Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Temmuz 2016 21:39

Polis öğretmen es durumu
Ben doğuda görevli polisim nişanlım da Batı'da. Ancak Sivas'ı tercih yaptı ve Sivas'a atandı.. Sivas benim için Doğu görevi.. Kendi istegi ile 2. Ataması oldu. Agustos özür grubu Atamaları sonrası nikah yapmayı düşünüyoruz.. Nikahtan sonra dilekçe verip Sivas'a gitmek isteyeceğim... Emniyet beni göndermezse şubat'a kadar beklemek zorunda mı kalacağım? Şubatta nisanlim mi benim bulunduğum yere gelecek.. Bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum..

ahmettin2016
Memur
26 Temmuz 2016 22:48

Evet sen gidemezwen o subatta gelebilir

mvpeko
Memur
27 Temmuz 2016 13:51

Milli Eğitimde yer değiştirmeler genelde belirlenen takvime göre yapılır..Nadiren (seçim yatırımı vb durumlar) ara yer değiştirme veya atamalar da yapılır..Emniyette durum daha kolay sanırım dilekçe ile durum belirttikten sonra gerekçe kabul görürse yer değiştirme gerçekleşir..

Bahsettiğiniz gibi eğer sizin başvurunuz kabul edilmezse ara dönemde yapılması muhtemel yer değiştirmede eşiniz tayin isteyebilir..

Ancak şu dönemde emniyet içerisinde tayinlerin ne kadar hızlı gerçekleşeceği muamma..Neden bu hafta içerisinde resmi nikah yapıp eşinizin tayinini kendi bulunduğunuz ile almıyorsunuz?şartları zor bir alanda çalışıyorsunuz muhtemelen ama en azından daha hızlı sonuçlanır ve ayrı kalmamış olursunuz..

Pol-is3434
Aday Memur
27 Temmuz 2016 14:00

Su an bulunduğum ilçede çadırda yasıyoruz.. Güvenli sitelerin hepsi dolu vaziyette kalacak yerimiz yok. O yuzden onun buraya gelmesini istemiyorum..

yazık oldu yarınlara
Şube Müdürü
27 Temmuz 2016 14:02

sizi anlıyorum lakin öğretmen polise tabidir ve bu değişmez..

Pol-is3434, 8 yıl önce
Su an bulunduğum ilçede çadırda yasıyoruz.. Güvenli sitelerin hepsi dolu vaziyette kalacak yerimiz yok. O yuzden onun buraya gelmesini istemiyorum..

mvpeko
Memur
27 Temmuz 2016 14:56

Allah yardımcınız olsun..umarım istediğiniz şekilde bir araya gelirsiniz..

Pol-is3434, 8 yıl önce

Özel Harekat33.33
Aday Memur
27 Temmuz 2016 19:24

Merhaba. Bnmde bir sorum olacak. Ben Şırnak'ta görevli aday polisim.Eşim ise bingölde 2 yıldır ögretmen olaraak görev yapıyor.. Yeni evlendik. Ama sırnaktaki malum durumlardan eşimin dolayı gelmesi mümkün olamıyor. Lojmanda yok kalacak yerde. Bnm acaba eşimin yanına gitmem mümkünmü?

Lojman olmayışı, dışardan ev kiralanmasına müsaade edilmeyisi gibi sebeplerle böyle bir talepte bılunanilirmiyim?

Eşimin yanına gidebilmemin bir yolu varmı?

yazık oldu yarınlara
Şube Müdürü
27 Temmuz 2016 23:07

hocam öğretmen polise tabidir bu değişmez..yani sizin koşullarınız kurumun pek umrunda olmaz..eşiniz yanınıza gelecek orası kesin..

Özel Harekat33.33, 8 yıl önce

Merhaba. Bnmde bir sorum olacak. Ben Şırnak'ta görevli aday polisim.Eşim ise bingölde 2 yıldır ögretmen olaraak görev yapıyor.. Yeni evlendik. Ama sırnaktaki malum durumlardan eşimin dolayı gelmesi mümkün olamıyor. Lojmanda yok kalacak yerde. Bnm acaba eşimin yanına gitmem mümkünmü?

Lojman olmayışı, dışardan ev kiralanmasına müsaade edilmeyisi gibi sebeplerle böyle bir talepte bılunanilirmiyim?

Eşimin yanına gidebilmemin bir yolu varmı?

tektasogr
Aday Memur
29 Temmuz 2016 14:08

öğretmen her zaman polise tabidir diye bir durum yok. öğretmene de tabi olan polis arkadaşlar vardır. eşinizin sizin çalıştığınız yerde çalışmasının imkanı olmadığı durumlarda ( lojman, ev, okul bulamama gibi) diğer eş de şark görevindeyse polisi eşinin yanına gönderiyorlar. siz çalıştığınız kuruma tayin isteğinizi belirtin. gönderirler.

tektasogr
Aday Memur
29 Temmuz 2016 14:10

ancak emniyette aday memurlarda adaylık kalkmadan yer değiştirme yapılıyor mu bunu bilmek lazım.

tektasogr, 8 yıl önce

öğretmen her zaman polise tabidir diye bir durum yok. öğretmene de tabi olan polis arkadaşlar vardır. eşinizin sizin çalıştığınız yerde çalışmasının imkanı olmadığı durumlarda ( lojman, ev, okul bulamama gibi) diğer eş de şark görevindeyse polisi eşinin yanına gönderiyorlar. siz çalıştığınız kuruma tayin isteğinizi belirtin. gönderirler.

Pol-is3434
Aday Memur
29 Temmuz 2016 17:55

Teşekkürler bilgiler icin

Feyyaz19
Aday Memur
02 Ağustos 2016 13:15

eş durumunda istenilen belgeler nelerdir ? ilginiz için şimdiden Teşekkürler

tektasogr
Aday Memur
03 Ağustos 2016 00:55

görev yeri belgesi (eğer göreve başlamadıysa atama kararnamesi )ve nüfus kayıt örneği

Feyyaz19, 8 yıl önce

eş durumunda istenilen belgeler nelerdir ? ilginiz için şimdiden Teşekkürler

memuristt
Aday Memur
30 Ocak 2017 13:03

Ben de sizinle aynı durumdayım. Atamanız nasıl sonuçlandı ?

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi