Editörler : swat3410
24 Temmuz 2016 21:36

Hiçbir bağlantım olmadığı halde açığa alındım. ne ile suçlanacağımı çok merak ediyorum....

Merhaba arkadaşlar cuma günü personel şubeden çağırıldım ve açığa alındığımı öğrendim. İşin komik tarafı bu zamana kadar ne istihparatta, ne terörde ne de kaçakçılıkta çalıştım.fetullahcı hainler ile ise hiç işim olmadı. ama açığa alındım. Şimdi merak etiiğim konu; fetö cülerle ne tek bir telefon görüşmem ne bankalarına tek bir kuruş para yatırmam ne onlar aracılığıyla emniyette iyi bir kuruma gelmem oldu. Emniyete bile yedekten girdim. Şimdi benim sorum bunlar beni ne ile suçlayıp açığa aldılar hadi açığa aldılar ellerinde hiçbir şekilde bir kanıt yokken bir kansızın lafı ile nasıl işlem yapıyorlar. bide kafama takılan inşallah aklandığımda karşı dava olayı nasıl oluyo bilen varsa ve açıklarsa sevinirim.Allahım alnına kara atılan herkesi aklar inşallah.

Thedar0
Daire Başkanı
24 Temmuz 2016 21:44

Hocam rahat ol eğer bağlantın yoksa aklanırsın ama şöyle bir şey var başındaki amirin gazabına uğramış olabilirsin eğer o seni fişlemişse ve bağlantısı var diye bildirmişse bu yüzden de açığa alınmış olabilsin ama yok öylede değilse bir Güzek düşün bn nerde hata yaptım diye.

24 Temmuz 2016 21:54

thedar0 kardeşim çok şükür bir hatamız olmadı darbe gecesi 48 saatin sadece 8 saati dinlendiysek dinlendik 40 saat rahat çalışmıştırız. amire falan gelince ekiplerdeyim zaten amirle falan çok işim olmaz insanın canını sıkan en ufak küçüçük bile bağlantım yokken bir kansızın lafıyla hainlerle aynı kefeye konulmak. Bizi suçsuz yere bu duruma düşürenlerden allahım hesabını sorsun inşallah.

OZTURKHANLI
Kapalı
25 Temmuz 2016 02:57

ohal khk sında açığa alınma mevzuatı değişti savunma itiraz yok bakan kararıyla direk meslekten ihraç ediliyorsun. Yani 15 gün içinde savunmanı almicaklar

istisnaaa
Yasaklı
25 Temmuz 2016 03:17

Yarası olmayan gocunmasın arkadaşlar açığa alınmak soruşturmanın gidişatına müdahale etmemeniz için yani kimseyle aynı kefeye koyulmuş sayılmazsınız henüz ama ortalık karışık bulanık gündemde güme gitmezsin inşallah Allah devletimize zeval vermesin bu pislikleri bi an önce temizleyip atalım inşallah

Kerasus55
Aday Memur
27 Temmuz 2016 15:51

OZTURKHANLI Burda arkadaşın moralini bozma.Ben öyle bi KHK duymadım ama öylede olsa kesin delil bulunmadıkça ihraç edilemez.İyi o zaman herkes gıcık olduğu adamı paralelci diye ihbar etsin hepsi ihraç olsun.Olacak iş mi bu

zivo
Daire Başkanı
27 Temmuz 2016 19:00

arkadaslar aciga alinanlar hakkinda nasil surec isleyecek kurunun yaninda yas yanmasin herkese suclu gozuyle bakmayin

Ado104
Genel Müdür
27 Temmuz 2016 19:02

karar namenin f bendinde 657 HARİÇ diyor. Disiplin soruşturması başlar yakında, eğer adli bir şey yoksa 3 aya belli olur ak mı kara mı 1

zivo
Daire Başkanı
27 Temmuz 2016 19:03

yok memurlarda dahilmis

Palpot
Şef
27 Temmuz 2016 19:14

link atar misiniz kararnamenin bulamad?m bir türlü

samikoza
Aday Memur
27 Temmuz 2016 19:35

adli soruşturma açılacak suçu olan ceza alacak olmayan dönecek deniyor

Ado104
Genel Müdür
27 Temmuz 2016 20:07

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/07/20160723-8.htm

link bu,

f) 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile bu Kanun Hükmünde Kararnamenin 3 üncü maddesinde belirtilenler hariç diğer mevzuata tabi her türlü kadro, pozisyon ve statüde (işçi dahil) istihdam edilen personel, ilgili kurum veya kuruluşun en üst yöneticisi başkanlığında bağlı, ilgili veya ilişkili bakan tarafından oluşturulan kurulun teklifi üzerine ilgisine göre ilgili bakan onayıyla kamu görevinden çıkarılır,

burada da 657 HARİÇ diyor iyi okuyun. Ayrıca açığa alınmanız için adli bir durumun olmasına gerek yok. İdari olarak da soruşturabilir siniz. İdari soruşturma sonunca TCK kapsamında bir suç ön görülürse adli süreç ayrıca başlar.

anafranil
Aday Memur
27 Temmuz 2016 22:21

arakadaşım çok önemli bir ayrıntıyı dile getirmiş.

Ado104, 8 yıl önce

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/07/20160723-8.htm

link bu,

f) 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile bu Kanun Hükmünde Kararnamenin 3 üncü maddesinde belirtilenler hariç diğer mevzuata tabi her türlü kadro, pozisyon ve statüde (işçi dahil) istihdam edilen personel, ilgili kurum veya kuruluşun en üst yöneticisi başkanlığında bağlı, ilgili veya ilişkili bakan tarafından oluşturulan kurulun teklifi üzerine ilgisine göre ilgili bakan onayıyla kamu görevinden çıkarılır,

burada da 657 HARİÇ diyor iyi okuyun. Ayrıca açığa alınmanız için adli bir durumun olmasına gerek yok. İdari olarak da soruşturabilir siniz. İdari soruşturma sonunca TCK kapsamında bir suç ön görülürse adli süreç ayrıca başlar.

Palpot
Şef
28 Temmuz 2016 00:04

saol ado104 aciklaman icin

biyo_pol
Memur
28 Temmuz 2016 01:02

yav atılırda bukadar atılmaz böyle saçma sapan yazıp adamın moralini motivasyonunu bozmayın arkadaşlar. kardeşim merak etme sen kendinden eminsen fetö/pdy bağlantın yoksa geri dönersin Allahın izni ile. süreç biraz sıkıntılı gecer senin adına ama mutlu huzurlu günlere insh. geri döndüğünde tekrar kavuşursun. Allahım sana sabır versin.

OZTURKHANLI, 8 yıl önce

ohal khk sında açığa alınma mevzuatı değişti savunma itiraz yok bakan kararıyla direk meslekten ihraç ediliyorsun. Yani 15 gün içinde savunmanı almicaklar

liceyolcusu
Aday Memur
28 Temmuz 2016 01:49

Kamu görevlilerine ilişkin tedbirler

MADDE 4 ? (1) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen;

...

...

f) 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile bu Kanun Hükmünde Kararnamenin 3 üncü maddesinde belirtilenler hariç diğer mevzuata tabi her türlü kadro, pozisyon ve statüde (işçi dahil) istihdam edilen personel, ilgili kurum veya kuruluşun en üst yöneticisi başkanlığında bağlı, ilgili veya ilişkili bakan tarafından oluşturulan kurulun teklifi üzerine ilgisine göre ilgili bakan onayıyla kamu görevinden çıkarılır.

Ayrıca TRT Haber'in ilgili maddeye ilişkin haberi;

Memurlar ile Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay üyeleri ve daire başkanları ile hakim ve savcılar hariç diğer mevzuata tabi her türlü kadro, pozisyon ve (işçi dahil) statüde istihdam edilen personel, ilgili kurum veya kuruluşun en üst yöneticisi başkanlığında bağlı, ilgili veya ilişkili bakan tarafından oluşturulan kurulun teklifi üzerine, bakan onayıyla; bir bakanlığa bağlı, ilgili veya ilişkili olmayan diğer kurumlarda her türlü kadro, pozisyon ve statüde (işçi dahil) istihdam edilen personel, birim amirinin teklifi üzerine atamaya yetkili amirin onayıyla kamu görevinden çıkarılacak.

Bende Ado104'ün mesajından sonra fark ettim. Ancak yakın zamanda görevden uzaklaştırılan memurlarla ilgili bir KHK geleceğini veya ihraç edilenlerin TSK mensupları gibi KHK ile ihraç edilerek geri dönmemelerini sağlanacağını düşünüyorum.

OZTURKHANLI
Kapalı
28 Temmuz 2016 01:56

ne atıcam kardeş biz olanı söylüyoruz..akşama kadar buradasınız ama sayfasının vitrininde yer alan haber sayfalarını takip etmiyorsunuz..Memurlar.net açıklama yapmış ohal khksında yapılan değişiklik diye ve açığa alınan memurlar hakkında.. açın bakın Kimseyi rencide etmeye çalıştığım yok.

Ado104
Genel Müdür
28 Temmuz 2016 07:39

Bence, oldu bittiğe getirmek isteselerdi KHK' de memurlar hariç demezlerdi. Bu yüzden soruşturma olacağına dair hala bir ümidim var

liceyolcusu, 8 yıl önce

Kamu görevlilerine ilişkin tedbirler

MADDE 4 ? (1) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen;

...

...

f) 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile bu Kanun Hükmünde Kararnamenin 3 üncü maddesinde belirtilenler hariç diğer mevzuata tabi her türlü kadro, pozisyon ve statüde (işçi dahil) istihdam edilen personel, ilgili kurum veya kuruluşun en üst yöneticisi başkanlığında bağlı, ilgili veya ilişkili bakan tarafından oluşturulan kurulun teklifi üzerine ilgisine göre ilgili bakan onayıyla kamu görevinden çıkarılır.

Ayrıca TRT Haber'in ilgili maddeye ilişkin haberi;

Memurlar ile Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay üyeleri ve daire başkanları ile hakim ve savcılar hariç diğer mevzuata tabi her türlü kadro, pozisyon ve (işçi dahil) statüde istihdam edilen personel, ilgili kurum veya kuruluşun en üst yöneticisi başkanlığında bağlı, ilgili veya ilişkili bakan tarafından oluşturulan kurulun teklifi üzerine, bakan onayıyla; bir bakanlığa bağlı, ilgili veya ilişkili olmayan diğer kurumlarda her türlü kadro, pozisyon ve statüde (işçi dahil) istihdam edilen personel, birim amirinin teklifi üzerine atamaya yetkili amirin onayıyla kamu görevinden çıkarılacak.

Bende Ado104'ün mesajından sonra fark ettim. Ancak yakın zamanda görevden uzaklaştırılan memurlarla ilgili bir KHK geleceğini veya ihraç edilenlerin TSK mensupları gibi KHK ile ihraç edilerek geri dönmemelerini sağlanacağını düşünüyorum.

liceyolcusu
Aday Memur
28 Temmuz 2016 12:40

Tabi, memurlarda açığa alınan sayısı çok fazla çünkü. En azından ifadelerinin alınması lazım mağduriyet yaşanmaması adına.

Ado104, 8 yıl önce

Bence, oldu bittiğe getirmek isteselerdi KHK' de memurlar hariç demezlerdi. Bu yüzden soruşturma olacağına dair hala bir ümidim var

buckethead
Şube Müdürü
22 Ekim 2016 06:29

2 gün önce bende açığa alındım ve gerçekten komik çünkü ben hiç fetocu tanımadım zaten gitaristtim memur olmadan önce insanlardan ayrıksı bir sahil kasabasında yaşıyordum. fetoya ait terimleri bile darbe zamanı öğrendim bana ha sen mozambiklisin ha fetocusun desinler aynı şey o kadar alakasızım. Şuan gerekçe açıklanmadı yalnız 2014 de balayı için pasaport çıkartmam gerekti rast gele girdim bankanın birine o da bank asyaymış sahibi de fetoymuş ben ne bileyim pasaport harcı yatırdım oraya. bu yüzden açığa alındıysam eyvallah savunmamı yaparım ama başka bir şey varsa devletin bu işi sağlıklı yapmadığına emin olurum çünkü benim feto denenlerle hiç bir ilgim olmadı. Beklemedeyim içim temiz umarım sadece bir yanlışlık olmuştur.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi