Editörler : supporters.
29 Temmuz 2016 02:11

Doçent unvanı alan kadro için ne kadar bekler?

Arkadaşlar Doçent unvanı alan kişinin kadroya atanması için üniversitelerin ilana çıkması gerekiyor bildiğiniz üzere. Bu ilana çıkmak açısından üniversitenin uyması gereken bir süre var mı? Yani sonsuza kadar bekletebilir mi? Elinde kadro olmayan büyük üniversitelerden bahsetmiyorum sürekli doçent ilanlarına çıkan yeni üniversiteler söz konusu. Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim teşekkürler.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
30 Temmuz 2016 07:31

Bunun cevabını dekanlığınızdan öğrenmeniz daha sağlıklı olacaktır.

yojimbo
Aday Memur
31 Temmuz 2016 15:36

Dekanlığın cevabı belli hocam: paşa gönlümüz ne zaman isterse önce bir elimizi öp bakalım

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
31 Temmuz 2016 15:40

Kötü o zaman bu mobingtir

AtaySoy
Yasaklı
07 Ağustos 2016 22:19

Doçenlik sınavlarını 11 ay önce başarılı biçimde kazandığı halde, hala Yardımcı Doçent Doktor kadrosunda bekleyen yakınım var. İktidarın keyfine kalmış bir iştir. Ne yazık ki, bürokrasi böyledir.

kaliptik
Kapalı
08 Ağustos 2016 13:00

pek bilgisizsiniz. idare mahkemesi kararlarından haberiniz yok olmalı

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
08 Ağustos 2016 13:49

Her ikiniz de öyle. Akademik personel olmayanlar, mevzuatı bilmeyenler burada öğretim üyelerinin özlük haklarıyla ilgili yazmaktan ne anlıyorsunuz ki? Doçent unvanını almış birinin ilgili kadroya atanması için öncelikle kendi anabilim dalında ya da bölümünde kadro olması gerekir. Yoksa diğer bölümler arasında becayiş ya da kadro aktarma yapılır. Bunlar da zaman alan işlerdir. Burada bazen yöneticilerin sübjektif kararları da rol oynar. Sevilen, tutulan biri hemen atanabildilği gibi, bazılarının atanması da özellikle kadro yokluğunda zor olur. Kadroya atanmakla ilgili bir idare mahkemesi kararı da bulunmamaktadır.

kaliptik
Kapalı
10 Ağustos 2016 14:13

çok bilgisizsin çok.

akademisyen 64, 8 yıl önce

Her ikiniz de öyle. Akademik personel olmayanlar, mevzuatı bilmeyenler burada öğretim üyelerinin özlük haklarıyla ilgili yazmaktan ne anlıyorsunuz ki? Doçent unvanını almış birinin ilgili kadroya atanması için öncelikle kendi anabilim dalında ya da bölümünde kadro olması gerekir. Yoksa diğer bölümler arasında becayiş ya da kadro aktarma yapılır. Bunlar da zaman alan işlerdir. Burada bazen yöneticilerin sübjektif kararları da rol oynar. Sevilen, tutulan biri hemen atanabildilği gibi, bazılarının atanması da özellikle kadro yokluğunda zor olur. Kadroya atanmakla ilgili bir idare mahkemesi kararı da bulunmamaktadır.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
11 Ağustos 2016 12:24

Kaliptik öğretim üyesi değilsin hatta akademik personel bile değilsin burada ne işin var

kaliptik
Kapalı
11 Ağustos 2016 12:53

buraya yazarım karar no ve esas no. yu . yazayım mı ne yapacan etçen mi istifa

akademisyen 64, 8 yıl önce

Kaliptik öğretim üyesi değilsin hatta akademik personel bile değilsin burada ne işin var

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
11 Ağustos 2016 13:48

Akademik personel olmayan hatta akademik bir unvana bile sahip olmayan bir kişinin sözüyle mi istifa edeceğim?

Ayrıca öyle bir karar yok. varsa zaten yazardın

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
11 Ağustos 2016 13:52

Ayrıca karar ve sas no değil içerik önemli

CanBarisoglu
Yasaklı
12 Ağustos 2016 07:21

Doçentlik ünvanını alanlara kadro verilmesi bir seneden fazla sürüyor ve kişilere hakları çok geç veriliyor.

Abdulvahap.06
Yasaklı
02 Mayıs 2017 07:33

Doçentlik kadrosunu 3 sene bekleyenler var. Biz de beklemiştik!..

Cafer Müdrik
Yasaklı
02 Mayıs 2017 14:15

Kadroyu beklemek büyük bir sabır işidir.

Cafer Müdrik
Yasaklı
05 Mayıs 2017 21:03

Ünvan alanlara kadroların geç verilmesi, kul hakkına girer.

Cihan Can45
Yasaklı
13 Mayıs 2017 23:10

Doçentlik kadrosunun gelmesi için 2-3 sene bekleniyorsa çok yazık? Kaybolan mali haklara yazık?

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi