Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Temmuz 2016 14:03

bilgisi dahilinde olan arkadaşlarım bi bakar mısınız

ben 4 yıllık öğretmenim, eşim polis nikah yaptık...sorum şu ki eş durumundan yanıma tayin isteyebilir mi ??

yazık oldu yarınlara
Şube Müdürü
18 Temmuz 2016 15:38

öğretmen polise tabidir.polis öğretmene değil..o yüzden sürekli sen onun yanına gideceksin.benim bi öğretmen arkadaşım izmirden tekrar vana geçmek zorunda kaldı eşi polis diye..

geçmişler olsun..asker polis eşiysen o nereye sen oraya

masalkusum177
Aday Memur
18 Temmuz 2016 19:39

bazı kişiler de polisin bir defa öğretmene tabi olabileceğini söylüyorlar

masalkusum177
Aday Memur
18 Temmuz 2016 19:42

eşi polis olup tayin isteyenler yok mu illa ki vardır lütfen net bilgi ??

Mthn dmrl
Aday Memur
18 Temmuz 2016 22:53

Bir kereye mahsus polis eşinin yanına gider ilk nikahla bu oluyordu ama polis Şark görevini yapıyorsa ya da yapmamışsa olmazdı. Kanuni maddesini bilmiyorum bunu yaşayan polisler oldu.

yazık oldu yarınlara
Şube Müdürü
19 Temmuz 2016 00:39

ya ben de bunu anlamıyorum..polisle askerle evenirken o nereye giderse gitmek zorunda olduğunuzu biliyorsunuz..sonra da nasıl olmaz diye veryansın ediyorsunuz..evlendiğiniz kişiye de hayatı zindan ediyorsunuz..

sen izmirde bile olsan adam hakkarideyse gideceksin kural böyle..bunu bilerek evlendiniz..şimdi sızlamanın bi manası yok..

mvpeko
Memur
19 Temmuz 2016 01:19

Merhabalar hocam..ogretmenler polislere tabidir..bu nedenle siz esinizin yanina gidersiniz..

Ancak cok net bilmemekle birlikte eger esiniz ile ayni hizmet bolgesinde calisiyorsaniz ve sizin calistiginiz sehirin kosullari daha zor ise sizinle ayni sehire tayin isteyebiliyor sanirim..

masalkusum177
Aday Memur
19 Temmuz 2016 09:55

cevaplarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar..

masalkusum177
Aday Memur
19 Temmuz 2016 09:58

yazık oldu yarınlara arkadaşım sızlanmıyorum.vatanımın her köşesinde yaparım görevimi keza yaptım da kimselerin gitmek istemeyeceği yerlerde..sadece tayin durumlarını bilmiyorum bu iki meslek grubunun ve bilen arkadaşlardan bilgi almak istedim.çünkü herkes sizin gibi düşünmüyor farklı farklı cevaplar alıyorum konu hakkında.emin olmak istedim

ms_erdin
Şef
19 Temmuz 2016 21:57

ben polisim polis esine 1 defaya mahsus isteyebilir diye bir kural yoktur kesinlikle. o polisin il emnyetin insiyatifindedir. normalde ogretmen polise tabi ancak ben cok polis gordum esinin arkasindan giden yolunu bulabilirsen gidersin. ogretmenin kadrosu yoktur atanamiyordur mecbur polis ogretmenin yanina gider goruse cikar polis tayin zamaninda onuda arada kaynatirlar ancak adina es durum atamasi demezler cunku polisin es durumu yoktur tabi degildir ornek teskil etmemesi icin. polis mazeretini bildirsin tayin istesin olur mu olur. ancak ogretmenin polisin yanina gelmemesi icin hicbir mazereti yoksa emniyette onu yemez esin gelsin der.

seni bulacaam ogluum
Genel Müdür
20 Temmuz 2016 22:06

keşke sen polis olsaydın , o zaman daha kolay çözülürdü mesele

21 Temmuz 2016 10:01

ilk tayinde polise böyle bir hak veriyorlar 1 defalık. ancak şu an ki durumda bunu vermeyebilirler

Mthn dmrl
Aday Memur
23 Temmuz 2016 22:59

Birisi torpil den bahsetmiş torpil varsa zaten buraya yazmaz direk işini halldee arkadasım. Tayinle personel daire başkanlığı ilgilenir
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi