeyin calismaya devam ediniz

İlk etapta hedef iniz +70 olsun akabinde +85 e çıkabilmek için çabalayın

Başarılar dilerim .

kpssiscoming, 8 yıl önce
YDS de 60 puanım var sanırım yetersiz oldukça

kpssiscoming
Aday Memur
21 Temmuz 2016 14:11

Teşekkürler tavsiyeler için coldblade oldukça faydalı bilgiler.

coldblade3
Kapalı
21 Temmuz 2016 18:57

Estağfurullah Sayın kpss is coming Hanımefendi

Şayet faydalı olabildiysem ne mutlu

Başarılarınızın devamını dilerim

kpssiscoming, 8 yıl önce
Teşekkürler tavsiyeler için coldblade oldukça faydalı bilgiler.
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi