Editörler : Pangaea

Bilmuh0606
Memur
17 Aralık 2018 21:57

Sonucun ne olduğu çok mühim değil. Yaşın hiçbir önemi yok. Hayat kaliteni artıracaksa her zaman hazırlanıp girebilirsin.
fatihcimen, 5 yıl önce

Sonuç ne oldu arkadaşım bende 2020ye gireceğim yaşım 27 olacak gören yanıtlasın lütfen

ezel bayraktarr
Kapalı
18 Aralık 2018 07:19

Yalan oldu 2020 ye devam :)

Git gide zorlaşıyor 90 ı gorenler tereddüt yaşamaya başladığına göre bizim mucizeye beklememize gerek yok bu puanla hem özel sektör hem kpss devam maalesef 2020 ye kaldı benim durum

fatihcimen, 5 yıl önce

Sonuç ne oldu arkadaşım bende 2020ye gireceğim yaşım 27 olacak gören yanıtlasın lütfen

fatihcimen
Aday Memur
23 Aralık 2018 19:13

hakkımızda hayırlısı diyerek gönül avutalım madem

ezel bayraktarr, 5 yıl önce

Yalan oldu 2020 ye devam :)

Git gide zorlaşıyor 90 ı gorenler tereddüt yaşamaya başladığına göre bizim mucizeye beklememize gerek yok bu puanla hem özel sektör hem kpss devam maalesef 2020 ye kaldı benim durum

muhendis2018h
Kapalı
23 Aralık 2018 20:02

Bence yaşın önemi yok normal bir işin varsa 30 da da girersin

patryn87
Aday Memur
23 Aralık 2018 20:24

Kardeş KPSS ye 2010 yılında girdim. O sınavdaki puanımla da atandım. Şimdi çalışıyorum. Ama işimden çok memnun değilim. 2018 de biraz hazırlanıp girdim 92 aldım. Olmadı 2020 de tekrar girerim bu sefer 95 üstü almaya çalışırım. bu arada yaş 31 şu an. Yani yaşın bu konularda bir önemi yok bence.

carlito77
Aday Memur
24 Aralık 2018 00:42

emeklilik yaşının 60 olduğu ülkemizde 30 yaşındada girilir 40 yaşındada girilir sonuçta devlet bir yaş sınırı koymamış..

expertan
Kapalı
24 Aralık 2018 01:06

Yaş konusunda arkadaşlara katılmakla beraber tam hazırlanıp bir kere de işi bitirmeniz gerek.

Laf olsun diye girecekseniz paranıza yazık.

Bir de 34-35 yaşında işe başladık diyelim. Orada 25'inde işe başlamış 30 yaşındaki insandan abi abi diye iş öğrenmeye çalışmak da pek hoş olmaz.

24 Aralık 2018 09:50

benim yaş 36 mebde elektrik öğretmeniyim.aynı zamanda eem mezunuyum.2018 kpss den 85 aldım.son 15 soruyu yapmama rağmen işaretleyemedim.süre yetmedi yoksa 91-92 arası bir puan alıyordum.yaşın hiç bir önemi yok.önemli olan sevdiğin huzurlu bir işte çalışmak.2020 tekrar girecem.olursa olur olmazsa öğretmenliğe devam.

seyay
Genel Müdür
26 Aralık 2018 09:12

aynen bende arkadaşa katılıyorum. KPSS olduğu müddetçe memur olan da olmayan da KPSS ye girecektir unutmayın. Olaya bir de güzel tarafından bakmak gerekir ya KPSS diye bir şey olmayıp her yer mülakat ile alsaydı ya da başka başka değişik sınavlar olsaydı. Bakın öğretmenlik ilk gy-gk ve eğitim bilimleri sınavıydı gir bu iki sınava sonra atanıyorsun. Şimdi? gy-gk sınavına gir , eğitim bilimlerine gir , alan sınavına gir , yetmedi mülakata gir hepsinden geçtin mi ? Tamam atanacağın yerde 4 sene kalacaksın kesinlikle !!! Kpss gibi bir fırsatı kaçırmayın sınavı biraz ciddiye alın derim.

carlito77, 5 yıl önce

emeklilik yaşının 60 olduğu ülkemizde 30 yaşındada girilir 40 yaşındada girilir sonuçta devlet bir yaş sınırı koymamış..

Dark.N
Kapalı
26 Aralık 2018 09:46

Şu yaşım 28, 30, 32 bilmem ne diye düşünen arkadaşlar yani biliyorsunuz kpss'ye girmenin sınırı yok. Bir taraftan özeldeki işinize devam ederken diğer taraftan da kpss'ye hazırlanabilirsiniz. Bunun bi mahsuru elbette ki yok neden bunu sorun haline getirip buraya konu açma zahmetine giriyorsunuz anlamadım. Ama yaş olmuş 30 şu ana kadar bir iş tecrübeniz hiç yok hala daha ben 2 sene kpss'ye hazırlanıcam evde oturup deyip başka bir iş yapmaya yanaşmazsanız o zaman bir problem vardır sizde. Artık evde boş boş oturup kpss'ye hazılanma dönemlerini geçmişsiniz siz

Toplam 70 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi