Editörler : crops35
09 Temmuz 2016 14:16

657 den 399 a geçişte güvenlik soruşturması

657 den 399 s geçişte yeniden güvenlik soruşturması yapılırmı.Harcırah alabilirmiyim ,izinlerim akktarılırmı,

bir diğer sorumda şudur diyelimki evrakları vverdim atanma tebligatım elime geçti usulsüz istifa yapıcam nasıl olucak dilekçemi amirime imzlatıp komisyona götürücem.(amirim hakim adliyede çalışıyorum) sonra yine bekleme süresi olacak mı ? Mübaşirim zimmetim yok "YH" deyim dilekçemi verdikten sonraki gün çıkıp yeni işime başlayabilir miyim? Sıkıntı olurmu sgk girişini nasıl yapıcam.

Kocaelinde çalışan varmı lojmanlar ne durumda :D

maratonton
Memur
09 Temmuz 2016 21:09

ozele gel kardes

şakir33
Aday Memur
10 Temmuz 2016 02:23

bu soruları ben de merak ediyorum buradan cevaplayın biz de faydalanalım teşekkürler

4hm3tK
Aday Memur
11 Temmuz 2016 12:43

varmı bekleme süresi bilen yokmu geçen yokmuu.

alperkurt86
Aday Memur
14 Temmuz 2016 16:30

Güvenlik soruşturmasını bilmiyorum ama izinlerini aktarman mümkün değil, harcırah alamazsın..sana tavsiyem ilk fırsatta izne ayrıl yanmasın izinlerin, zaten sonra istifa etmen gerekecek ,istifa etmeden geçmen de mümkün değil..istifa ettikten sonra herhangi bir bekleme süren yok, yani kurumun bugün istifanı onaylasın, yarın diğer yerde işe başlayabilirsin ama istifa süreci bir günde tamamlanmaz biraz zaman alır, o yüzden ne zaman başlatacaklarını öğrenip ona uygun bi tarihte istifanı yaz.. ben de aynı durumdayım, 657den MKEK'e atandım,aynı süreç benim için de geçerli.

bu da mı ofsayt
Daire Başkanı
14 Temmuz 2016 17:29

Ooo torpil, alırım 1 dal...

4hm3tK
Aday Memur
14 Temmuz 2016 18:01

Kpss ile gitcem ne torpili :)

sefaeren12
Aday Memur
20 Temmuz 2016 12:13

kusura bakma ama yanlış biliyorsun asalet tasdikin yapıldıysa 657 de senelik izni gibi özlük haklarını aktarabiliosun 399 a

alperkurt86, 8 yıl önce

Güvenlik soruşturmasını bilmiyorum ama izinlerini aktarman mümkün değil, harcırah alamazsın..sana tavsiyem ilk fırsatta izne ayrıl yanmasın izinlerin, zaten sonra istifa etmen gerekecek ,istifa etmeden geçmen de mümkün değil..istifa ettikten sonra herhangi bir bekleme süren yok, yani kurumun bugün istifanı onaylasın, yarın diğer yerde işe başlayabilirsin ama istifa süreci bir günde tamamlanmaz biraz zaman alır, o yüzden ne zaman başlatacaklarını öğrenip ona uygun bi tarihte istifanı yaz.. ben de aynı durumdayım, 657den MKEK'e atandım,aynı süreç benim için de geçerli.

bylg89
Aday Memur
20 Temmuz 2016 13:28

Bu konuda eminmisiniz sefaeren12? Bende izinler aktarılmıyor diye biliyorum.

sefaeren12, 8 yıl önce

kusura bakma ama yanlış biliyorsun asalet tasdikin yapıldıysa 657 de senelik izni gibi özlük haklarını aktarabiliosun 399 a

24 Temmuz 2016 09:32

Arkadaşlar ;

Herhangi bir kurumda çalışırken KPSS ile başka bir kuruma yerleştirilenlerden ;

1-) Eğer mevcut çalıştığın kurum 657 li olup 399'lu bir kuruma geçiyorsanız BAŞARI ÜCRETİ hariç tüm haklardan faydalanabilirsiniz...BAŞARI ÜCRETİNDEN faydalanamamanızın sebebi ise 657 de sicil puanının kaldırılması..

2-)Eğer çalıştığınız kurum 399'lu ise ,atandığınız kurumda kaldığınız yerden kısmen devam etme imkanı bulunmaktadır..yalnızca sözleşme ücretlerinde ufak tefek farklılıklar olabilir..

3-) KPSS yerleştirilmeleri sonucunda Hiç bir şekilde HARCIRAH yoktur..

4-) İstifa etmeden önce kurumunuzla görüşün ,her kurumun kendi yönetmelikleri var..atandığınız yerden size atanma yazısı gelmeden istifa etmemenin daha iyi olacağı kanaatindeyim..

Sonuç olarak mevzuatlarda olmamasına rağmen birçok KİT'de yapılan uygulama bu şekilde arkadaşlar..Tabi bunların dışında işlem yapan kurumlarda yok değil..En azından benim kurumum ve benim bildiğim 7-8 KİT bu şekilde yapıyor..

bu4rock
Aday Memur
24 Temmuz 2016 11:22

Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler. Elinizde 657den 399a geciste 6aylik adaylik surecine takilmamak icin DPB görüşü var mı? Ben biraz arastirma yaptim 2006da cikan bir gorus var fakat numarasi olmadigi icin bulamadim.

ins.kayn.uzm., 8 yıl önce

Arkadaşlar ;

Herhangi bir kurumda çalışırken KPSS ile başka bir kuruma yerleştirilenlerden ;

1-) Eğer mevcut çalıştığın kurum 657 li olup 399'lu bir kuruma geçiyorsanız BAŞARI ÜCRETİ hariç tüm haklardan faydalanabilirsiniz...BAŞARI ÜCRETİNDEN faydalanamamanızın sebebi ise 657 de sicil puanının kaldırılması..

2-)Eğer çalıştığınız kurum 399'lu ise ,atandığınız kurumda kaldığınız yerden kısmen devam etme imkanı bulunmaktadır..yalnızca sözleşme ücretlerinde ufak tefek farklılıklar olabilir..

3-) KPSS yerleştirilmeleri sonucunda Hiç bir şekilde HARCIRAH yoktur..

4-) İstifa etmeden önce kurumunuzla görüşün ,her kurumun kendi yönetmelikleri var..atandığınız yerden size atanma yazısı gelmeden istifa etmemenin daha iyi olacağı kanaatindeyim..

Sonuç olarak mevzuatlarda olmamasına rağmen birçok KİT'de yapılan uygulama bu şekilde arkadaşlar..Tabi bunların dışında işlem yapan kurumlarda yok değil..En azından benim kurumum ve benim bildiğim 7-8 KİT bu şekilde yapıyor..

24 Temmuz 2016 11:36

kurumlar mevzuatlarda olmayan konular hakkında DPB.lığı ile yazılı veya şifai görüş alış verişi yapmaya mecburdur..KİT'ler mevzuatlarda olmayan konularda birbirleriylede bilgi akışı yapmaktadır.Hatta DPB.lığı KİT'leri bilgilendirmek veya görüş alışverişinde bulundurmak üzere zaman zaman ÇALIŞTAY adı altında seminerler düzenlemektedir..

Eğer atanma olmadan önce 657 li olarak adaylık süresi tamamlanmış sa KİT bir daha adaylık ( deneme) süresine tabi tutmuyor..

bu4rock, 8 yıl önce

Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler. Elinizde 657den 399a geciste 6aylik adaylik surecine takilmamak icin DPB görüşü var mı? Ben biraz arastirma yaptim 2006da cikan bir gorus var fakat numarasi olmadigi icin bulamadim.

freed322
Aday Memur
24 Temmuz 2016 11:44

657den 657ye de maaş değişirse muvafakat alabilir miyiz acaba

24 Temmuz 2016 11:55

atanacağınız kurumun sosyal hakları mevcuttan iyi ise kurumlar muvafakat verebiliyorlar..bu konuda mahkeme kararları bulunmakta..ama son söz çalıştığınız kurumun..

freed322, 8 yıl önce

657den 657ye de maaş değişirse muvafakat alabilir miyiz acaba

bu4rock
Aday Memur
24 Temmuz 2016 11:57

Peki bunun icin bir dilekce vermeye gerek var mi yoksa atandigimiz kit, 657ye tabi kurumdan aldigimiz hizmet belgesine istinaden kendisi gerceklestirir mi?

kurumlar mevzuatlarda olmayan konular hakkında DPB.lığı ile yazılı veya şifai görüş alış verişi yapmaya mecburdur..KİT'ler mevzuatlarda olmayan konularda birbirleriylede bilgi akışı yapmaktadır.Hatta DPB.lığı KİT'leri bilgilendirmek veya görüş alışverişinde bulundurmak üzere zaman zaman ÇALIŞTAY adı altında seminerler düzenlemektedir..

Eğer atanma olmadan önce 657 li olarak adaylık süresi tamamlanmış sa KİT bir daha adaylık ( deneme) süresine tabi tutmuyor..

24 Temmuz 2016 12:06

Atama işlemi gerçekleştikten 1 ay içinde Atandığınız kurum sizin şahsi dosyanızı eski kurumunuzdan ister..ayrıca bir hizmet belgesi almanızda iyi olur..çalıştığınız kurumdann ayrılmadan HİTAP kapsamından bir hizmet belgesi bulunmasında fayda var..

bu4rock, 8 yıl önce

Peki bunun icin bir dilekce vermeye gerek var mi yoksa atandigimiz kit, 657ye tabi kurumdan aldigimiz hizmet belgesine istinaden kendisi gerceklestirir mi?

bu4rock
Aday Memur
24 Temmuz 2016 12:35

Tesekkurler verdiginiz bilgi icin. Zaten dhmi basvuru evraklarinda istemisti hizmet belgesi ona istinaden islemleri yapacaklar sanirim.

Atama işlemi gerçekleştikten 1 ay içinde Atandığınız kurum sizin şahsi dosyanızı eski kurumunuzdan ister..ayrıca bir hizmet belgesi almanızda iyi olur..çalıştığınız kurumdann ayrılmadan HİTAP kapsamından bir hizmet belgesi bulunmasında fayda var..

eemmühh
Aday Memur
26 Temmuz 2016 23:04

Hocam 657 olarak çalışıyorum 11 temmuzda çeşitli nedenlerle istifa dilekçemi verdim 14 temmuzda 399 tabi olarak atandığım açıklandı 22 temmuzda dilekçeme onay geldi 26 temmuzda bana tebliğ ettiler ancak kurumda yerime ataması yapılacak hiç bir kimse yok bu durumda ohal durumunda istifalarda devlet memuriyetine ömür boyu dönüş olmuyor deniyor ne yapmam lazım kurum onayı yeterlimidir
26 Temmuz 2016 23:19

sevgili dostum yazmış olduğun bilgiler dahilinde senin memuriyete dönüşünde her hangi bir olumsuzluk olacağını tahmin etmiyorum şahsım adına..

Nedeni ise sen 11 temmuzda çeşitli nedenle istifa etme talebinde bulunmuşsun..15 temmuzdan sonraki OHAL mevzuatı dışında değerlendirilmeniz gerekir düşüncesindeyim..siz 399 lu atandığınız yere başvurunuzu yapmanızda fayda bulunmaktadır..

eemmühh
Aday Memur
26 Temmuz 2016 23:31

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ancak kuruma tekrar bir dilekçe yaZıp atansığımı ve mağdur olmam için için istifamın 94. Madde çerçevesinde gerçekleştirip dosyamda yer alması ve tarafıma bilgi verilmesini istesem saçmamı olur yoksa ilişkimi kesip ayrılayım mı çünkü bana bugün itibari ile teblig ettiler 15 gün içinde ayrılmam gerekiyormuş
26 Temmuz 2016 23:34

tabiki verebilirsiniz..

yalnız yazdığınız bilgilere göre OHAL mevzuatı çercevesinde değerlendireceklerini pek sanmıyorum..şansınızı deneyin..

eemmühh, 8 yıl önce
Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ancak kuruma tekrar bir dilekçe yaZıp atansığımı ve mağdur olmam için için istifamın 94. Madde çerçevesinde gerçekleştirip dosyamda yer alması ve tarafıma bilgi verilmesini istesem saçmamı olur yoksa ilişkimi kesip ayrılayım mı çünkü bana bugün itibari ile teblig ettiler 15 gün içinde ayrılmam gerekiyormuş
Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi