Editörler : Pangaea
27 Temmuz 2016 12:29

Mulakata hayır,kampanyaya destek

Mülakatlı alımların sonucunda kadro ya yerleşen belli bir zihniyetteki kişilerin girişmiş olduğu bu fetö darbe girişimi sonrasında herkes anlamış oldu ki bu mülakatlar adaletten uzak torpillerin havalarda uçuştuğu bir ortamda gerçekleşmekte ve buna bir son vermemiz gerek. Halk güçünü darbe girişiminde fetöcülere nasıl göstermişsek şimdi de hükümete ve devlete mülakatları istemediğimizi gösterelim.Bu sefer sokaklarda değil ciber ortamda savaşacağız. Herkes s imza kampanyasına katılsın lütfen.

https://www.change.org/p/kultur-kultur-gov-tr-15-temmuz-milat-olsun-memur-al%C4%B1mlar%C4%B1nda-m%C3%BClakat-kald%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n-b31fb455-eedc-46c4-b35f-a5dd3a18053d?source_location=petitions_share_skip

Thedar0
Daire Başkanı
27 Temmuz 2016 12:41

++++++++

Lila350
Memur
27 Temmuz 2016 13:06

Ben neden mülakatı istemeyim ki? Edebiyat alanım 60.000 mezun var alım max 1000/1500...mülakat olursa 3000/4500 kişi içine girip atanma şansım olacak...geçen sene 78.4 aldım...1,5 puanla kaçırdım şimdi benden bir buçuk puan alan gece gündüz çalıştı yıllarını verdi de ben vermemişmi oldum? Asla kabul etmiyorum.ayrıca mülakatta sıralamaya girmek için yine iyi bir puan almak gerekecek öyle milletin salladığı gibi 50 alanla 90 alan bir olacak safsatadır.edebiyatta sıfır bir puanda bin kişi oynuyor ilk girenle son giren arasında en fazla 1/1,5 puan oynar...en azından şansım olur esnaf kızıyım torpilim filan da yok düşüneceğinizin aksine...belki bu sene merkezi atama ile atanacak kişi sırasında olacağım p10 81 geçen sene 39,5 alan yaptım yüne hazırlandım ona rağmen mülakata evet diyorum...kpss ile yüksek alıp yerleşenleri de gördük son on yıldır.isteyen bencillik desin isteyen mantıklı bulsun ama durum benim penceremden böyle....

Ayrıca kpss ile yerleşenlerim de kim olduğu en çok görevden alımın yapıldığı meb'den de belli!

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
27 Temmuz 2016 13:14

mülakat ile yapılan atamada yazılıda sizden daha az puan alan bir kişinin atanmasına razı olacak mısınız? bazıları belki içinden "mülakat olursa ben işimi hallederim" diye geçiriyor olabilir ama herkesin bir büyüğü olduğunu unutmayalım.

Lila350, 8 yıl önce

Ben neden mülakatı istemeyim ki? Edebiyat alanım 60.000 mezun var alım max 1000/1500...mülakat olursa 3000/4500 kişi içine girip atanma şansım olacak...geçen sene 78.4 aldım...1,5 puanla kaçırdım şimdi benden bir buçuk puan alan gece gündüz çalıştı yıllarını verdi de ben vermemişmi oldum? Asla kabul etmiyorum.ayrıca mülakatta sıralamaya girmek için yine iyi bir puan almak gerekecek öyle milletin salladığı gibi 50 alanla 90 alan bir olacak safsatadır.edebiyatta sıfır bir puanda bin kişi oynuyor ilk girenle son giren arasında en fazla 1/1,5 puan oynar...en azından şansım olur esnaf kızıyım torpilim filan da yok düşüneceğinizin aksine...belki bu sene merkezi atama ile atanacak kişi sırasında olacağım p10 81 geçen sene 39,5 alan yaptım yüne hazırlandım ona rağmen mülakata evet diyorum...kpss ile yüksek alıp yerleşenleri de gördük son on yıldır.isteyen bencillik desin isteyen mantıklı bulsun ama durum benim penceremden böyle....

Ayrıca kpss ile yerleşenlerim de kim olduğu en çok görevden alımın yapıldığı meb'den de belli!

xmusa
Aday Memur
27 Temmuz 2016 13:22

haram yiyiciler mülakatı savunur.

Thedar0
Daire Başkanı
27 Temmuz 2016 13:41

++++++

fiberoptika
Genel Müdür
27 Temmuz 2016 13:41

İnsan hiç olmazsa buraya yazmaz böyle şeyleri. Madem mülakat iyi, size de "şans" sağlıyor, kaldırsınlar KPSS yi yapsınlar mülakatı, alsınlar öğretmeni. Hatta madem çok iyi , kaldırsınlar YGS LYS ne kadar varsa alayını, hatta üniversite vize final büt ve hatta hatta diplomayı da mülakatla versinler.

Lila350, 8 yıl önce

Thedar0
Daire Başkanı
27 Temmuz 2016 14:00

Arkadaşlar bu mülakatlar şimdiye kadar kimseye yaramadı bundan sonrada yaramaz. Tsk her sınav sonrasında en çok eleme ve torpili mülakatlarda yapmıştır. Kpss-b ve kpss a alımları çoğu zaman mülakatla alım yapmıştır ve hepsinde bir şekilde haksız yere yerleşme adam kayırma olmuştur. Peki meb gibi merkezi alım yapan kuruma bile mülakat olmadığı halde bu kadar kişi girmiş ise mülakatlı alımlarda bu sayı azalacağını mı düşünüyorsunuz? Şimdi bi düşünün 5 arkadaş ile oyun oynuyorsunuz bunlardan 2 tanesini hiç tanımıyorsunuz diğerleri ile can ciğer kuzu sarmasınız ve bir şey oluyor ve oyundan birisi çıkması gerekiyor siz kimi seçersiniz? Gidipte en iyi arkadaşınızı mı atarsınız yoksa tanımadığınız hiç bilmediğiniz kişilerden birini mi?

Mülakatlarda böyle işliyor işte çoğu kişi mülakatları o filmlerde olan harword üniversite girişte yapılan mülakatlar gibi zannediyor ki burda türkiye de öyle bir dünya yok. Bize üstten ve yakın bir çevreden bir rica geldiğinde imkan yok geri çeviremeyiz.Bu mülakatlarda torpil olmaz herkesin sütten ağzı yandı yoğurdu üfleyerek yer artık göze alamaz diyorsanız hadi hemen hiç durmayın bu ülkeyi terkedin çünkü öyle bir türkiye yok. Mülakat =torpil ki bunu savunanlar ilk mülakatında bunu anlayacak ozaman çok pişman olacak.

xmusa
Aday Memur
27 Temmuz 2016 14:17

herhangi bir üniversite dalından mezun olmuş belli bir bilgi ve birikime sahip ahlak etik ilkelerini özünde barındıran bir şahıs mülakatı destekleyemez.mülakatı savunan en hafif tabiriyle kurtlar sofrasında kendisini kurt misali, gören zavallı varlıktır.misal adam yıllarca kpss sınavına çalışacak maddi manevi çok büyük fedakarlıklarda bulanacak ve birçoğu aşırı stresten kaygıdan yorgunluktan ciddi hastalıklar geçirecek üstüne bir de gençliğinin en güzel yıllarını kitap sayfalarında heba edecek 85-90 puanı çıkaracak bunun tersine diğeri sinemada barda dansta gününü gün edecek sonra 70 puan alacak ve 10 dakikalık mülakatta dandik 2 soru ile ters köşe yapıp kahramanımızın önüne geçecek.torpil vs hiç saymıyorum bile.onlar zaten ahlaksızlığın son safhası.sonuç itibariyle üstte yazdığım gerekçelerden dolayı mülakatı savunmak bencilliğin ötesinde ahlak yoksunluğunun dibini boylamaktır..tşk ederim...

27 Temmuz 2016 15:11

1) Mülakatı savunan kişi emek hırsızıdır.

2) Kpss veya diğer sınavlarda soruları sızdıran veya sızdığını bilip sesini çıkarmayan bürokrat ve memurlar da insanların bu ülkeye inançlarını sarstıkları için vatan hainidirler.

3) Soruları sızdıranları görevden almayan ve yargılanmalarını sağlamayan siyasetçiler de görevlerini yapmayan ahlaksızlardır.

4) 2010 yılında kopyayla memur veya öğretmen olanları hala tespit edemeyen ve görevden alamayan kişiler de en az kopya çekenler kadar namussuzdur.

Thedar0
Daire Başkanı
27 Temmuz 2016 15:13

Arkadaşlar bu imza kampanyasını öğretmenlerin facebook gruplarında paylaşabilirmisin? Çok önmli sayısı acil arttırmamız lazım bu mülakatlar hepimize zarar verecek bazıları sonradan farkedecek ama ozamnda çok geç olacak

Lila350
Memur
27 Temmuz 2016 15:21

Ben on yıldır kopyayla önüme geçip atananlara razı oldum mülakatla benden az puanla önüme geçene mi razı olamayacağım.

Ayrıca fikrimi yazdım gayet yasal olan gayet insani olan zaten hakimlik gibi kaymakamlık gibi uzman ve uzman yardımcılığı polislik gibi birçok kurulda hali hazırda uygulanan legal uygulamayı ve görüşümü yazdım...bunda linç edecek ne var?herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil bem böyle düşünüyorum siz böyle düşünüyorsunuz neden buraya yazmayacakmışım bari pardon da??gayet uygun bir dille gerekçemi ve fikrimi yazdım

Burdan benim üzerimden "mülakatı savunan haramzadedir"diyen arkadaşa da devlette yasal olarak uygulanan bir uygulamayla tüm mülakat heyetlerini zann altında bırakmaktan kaynaklı vebali nasıl ödeyeceksin diye sormak istiyorum?sen o haramzadeleri git de hapiste ziyaret et şimdi.21.000'i kpss ile atandı ne de olsa!

Biraz tahammülkar olun.

ağırabiksk
Daire Başkanı
27 Temmuz 2016 15:26

Öğretmenlikte mülakat sistemini ilk duyduğumda resmen kanım çekilmişti o kadar karşıydım ama her zamanda aklımın bir köşesinde vardı şu adam sırf kpss yi kazanmış diye öğretmen olmuş keşke mülakattan geçip öğretmen olunsa daha iki kelimeyi bir araya getirmekten aciz insanlar bir şekilde kpssyi geçmiş diye öğretmen olmasın keşke şeffaf bir mülakat yapılsa derdim.Son yaşananolaylardan sonra da üzgünüm ama mülakata bir destek de benden. +

xmusa
Aday Memur
27 Temmuz 2016 15:55

Yok hocam bu millete anya dersin o konya diye ses cikarir.ne dersen de anlattiklarin karsindakinin aldigi egitim kapasite kadardir.mulakattan sonra da aglamayin.ama ondan da supheliyim.hersey beklenir bu milletten.

xmusa
Aday Memur
27 Temmuz 2016 16:01

Okuma yazmayi ogrenmis diplomali.ben heyete guveniyorum mulakata katilacaklara guvenmiyorum.simdiden dayi arayislarina girmislerdir.sen ilkokul cocuklarina hikaye okuma burda hadi.lafi da carpitma torpilsiz esnaf cocugu.

Lila350, 8 yıl önce

Ben on yıldır kopyayla önüme geçip atananlara razı oldum mülakatla benden az puanla önüme geçene mi razı olamayacağım.

Ayrıca fikrimi yazdım gayet yasal olan gayet insani olan zaten hakimlik gibi kaymakamlık gibi uzman ve uzman yardımcılığı polislik gibi birçok kurulda hali hazırda uygulanan legal uygulamayı ve görüşümü yazdım...bunda linç edecek ne var?herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil bem böyle düşünüyorum siz böyle düşünüyorsunuz neden buraya yazmayacakmışım bari pardon da??gayet uygun bir dille gerekçemi ve fikrimi yazdım

Burdan benim üzerimden "mülakatı savunan haramzadedir"diyen arkadaşa da devlette yasal olarak uygulanan bir uygulamayla tüm mülakat heyetlerini zann altında bırakmaktan kaynaklı vebali nasıl ödeyeceksin diye sormak istiyorum?sen o haramzadeleri git de hapiste ziyaret et şimdi.21.000'i kpss ile atandı ne de olsa!

Biraz tahammülkar olun.

mgunes.1311
Kapalı
27 Temmuz 2016 16:06

Bir kişi hile yapacaksa her türlü yapar. Tamam ama kpss ve merkezi atama ile yapılan hilelerin önüne gecilememesi mulakati zorunlu kılıyor düşüncesi yanlış. Onune geçilecek kardeşim. Bu millet sonuna kadar yetki verdi hükümete hepsini alsınlar. Şimdi yeni bir hileye zemin hazırlayacak bir mülakat uygulamasıyla daha niye başımız ağrısın? Insanlarin anlatmak istediği bu... Ayrıca yani başında genelkurmay da senelerce ajan gibi çalışmış Kripto paralelciler anlasilamadi da 2 dakikalık mülakatla mi anlasilacak? Yahut bu kadar emek vermiş ve alan sınavıyla da belli ölçüde kendini kanıtlamış insanlar iki dakikada mı ogretmenlige elverislilik anlamında olculecek? O an heyecan yapan o an belki bütün sene verdiği emek neticesinde saskinliktan dili tutulan insanlar olacaktır. Bu bile bir nevi haksızlıktır. Ayrıca mülakat yapılan kurumlarla meb i öğretmenliği bir tutamazsiniz. Oralarda var tamam ama giren kişi sayısı daha az daha musait bu tip bir değerlendirmeye... Öğretmenlik en azından bir ders saati incelenmeyi gerektirir. Oysaki böyle bir uygulama kişi sayısı göz önüne alınırsa mümkün değil. Ben kesinlikle Hayır diyorum. Ayrıca buradaki şahsi görüşleri çerçevesinde mulakata destek veren arkadaşları tenzih ederek söylüyorum etrafimda bu mulakatlardan medet uman les kargalarinin iniltileri gelmeye başladı. Benden söylemesi...

Mimmi
Aday Memur
27 Temmuz 2016 16:21

+++++++

matteacherss
Yasaklı

ya zaten atanan 1 yıllık adaylık sürecinden geçiyor sıkıntı varsa adaylık içerisinde giderilir gerekirse ihraç edilir.ama başta mulakat koy önce torpıllı olanlar sıvışsın.olan darbeye karşı gerçek anlamda direnen insanlarımıza ya bunların çocuklarına olsun.darbeya karşı işin cezasını eziyetini halk çeksin iş sefasını sürmeye gelince kaymak takımı hemen ön plana çıksın.bu sisteme kesinlikle karşı çıkılmalı..

xmusa
Aday Memur

Hocam bizim de anlatmaya calistigimiz bu maalesef ya anlamiyorlar ya da islerine oyle geldigi icin anlamak istemiyorlar.ben buraya mulakatin neden zararli olacagina dair en az 20 madde siralarim ancak masal okumaktan ileri gitmez.sunu kabul edelim.ileri goruslu ongoru sahibi bir toplum degiliz.anlik hareket edip pragmatik davraniyoruz.ve bu yuzden feto gibi cemaatler yuzunden devlet kapilari gariban tarafsiz anadolu genclerine kapali kaliyor.

mgunes.1311, 8 yıl önce

Bir kişi hile yapacaksa her türlü yapar. Tamam ama kpss ve merkezi atama ile yapılan hilelerin önüne gecilememesi mulakati zorunlu kılıyor düşüncesi yanlış. Onune geçilecek kardeşim. Bu millet sonuna kadar yetki verdi hükümete hepsini alsınlar. Şimdi yeni bir hileye zemin hazırlayacak bir mülakat uygulamasıyla daha niye başımız ağrısın? Insanlarin anlatmak istediği bu... Ayrıca yani başında genelkurmay da senelerce ajan gibi çalışmış Kripto paralelciler anlasilamadi da 2 dakikalık mülakatla mi anlasilacak? Yahut bu kadar emek vermiş ve alan sınavıyla da belli ölçüde kendini kanıtlamış insanlar iki dakikada mı ogretmenlige elverislilik anlamında olculecek? O an heyecan yapan o an belki bütün sene verdiği emek neticesinde saskinliktan dili tutulan insanlar olacaktır. Bu bile bir nevi haksızlıktır. Ayrıca mülakat yapılan kurumlarla meb i öğretmenliği bir tutamazsiniz. Oralarda var tamam ama giren kişi sayısı daha az daha musait bu tip bir değerlendirmeye... Öğretmenlik en azından bir ders saati incelenmeyi gerektirir. Oysaki böyle bir uygulama kişi sayısı göz önüne alınırsa mümkün değil. Ben kesinlikle Hayır diyorum. Ayrıca buradaki şahsi görüşleri çerçevesinde mulakata destek veren arkadaşları tenzih ederek söylüyorum etrafimda bu mulakatlardan medet uman les kargalarinin iniltileri gelmeye başladı. Benden söylemesi...

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
27 Temmuz 2016 16:31

benim anladığım " 1,5 puanla kaçırdım. mülakat olsa ve ben de mülakata çağırılsam bir şeyler yapmak için şansım olurdu. Belki böylece birilerinin önüne geçer puan ile yapamadığımı tanıdık/akraba ile yapardım." en çok görevden alınmanın MEB de olmasını da basit şekilde açıklayayım. bu ülkede yaklaşık 3.000.000. memur var ve bunun yaklaşık 1.000.000. u MEB de görevli. doğal olarak da en çok açığa alma işlemi MEB de oluyor. ayrıca alımlarım mülakat ile olduğu TSK nın da darbenin başı olduğunu unutmayalım. bu mülakat denilen şey en çok sorun çıkan TSK, MİT, Emniyeti, Yargıyı düzeltemedi de şimdi MEB i mi düzeltecek?

Lila350, 8 yıl önce

Thedar0
Daire Başkanı
27 Temmuz 2016 16:35

Arkadaşlar bu linki mümkün olduğu kadar geniş bir alana yaymalıyız. Üye olduğunuz öğretmeen facebook gruplarından rica edin paylaşsınlar. Mülakatlar hiç birimize faydası olmaz.Daha türkiyede hiç mülakata gitmemişler var onlar çok rahat konuşuyor ki çok pişman olacaklar bir an önce buna dur demeliyiz. Lütfen branş gruplanızda diğer gruplarda falan paylaşın.

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi