Editörler : Pangaea
25 Temmuz 2016 10:19

Öabt sınav merkezi değişikliği

İstanbul'da ikamet ediyorum ama 20 ağustosta memlekette olcam. ÖSYM değişikliği onaylamıyor. Nedeni hakkında bilgisi olan var mı ?

Bsck
Aday Memur
25 Temmuz 2016 10:53

Adres bilgisine göre yakın yerleri tercih edebiliyorsun. Adres bilgini de memleketin olarak yap.

Ergenekon2434
Aday Memur
25 Temmuz 2016 11:14

Ben yaptım bir problem olmadı. Arkadaşın dediği gibi adres bilgilerini değiştirip dene.

25 Temmuz 2016 11:16

Çok teşekkür ederim

Jhonniest
Memur
25 Temmuz 2016 12:26

merhaba arkadaşlar bende öabt sınav yerimi değiştirmek istiyorum ankaradan memleketime

almak istiyorum sorun olur mu?

Jhonniest
Memur
25 Temmuz 2016 12:30

merhaba arkadaşlar bende öabt giriş yerini değiştirmek istiyorum ankaradan memleketime almak

istiyorum sorun olur mu?

ağırabiksk
Daire Başkanı
25 Temmuz 2016 12:32

Olmaz yapabilirsin aday işlemleri kısmından

Jhonniest, 8 yıl önce

merhaba arkadaşlar bende öabt giriş yerini değiştirmek istiyorum ankaradan memleketime almak

istiyorum sorun olur mu?

Enorton
Aday Memur
25 Temmuz 2016 14:22

adresi değiştirdik ama eğitim bilgileriniz eksik diyor. Böyle bir hata alan var mı?

gaziliiiii
Aday Memur
25 Temmuz 2016 16:04

Sınav merkezi değişikliğini onaylama sorunu bende de oluyor. Adres bilgilerini güncellemiş olmama rağmen. ÖSYM ye ulaşan veya bu konuda yardım edecek bir editör var mıdır acaba?

gaziliiiii
Aday Memur
25 Temmuz 2016 16:17

Çözüm :)

En son soruyu ben sormuş olmama rağmen cevabı yine ben veriyorum:

İlk önce güncel (Sınava gireceğiniz yer) adres bilgilerinizi yazın ve sonuna kadar sınav merkezi değişikliği yapmadan devam edin. Son aşamada başvuru bilgilerini görüntüle deyince size uyarı gelecek sınav merkezini şurayı yazabilirsiniz diye. Ve sonra geriye dönüp bu sınav merkezi değişkliği yyapacaksınız.

Hasılı sistem diyorki önce adres bilgilerini sisteme işle sonra sınav merkezi değiştir yoksa kabul etmem diyor :)

violaa
Şube Müdürü
25 Temmuz 2016 17:24

ya arkadaşalr ben sınava girceğim yeri değiştirmek istemiyorum .. ama girdim başvuru bilgilerimde değişiklik yapmadan ileri giderek güncelledim başşvuruyu.. sınav yerim değişecek mi şimdi? yani sınav yerini değiştirmek istemeyenin hiçbir şey yapmaması mı gerekiyordu? yanlış mı oldu şimdi :(

chrysomelidae
Aday Memur
25 Temmuz 2016 20:27

Violaa, ben de değişiklik yapmayacağım ve bu nedenle hiç ilerleyip kaydetmedim yeniden... Bu güncelleme, sınav merkezi değiştirecek olanlar için...Siz bilgilerinizi değiştirmediyseniz problem olmaz mantıken...

karbalgasun12
Aday Memur
26 Temmuz 2016 08:22

arkada?lar Sinav giri? belgeleri yeniden mi yay?mlanacak ?u anda güncelleme oluyor

tolga duyarli
Aday Memur
26 Temmuz 2016 17:59

arkadaşlar yer değişikliği yapmak istemeyen biri hiç giriş yapmayacak değil mi?

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi