Editörler : Pangaea
05 Temmuz 2016 01:12

Biyoloji bölümünden yeni mezunum. Şimdi ne olacak?

Bölümünü çok severek ve isteyerek okudum pişman degilim. Formasyonum da var ama öğretmen olarak çalışmak istemiyorum. Laboratuvarda akşama kadar ayni şeyleri yapmak da istemiyorum. Yeni keşifler yapıp kendime yenilikler katmak istiyorum. Bunun yeri de üniversite tabi. Yuksek lisans yapmayı düşünüyorum gelecek donem ancak başka kurumlar da var mi acaba bildiğiniz bu şekilde calisabilecegim? Malum para kazanmak lazim artik

yaşayan.ölü
Yasaklı
08 Temmuz 2016 14:49

Ales'e iyi çalış,çıkmış soruların ve çözümlerin olduğu bir kitap al önce.Ales sorularını kısa yollardan çözmeyi de öğren,bol bol pratik yap ayrıca.Mezun olduğun üniversite hocalarını ziyaret et,yalakalık yap,büyük hedeflerim var falan de.Başka üniversitelere de başvur,oralarda da tanıdık hoca bulmaya çalış.

Yds'ye girip 50 barajını geçersen o da çok iyi olur tabi.

Whois Powerful
Yasaklı
08 Temmuz 2016 20:00

yüksek lisans yap bir yandan da kpss ye girersin

09 Temmuz 2016 02:45

Biyoloji bölümü sağlıktan sayılıyor değil mi karseşim ? Sen mezunusun bilirsin ?

sadunemre
Şef
25 Temmuz 2016 14:41

Ben senin yerinde olsam kendime zengin bir koca bulurdum. O söylediğin işlerin hepsi boş

ekrembsd
Aday Memur
26 Temmuz 2016 02:13

Mezun mu oldun geçmiş olsun... Durumun varsa tekrar lys ye hazırlan adam akıllı bir bölüm oku

umutlupiremses
Aday Memur
25 Ağustos 2016 00:57

evet

mhmmdenes63, 8 yıl önce
Biyoloji bölümü sağlıktan sayılıyor değil mi karseşim ? Sen mezunusun bilirsin ?

umutlupiremses
Aday Memur
25 Ağustos 2016 00:59

bölümüm gaaayeettte adamakıllı. kıymeti bilinmiyor.

ekrembsd, 8 yıl önce
Mezun mu oldun geçmiş olsun... Durumun varsa tekrar lys ye hazırlan adam akıllı bir bölüm oku

chrysomelidae
Aday Memur
29 Ağustos 2016 14:54

Klasik yeni mezun cesareti :) sevgili meslektaşım ben de çok severek dereceyle mezun olmuştum, çoğumuz öyle oluyor zaten :) ama bölümün adamakıllı olması Türkiye gerçeklerini değiştirmiyor... Biyoloji istihdam sorunu yaşanan bölümlerin başında gelir; sizin de korkunuz olmasaydı böyle bir başlık açmazdınız diye düşünüyorum. Master yapmış biri olarak önerim, ales yds çalışıp akademisyenliği tercih etmenizdir. Son olarak, Türkiye'de biyoloji bölümü okumayı akademisyenlik ideali olanlar dışında hiçkimseye tavsiye etmem... Şansınız bol olsun...

umutlupiremses, 8 yıl önce

bölümüm gaaayeettte adamakıllı. kıymeti bilinmiyor.

cagataybiyolog
Aday Memur
02 Ekim 2016 02:10

Göz göre göre Tus hakkımız gitti daha ne olsun binlerce biyolog var ama sonuç iş yok

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi