Editörler : supporters.
26 Temmuz 2016 20:58

aynı bilim dalından iki farklı üniversiteye kayıt

Merhaba arkadaşlar,

aynı bilim dalından iki farklı üniversiteye kayıt yaptırabiliyor muyuz.Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

teşekkürler

vay marsu
Kapalı
28 Temmuz 2016 10:14

hayir hocam.tezli olan iki ayni ana bilim dalina yönelik egitim kabul edilmemektedir ancak birisi tezli digeri ab ya da tezsiz proje ile yürütülen yl birlikte kabul edilen yasa gecen sene mevcut idi.herhangi bir degisim haberine rastlamadim.

ElifF34
Aday Memur
28 Temmuz 2016 14:12

Anladım ilginiz için teşekkür ederim

yunemtpc
Aday Memur
05 Ağustos 2016 17:57

Merhaba. Benimde bir sorum olacak. Yüksek lisans için bir bölüme kaydımı yeni yaptırmıştım fakat aynı üniversite süpriz bir şekilde aynı enstitüde benim çok istediğim başka bir bölümün duyurusunu yeni yaptı. Burayada başvurup kazanırsam diğerinden kaydımı sildirip buraya kayıt olmam önünde bir engel varmı ? Teşekkürler.

vay marsu
Kapalı
06 Ağustos 2016 00:08

ilk tercih ettiginiz bölüm icin ilgili enstitüye gidip kaydinizin silinmesi yönünde basvuru yapin.diger bölüme basvuru icin gerekli sartlari sagladiktan snr sorun yasamayacaksinizdir

yunemtpc
Aday Memur
06 Ağustos 2016 14:01

Teşekkürler hocam. Peki başvurma sürecinde diğer kaydımı sildirmem şartmıdır?

vay marsu
Kapalı
12 Ağustos 2016 10:42

e tabiki sorun teskil eder hocam.ayni ana bilim dalinda olan kaydiniz sistemden görenecegi icin onun öncelikle sildirmeniz istenecektir ancak yine de enstitü ögrenci islerine bu durumu danisin sürecin sürelerimde cakisma olmasini kurtarmis olursunuz
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi