Editörler : oto-danisman-expert
22 Temmuz 2016 21:56

18 puani doldurup atilinca memur olunur mu ?

Bir yılda 18 puanı doldurup disipsizlikten atılan personel tekrar devlet memuru olabilir mi ? kaynak ve örnek ile cevap verebilirimisiniz ?

pininfarinia
Aday Memur
22 Temmuz 2016 22:04

TCK da yer almayan bir suçtan atılırsan adli siciline işlemez dolayısı ile sorun teşkil etmez örneğin ''Emre itaatsizlikte ısrar'' suçu askeri ceza kanununda yer almıştır ama TCK da böyle bir suç yok, bu suçtan atılıp kpss puanı ie devlet hava meydanlarında arff memurluğu yapan arkadaşım daha doğrusu devrem var

fatihmf1
Aday Memur
22 Temmuz 2016 22:13

ne zaman atılıp yeniden girdi acaba ben bu yıl düşünüyorum kpss girip meslek değiştircem

qapese
Yasaklı
22 Temmuz 2016 22:37

olursun ben yeni atıldım. özelden yaz sana yardımcı oluyum. Puan bitirme konusunda da dikkatli ol. Sakın milletin gazı ile saçmalık yapma. Ben kpss den iyi puan aldım. Fakat şu an ankarada çok güzel bir iş bulduğum için (özelde) tercih yapmıcam. Çalıştığım yer 8 saat ve atçiftliği var havuzu var. Mesai bitimi ve başlangıcı havuzumuz var falan filan. Özelde de çok güzel işler imkanlar var haberin olsun. Ben atılalı bir yıl oldu. Şu an ankara dışını düşünmediğim için memur tercihi yapmıcam ama hiç bir engel yok atanma konusunda bilesin.

Tabi 2 yıl var belkide tercih yaparım

fatihmf1
Aday Memur
24 Temmuz 2016 09:53

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi