Editörler : Pangaea
25 Temmuz 2016 17:06

BİMER CİMER için örnek metin hazırladım(yollayalım)

Bu metin tüm vatansever üniversite mezunu kardeşlerim adına yazılmıştır.

15 Temmuz 2016 tarihi Cumhuriyet tarihimiz adına önemli bir dönüm noktası olmuştur.O kara gecede hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun vatanını ve milletini seven genci yaşlısı her vatandaşımız sokaklara koşmuş bu hainlere karşı tek yürek olup milletin iradesine sahip çıkmış , darbeye hayır demiş ve vatanını sonuna kadar savunmuştur .Bu uğurda nice vatandaşımız yaşamını yitirmiş çok daha fazla sayıda ise yaralanan olmuştur .

Bu acı olaylar ve hain girişimin sonucunda hükümetinden muhalefetine siz siyasi liderlere düşen bu noktaya nasıl gelindiğini iyice irdelemek özeleştiriden kaçınmamak ve bu acı olayları tekrar yaşamamak adına gereken her türlü tedbiri almaktır.

Bundan sonraki süreçte devlet içinde devlet kuracak kadar ileri gidecek bir yapılanmaya asla ve asla izin verilmemeli ve bu örgüte mensup bir kişi dahi kalmayana kadar devletimizin tüm kurumları bu pisliklerden arındırılmalıdır.Bu teröristleri ve destekçilerini devletimizin kurumlarından temizleme hususunda da Türk milletinin vatan sevdalısı her bireyinin sonuna kadar yanınızda olduğunu da asla unutmayın.

FETÖ adlı terör örgütünün 1980 li yıllardan günümüze kadar devlet içinde her kuruma nasıl ve ne şartlarda sızdığı da artık ayan beyan ortadadır.Bu uğurda senelerdir nice liyakat sahibi vatandaşımızın hakkı yenmiş hak ettiği kurumlara yerlesememistir .Bu örgütün nasıl büyüdüğü nasıl bu kadar ağır sonuçlara sebebiyet verebildiği de unutulmayarak bu günden itibaren kamu personeli alımlarında uygulanması gereken 2 ana ilke olmalıdır : Merkezi alım ve Liyakat .Belediye personeli alımları dahil olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlarda tekrar böyle bir yapılanmaya izin vermemek adına merkezi atamaya dönmek elzem olmuştur.Bu sayede sıkı bir güvenlik soruşturması sonucu liyakat sahibi kişiler devletine hizmet etme imkanı bulabilecek ve bir daha kurumlarımızda hainlere yer olmayacaktır .

Biz sizlerden hakkımız olmayan bir atama istemiyoruz, torpil istemiyoruz ve en onemlisi bir başka kardeşimizin hakkını çalmak asla ve asla istemiyoruz.Bizim istediğimiz sadece adil bir sistem uygulamanızdır.Bunu da sağlayacak olan yegane ve en kısa yol tamamen kpss puanı ile merkezi atamaya dönüştür .

UNUTMAYINIZ ki devleti için bayrak için vatan için canını bile hiçe sayıp sokaklara dökülen vatandaşlarınıza bunları bir daha yaşatmamak sizin boynunuzun borcudur.

zeynepcanım
Memur
25 Temmuz 2016 17:11

Harika bir yazı olmuş hocam. Elinize sağlık :)

Thedar0
Daire Başkanı
25 Temmuz 2016 17:13

Çok iyi yazı olmuş hocam bugün 2. kez atmış olacağım ama bu yazı atılmazsa büyük kayıp olur her gün bol bol göndermek gerek.Sağolun hocam çok iyi yazı :)

brkbnl16
Aday Memur
25 Temmuz 2016 17:13

Sadece okuyup gecmeyelim eğer ki hakkımızı arayacaksak gönderelim metini

romeo61
Memur
25 Temmuz 2016 17:14

Cok güzel yazmışın kardeşim eline sağlık yazı yazmayanlar en azından bu hazır metni göndersin bu şekilde destek olsun

brkbnl16
Aday Memur
25 Temmuz 2016 17:17

Teşekkürler arkadaşlar benim amacım sadece ne yazacağına karar vermeyenlere ses olmaktı

Thedar0
Daire Başkanı
25 Temmuz 2016 17:17

Ben hiç zaman kaybetmeden gönderdim. Herks en az bir kez göndersin lütfen.

kamucu339
Aday Memur
25 Temmuz 2016 18:26

bende bimere gönderdim herkes göndersin sesimizi duyurmazsak şimdi bidah hiç duyuramayız

brkbnl16
Aday Memur
25 Temmuz 2016 18:49

Güncel

textilengineer
Kapalı
25 Temmuz 2016 19:00

+

romeo61
Memur
25 Temmuz 2016 19:01

Güncel en az 100 bin dilekçe !

brkbnl16
Aday Memur
25 Temmuz 2016 21:04

+++++ Her okuyan göndermiştir umarım su an sayı 145

Thedar0
Daire Başkanı
26 Temmuz 2016 14:16

Bimer Başvuru Numaranız :835070

Başvurunuz incelenmiş olup, tavsiyeleriniz mevzuat çalışmalarında değerlendirilmek üzere not edilmiştir. Bilgilerinizi rica ederim.

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI

Yazmış olduğum dilekçeye gelen cevap arkadaşlar. Bana herkese gönderilen genel bir mesaj gibi geldi ama en azından dbp gitmil olup mesajım görülmüş. Herkes en az bir kez bimer ve cimer e başvuru yapsın lütfen.

Thedar0
Daire Başkanı
26 Temmuz 2016 14:18

Bu arada bugün bimer e giremeiyorum. Girebilen var mı? HTTP ERROR 404 hatası çıkıyor.

Kemal Soygen
Müsteşar Yardımcısı
26 Temmuz 2016 14:58

Hocam ellerine sağlık bende gönderimi bugün senin metnin ile yapıyorum sağol

Kemal Soygen
Müsteşar Yardımcısı
26 Temmuz 2016 15:00

Yazı gerçekten eksiksiz olmuş yüreğinize sağlık

brkbnl16
Aday Memur
26 Temmuz 2016 23:02

++++++++ İhmal etmeyelim bir kişi bir kişidir