Editörler : E.Kayı Han

ebabilfil
Şef
29 Ekim 2016 20:19

sen daha çocuksun

sen git ağabaların gelsin

onlarda sarhoş oldukları için gitsin uyusunlar.

gülsebilgehan inönünün torunu

herhalde chpye iyi der

kurt kuzuyu suyumu bulandırdın diye yemiş

oysa kendisi kuzunun yukarısındadır.

sonra cübbeyi giyimiş hakim olmuş

kendisine beraat vermiş

bunlarda aynı hesap

kurtuluş savaşını sanki chp vermiş

düzenli ordu yok iken millet kuvayı milliye olarak kendi bölgesinde teşkilatlanmış

kendi bölgesini ilini savunmuş

kazım paşa dağılmamış osmanlı kolordusunun başıdır

fevzi paşa ilk ve tek osmanlı müslüman mareşaldır

fethi beyler yine öyle.

müftüler diyanet reisleri ilim adamları hepsi kendi bölgesinde millete moral vermiş

haçlıyı defetmenin savaşmanın cihad olduğunu aşılamış

mustafa kemalde cuma mübarek gün dualar ile meclisi açmış filan

kurtuluş savaşını kazanan ruh 15 temmuz ruhudur.

cvlstudnt.1
Müsteşar Yardımcısı
29 Ekim 2016 20:25

kurtuluş savaşı ve öncesinde osmanlı yönetimi altında fazlasıyla yıpranmş bir halk ile savaşın ardından bir kaç yıl da otomobil fabrikası, uçak fabrikası kurmuş bir yönetim nerdeee 2016 yılında en büyük ihraç kalemi suriyeye cihatçı göndermek olan türkiye nerde:))

cvlstudnt.1, 7 yıl önce

"chp 1923 cumhuriyet ile yaşıttır.

1950 ye kadar yani 27 sene aralıksız tek parti diktası ile ülkeyi yönetmiş

milli şef ile ülkeyi aynen kurtuluş savaşından 1950 ye tek çivi çakmadan fakir gariban getirmiş"

:))))))))))))))

ulan bunlar rakı içmeden sarhoş oluyor. sarhoşlar hiç olmaz kendi halinde gider bir yere kusar ne biliym kaldırımda sızar uyur. bunlar palavralar sallamaktan başka bir şey yapmıyorlar.

al bakalım, 1923-1950 arasında yapılanlar.. ha, dikkat et ha. bu işler yapılmadan önce ülke kurumları yerine oturmuş anahtar teslim değil.

kurtuluş savaşı vermiş osmanlı'nın borçlarını ödemiş büyük bir psikolojik çöküntü yaşayan bir halk ile atatürk ve zihniyetinin egemen olduğu dönemde yapılanlar;

http://www.gulsunbilgehan.com.tr/index.php/etkinlikler/parlemento-disi/87-chpnin-tek-basina-iktidar-oldugu-donemde-yaptiklari-ve-eserleri

.

.

he he, akp ülkeyi uçurdu. akp olmasaydı bilgisayar icat edilmezdi...

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
30 Ekim 2016 09:36

Anadolunun hemen hemen yarısı bataklık halini almıştı endüstiriyi bırakın Tarım dahi yapamıyorduk.İsmet paşa Dış borç yapmadan Ülkenin kendi yağıyla kalkınmasını arzu eden bir liderdi.Çünkü biliyorduki Batıya dahil olmakla beraber şayet borç batağınada düştüğümüzde O Batılının önümüze tekrar Sevri getireceğini! Bunu ona İngiliz başvekili Lozanda söylemişti!Ama DP ve Menderes aynı düşüncede değildi.Menderes aslında tam laik bir insandı Rakıda içerdi!:)Namaz falanda kılmazdı.Aksine İsmet paşa dindardı! Namaz kılardı beş vakit hemde. Ona İçkiyi Atatürk .içirdi:)))Bunları yazmak istemezdim ama İçki diye tutturulduğu için.Devam edelim.Batıdan bilhassa ABD den krediler alındıkça alındı!Ama alınan kredilerle daha çok yollar yapıldı.Sanayiye yönlenme olmadı. Şimdi bundan dolayı Mendereside suçlayamayız çünkü alt yapıyada ihtiyacımız vardı!Sanayi hamlesi yapmaya kalktı.Bunun içinde Sermayeye ihtiyaç vardı.Haydi yine ABD den kredi istendi.ABD bu sefer Menderese Krediyi nerede kullanacağını sorduğunda Menderes Bağımsız bir Ülkenin Başbakanı olduğunu ve ABD ye hesap vermeyeceğini söyledi!Bunun üzerine SSCB bu krediyi verebileceğini söyleyince Menderes Moskovaya gitmeye karar verdi. Ardındanda 27 Mayıs devrimi!Türkiye ne zaman bağımsızlığını sağlayacak doğru işler yapmaya kalksa ABD daima müdahale etmiştir.Sonrasıda malum 27 Mayısla birlikte CHP yede seçimle tek başına iktidar olabilme yolu tamamen kapanmıştır artık!Ama bu kadar çok Dış borç alma yoluda CHP ile değil Sağ partilerle ortaya çıkmıştır.Sağın içinde alınan dış borçlanmalarla Üretime dönük kalkınma yapmak isteyende sadece AP ve Süleyman Demireldi.Onuda ABD daima engellemeye çalıştı.Oda her müdahalede meşhur şapkasını alıp çekilmek zorunda kalmıştı.

Kıbrısı Erbakan almadı. Başbakan kimse o aldı. Yani Bülent Ecevit.Çünkü karar ve sorumluluk ona aitti.

15 Temmuzdan sonra Yeni kapı ruhumu? Sen Askeri liseleri,Harp Okullarını ortadan kaldıracaksın,Kuvvetleri Genel Kurmayın sevk ve idaresinden kaldıracaksın,Jandarmayı İç işlerine bağlayıp sivilleştireceksin,Askeri istihbaratı kaldıracaksın MİTe bağlayacaksın,GATAYI kaldırıp orayı Askeri hastahane olmaktan çıkarıp ismini Abdülhamit hastahanesi olarak değiştireceksin,Tören bile yapmak istemediğin Milli bayramlarda Garnizon Komutanlarının bulunmasına dahi yer vermeyeceksin!Türbanlı polisler ve hakimler çıkaracaksın!Parlamenter sistemi değiştirmeye kalkıp Diktatörlüğü getirmeye çalışacaksın Yani Devletin yapısıyla oynayacaksın ondan sonrada Yeni kapı ruhu?

Kaldıki tamam FETÖ ABD nin ortaya çıkardığı bir örgüt olduğu muhakkak.Ancak bunun taşeronu Atatürkçü bir parti olmaz. Bunun taşeronu Ülkenin tek sağ partisi haline gelmiş AKP dir.Çünkü bu yapılaşma İslami bir yapılaşmadır!Atatürkçü subayları hapislere tıkan FETÖydü. Başsavcısıda RTE !

Evet Kurtuluş savaşında Kuvvayı Milliye ve Onun kurduğu TBMM i Kemalistlerden ve Muhafazakarlardan oluşuyordu.Bunlar Mustafa Kemal Atatürke Başkomutanlık verdiler!Oda onların yüzünü kara çıkarmadı ve Savaşı kazanarak verilen görevini yaptı!Yani Kemalistler hem akıllarını hemde canlarını verdi muhafazakarlarda onlarla beraber kanlarını canlarını verdi.Bu Ülkeyi biz beraber kurtardık!Ancak birde vatan haini padişahçılar vardı!Onlar İngilizlerle birleşti çeteler kurarak Dini ve Hilafeti bahane ederek yer yer Kuvva ile savaştılar! Ama dikkat edin Kuvvanın Muhafazakar çizgisinden çıkmaya başladınız artık. Çünkü Keşke Kurtuluş savaşında Yunana yenilseydik! diyen o Maraş dondurmacısı kılıklı adamı Fikir babanız yaptınız.

ebabilfil
Şef
30 Ekim 2016 14:16

ezanı tanrı uludur diye ulutanlar

arapça aslına çevirdiği için menderesi asanlar

atıf hocayı şapka yüzünden asanlar

içki içmeyeni ve başörtülü eşi yüzünden gerici diye askeriyeden atanlar

eşi başörtülü diye cumhurbaşkanı seçtirmeyip 367 garabetini ortaya atanlar

köylüyü müslümanı asıl halkı ankaraya sokmayanlar

hatta aşık veyseli köylü diye kravat takmadığı için atatürkle görüşürmeyenler

işte can dündar kaleminden:

http://www.milliyet.com.tr/-/can-dundar/guncel/gundemyazardetay/21.03.2009/1073748/default.htm

rakıyı kafa çekmeyi modernlik çağdaşlık sananlar

çankaya sofralarında demlenmeler filan

hiç birisi dua ile cuma günü din alimleri ve sarıklılar eşliğinde meclisi açtırmaya benzemiyor:)

..

bu ülkeyi osmanlı ruhu müslüman ruhlu ve 15 temmuz ruhlu inanlar yükseltecektir

bunun dışında alternaif yoktur

şayet milletimiz görse idi chpyi iktidara getirirdi

böyle bir umut ve seçenek asla yoktur

chp lideri bile rakıcılardan chpyi kurtarmaya çalışıyor

chp dine dönecek dindarı sevecek Kur'anla islamla barışacak

rakıcıları temizleyecek

belki o zaman şans verilir:)

.

ebabilfil
Şef
30 Ekim 2016 14:18

ben chp lideri olsam

hemen rakıcıları toplar kovardım

alkolmetre üfletir ağzı kokanları atardım

parti içinde mescid açtırır namaza gelmeyenleride atardım:)

milli yerli olmayanlarıda atardım

kürtçülük mezhepçilik yapanlarıda atardım

eh geriye ne kaldı bir ben kalırdım:)

bir kişidende cemaat olmaz.parti kapısına kilidi asar

çeker giderdim:)

.

ebabilfil
Şef
30 Ekim 2016 14:23

chp nin tabanı müslümandır

yerli ve millidir

anadoluludur

ancak velakin üst tabakası rakıcıdır dinle diyanele alakası yoktur

bakınız bir chpli vatan evladı hacca gitmek istiyor

önder sav :gitme paranı araplara kaptırma

muhammed seni bırakmaz orda ölür kalırsın diye dinle haccla dalga geçiyor

şu önder sav öldüğü zaman hiç bir imam bunu yıkamaz

gömün gitsinler

https://www.youtube.com/watch?v=GMyNSLxKRSE

...

sekiz köşeli kasket takan amca alevi galiba

alevi kardeşlerimiz mümindir müslümandır

atanın partisi diye oy veriyorlar

ancak onlarada chp yöneimin saygısı yok.

yazıkalr olsun sana sav.

Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi