Editörler : supporters.
19 Temmuz 2016 14:39

Paralel Mülakat Sınavları İptal Edilsin!!!

Arkadaşlar paralel terör örgütünün soru çaldığı ve mülakatlara kendi adamlarını koyduğu aşikar. Bu durumda mağdur kişilerin talep edebilecekleri hakları tartışabiliriz!!!.

HiMALAYA78
Genel Müdür
19 Temmuz 2016 18:36

Paralel çete dün kendi adamlarını alıyordu. Buna evet diyelim. Peki bu gün mülakat olması gereken eşit adil şartlarda yapılıyor mu. Denetimi itiraz hakkı var mı. Ortaya objektif ve herkesin kabul edebileceği bir çözüm sunmanız gerekiyor. Kesin ve net çözüm puan sırasına göre atamaların yapılmasıdır. Mülakatın kaldırılmasıdır.

spektaküler avukat
Şube Müdürü
19 Temmuz 2016 23:12

Dostum hakkıyla giren fetocu olmayan arkadaşlara haksızlık olur. Zaten kamu kurumlarında herkes herkesi biliyor. Son hsyk seçimlerinde cemaatin 1 numaralı hakimi 4300 oy aldı. 2014ten beri atananların içinden de 700 kişi çıksa en az 5000 kişi atılacak zaten. İkinci dalga yarın öbür gün bekleniyor. Bunlar tamamen temizlendikten sonra en çok elenenlerden başlayarak sicili temiz insanların sırayla atanması gerekiyor hakkaniyet bunu gerektirir. (alevi, solcu, dinsiz diye ayrım yapılmaksızın)

KaMuHuKuK
Genel Müdür
19 Temmuz 2016 23:49

Himalaya78 mülakat sistemi kaldırılmalı başlığı açmıştım ama insanımız hastane sırasında bile torpil kullanıyor.Bana kalsa Allah'tan korkanı alırım işlere......kimi zaman isminin Ali olması yetiyordu hakim olmak için kimi zaman da abi abla listesi...madem 2013 e kadar paralel yapı Tüm sınavlara Darbe yapmış terörden uzak duran ümidi kırılıpta bir daha sınavlara girmeyen masum insanlar yada bana ne zaman sıra gelecek deyip sürekli mülakatlardan elenenlere yüce devletimiz bir iadei itibar yapmalıdır.

spektaküler avukat
Şube Müdürü
20 Temmuz 2016 02:10

Allah korkusu yanlış bir ifade bu fetocular müslüman değil mi. İnsanlar inançlarına bakarak değil liyakatlarına, doğruluklarına, dürüstlüklerine ve demokratlıklarına bakılarak hakim savcı yapılmalılar. Zaten her müslüman iyidir her inançsız ya da alevi kötüdür mantığıyla bugünlere geldik. Bu kadar fetocu yargıya dolduruldu.

KaMuHuKuK, 8 yıl önce

Himalaya78 mülakat sistemi kaldırılmalı başlığı açmıştım ama insanımız hastane sırasında bile torpil kullanıyor.Bana kalsa Allah'tan korkanı alırım işlere......kimi zaman isminin Ali olması yetiyordu hakim olmak için kimi zaman da abi abla listesi...madem 2013 e kadar paralel yapı Tüm sınavlara Darbe yapmış terörden uzak duran ümidi kırılıpta bir daha sınavlara girmeyen masum insanlar yada bana ne zaman sıra gelecek deyip sürekli mülakatlardan elenenlere yüce devletimiz bir iadei itibar yapmalıdır.

KaMuHuKuK
Genel Müdür
20 Temmuz 2016 09:38

üstad ben geniş anlamda en iyi modeli yazdım.devlet bunu resmi -özel hayat kriterleri diye ayırabilir..toplu listelerin yanlış olduğunu dile getirdik.nasıl bir doktor yanlış tedavi uygular kişinin bünyesi tepki verir ise yargıçların insanları mağdur etmeside tüm toplumun düzenini alt üst eder. adalete olan güvenin tesis edilmesi , kul hakkı vebaline girmemek için öncelikle hukukçuların mağdur edilmemesi lazım.

spektaküler avukat, 8 yıl önce

Allah korkusu yanlış bir ifade bu fetocular müslüman değil mi. İnsanlar inançlarına bakarak değil liyakatlarına, doğruluklarına, dürüstlüklerine ve demokratlıklarına bakılarak hakim savcı yapılmalılar. Zaten her müslüman iyidir her inançsız ya da alevi kötüdür mantığıyla bugünlere geldik. Bu kadar fetocu yargıya dolduruldu.

KaMuHuKuK
Genel Müdür
20 Temmuz 2016 10:02

Dönemin Mülakatlarından elenen binlerce masum insana yeniden mülakat hakkı verilebilir mi???

yasa.izleme
Memur
20 Temmuz 2016 15:01

keşke

20 Temmuz 2016 15:20

19 aralik sinavinin mulakatlarinda da paralel evlerinde kalanlardan gecenlerden olup bu yapiyla hic baglantisi olmayan insanlar elenmistir.. Allah sonumuzu hayir etsin

kriz23
Şef
20 Temmuz 2016 16:43

Bu mağduriyetlerin de kesinlikle giderilmesi gerekiyor,

senelerce karşılarına dizildiğimiz heyet şimdi tümden içeride, icraatları ortada. bu yapının subjektif fişlemeleri yüzünden benim gibi pekçok arkadaş mağdur oldu.

senelerdir sınav için mülakat için ders çalışıyorum, adamlar ilk mülakatlarında gelip geçtiler, bu mağduriyetin giderilmesi elzemdir. söz konusu mülakat sınavlarında elenenlere en azından mülakat hakkı tanınmalıdır.

hükümetin yakın zamanda bu konuya duyarsız kalmayacağını düşünüyor ve umut ediyorum.

yay_lanma
Şube Müdürü
20 Temmuz 2016 16:56

geçmişte yapılan haksızlıkların hesabı nasıl ödenecek... pardon denip geçilecek mi acep???

allerian
Aday Memur
20 Temmuz 2016 19:52

arkadaşlar 2745 hakim savcı görevden uzaklaştırıldı 26 kasımdaki alımların arttırılması için bimer

allerian
Aday Memur
20 Temmuz 2016 19:53

ve cimere yazalım

av.cesarettin
Aday Memur
20 Temmuz 2016 22:31

bu hususta bimer aracılığı ile toplu başvuruda bulunalum arkadaşlar ne dersiniz change org da kampanya başlatalım

allerian
Aday Memur
21 Temmuz 2016 10:22

başlatalım da katılım hiç yok gibi nerde bu millet?

KaMuHuKuK
Genel Müdür
21 Temmuz 2016 11:41

Arkadaşlar;bu sınavlarda mağdur olanlar ve bu konuda duyarlı olanlar ile Adalet Bakanlığına başvurur; HSYK,ÖSYM ve diğer kurumlarda yapılan soruşturmaları delil olarak gösterir isek, hukuka aykırı işlem ve kararları iptal edebilir/bozabilir/kaldırabiliriz... Mahkeme sürecine girmeden organize olmak gerekir diye düşünüyorum...

leventsaglam
Aday Memur
22 Temmuz 2016 21:34

İyi akşamlar arkadaşlar. Geçmişte yaşanan adaletsizlikler giderilmedikçe bu yangın sönmez. Hepimizin neler yaşadığını biz biliyoruz. Atılacak her adıma destek vereceğim.

herAYeyyalan
Aday Memur
23 Temmuz 2016 21:11

mülakatın iptali belki kazanan arkadaşların bir kısmı için haksızlık olabilir. Ancak, mülakatların bireysel olarak tekrarlanmasını talep edebiliriz. başvuruda bulunanların mülakatları tekrarlanır. yıllar önce dava yoluyla mülakat iptallerinde de böyle olmuştu. mülakat yalnızca başvuruda bulunanlar için iptal olmuştu, yine aynısını Adalet Bakanlığı PGM'den isteyebiliriz. ben de bu çabaya katılıyorum.

hukukçu32
Müsteşar Yardımcısı
23 Temmuz 2016 21:14

Aslıda haklısınız.15 Temmuz 2016 darbe sabahına kadar yapılan sınavlarda yüzlerce fetullah çetesinin adamları var.Bunlar mülakatı geçmiş olsalar dahi,mülakatları iptal edilip atılmaları lazım.Feto çetesi bu kişilerin beynine öyle girmişki ne yapsalar beyinlerinden çıkaramıyorlar bu hayini.

av.cesarettin
Aday Memur
23 Temmuz 2016 22:39

bu hususta daha aktif olursak bence ses getirebiliriz...

leventsaglam
Aday Memur
23 Temmuz 2016 22:43

Pgm 2000e arttırdığı hakim savcı alım ilanını kaldırmış. Belki bu yönde bir talepte bulunursak tekrar çağrılabiliriz. Olması gereken de bu zaten. Talep için herkesin katılımıyla ortak bir metin hazırlayıp ayrı ayrı göndermeyi teklif ediyorum.
Toplam 343 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi