Editörler : E.Kayı Han
19 Ağustos 2016 08:34

4B'li Personel Seyyar Görev Tazminatı

Merhabalar. 2016 - Mayıs ayındaki sözleşmeli alım ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda İl merkezine atanarak göreve başladım. Önce arazi tazminatı alamazsınız, sadece seyyar görev ücreti(anladığım kadarıyla gün içindeki 1 öğünlük yemek parası) alabilirsiniz dendi. Şimdi ise seyyar görev ücreti de alamayacağımız söyleniyor kurum tarafından. Araziye çıkıp sabahtan akşama kadar görev yapıyorum ve bir öğünlük yemek parası dahi alamıyorum. Kanuna göre bu şekilde midir? yoksa kurum keyfi mi davranıyor? Konu hakkında bilgisi olan bir şeyler yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

sistemkurbanları
Aday Memur
19 Ağustos 2016 11:25

aynı durumda bn de varım. Çevre il ilçelerde bizim gibi atanan 4b li mühendis arkadaşların seyyar görev tazminatı aldığını duyduk fakat bulunduğum ilçedeki muhasebeci bu işlemin yanlış olduğunu bizim alamayacağımızı belirtiyor. Nasıl bir yol izlenmeli tecrübeli arkadaşlar bilgilerini aktarırsa seviniriz.

19 Ağustos 2016 11:30

biz seyyar görev ücreti alabiliyoruz fakat arazi tazminatı alamıyoruz

sistemkurbanları
Aday Memur
19 Ağustos 2016 11:36

bununla ilgili kanunda yönetmelikte bir madde varsa paylaşabilir misiniz.

mühendis3431, 8 yıl önce

biz seyyar görev ücreti alabiliyoruz fakat arazi tazminatı alamıyoruz

19 Ağustos 2016 11:52

şimdi mali işlerden sorumlu olan arkadaşa sordum bizim aldığımız seyyar görev ücreti değil köylere gittiğimiz için yolluk alıyormuşuz ikisi farklı şeylermiş ama rakamlar aşağı yukarı seyyarla aynı dedi fakat hangi yönetmelikte var bilmiyor malesef bakacak bulabilirsek yazarım

sistemkurbanları, 8 yıl önce

bununla ilgili kanunda yönetmelikte bir madde varsa paylaşabilir misiniz.

sistemkurbanları
Aday Memur
19 Ağustos 2016 14:48

ilginiz için teşekkürler. gelişmeleri takip ediyor olacağım

mühendis3431, 8 yıl önce

şimdi mali işlerden sorumlu olan arkadaşa sordum bizim aldığımız seyyar görev ücreti değil köylere gittiğimiz için yolluk alıyormuşuz ikisi farklı şeylermiş ama rakamlar aşağı yukarı seyyarla aynı dedi fakat hangi yönetmelikte var bilmiyor malesef bakacak bulabilirsek yazarım

16 Haziran 2017 08:41

gelişme var mı?

sistemkurbanları, 8 yıl önce

ilginiz için teşekkürler. gelişmeleri takip ediyor olacağım

omeryavasci
Aday Memur
20 Haziran 2017 11:02

""Görev yeri dışına geçici olarak gönderilenlerin gündelik ve yol giderleri, 6245 sayılı Harcırah Kanunu hükümlerinde saptanan süreyi ve 1 inci derece Devlet memurlarına ödenen harcırah miktarını aşmamak üzere sözleşmelerde belirtilir. (Ek: 24/4/2007-2007/12061) Sözleşmeli personele geçici görev yolluğu dışında harcırah ödenemez. (Danıştay İkinci Dairesinin 26/12/2013 tarihli ve E:2009/140, K:2013/12270 sayılı kararı ile iptal edilmiştir.)""

retry89
Aday Memur
20 Haziran 2017 17:00

Yurt içi geçici görev yolluğu ödemesi alabilirsiniz bunun içinde göreve çıktıgınız yerlerin mücavir alan dışında olması gerekmektedir.

retry89
Aday Memur
20 Haziran 2017 17:20

biz İl Müdürlüğü olarak ödeme yapıyoruz sözleşmeli personellere

cadicandan
Aday Memur
15 Aralık 2018 23:10

2017 senesinde Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Trabzon?a atandım. Arazi tazminatını alamadığımızı anladım da neden seyyar alamıyoruz sonuçta biz de göreve gidiyoruz sözleşmeli personel olarak seyyar görev tazminatına benzeyen geçici görev yolluğunu alamaz mıyım ? Alan il ve ilçeleri duydum çünkü ben

Meltem çevik
Kapalı
17 Aralık 2018 13:22

bende bu bakanlıktayım geçici görev yolluğu alınıyor ,biz alıyoruz. bulunduğunuz il müdürlüğüne baskı yapın ve muhakkak bi dilekçeyle başvurun resmi kanal kullanın

cadicandan, 5 yıl önce

2017 senesinde Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Trabzon?a atandım. Arazi tazminatını alamadığımızı anladım da neden seyyar alamıyoruz sonuçta biz de göreve gidiyoruz sözleşmeli personel olarak seyyar görev tazminatına benzeyen geçici görev yolluğunu alamaz mıyım ? Alan il ve ilçeleri duydum çünkü ben

cadicandan
Aday Memur
18 Şubat 2019 20:01

Büyükşehir belediyesi harcırah kanununa göre alamıyorsunuz denildi hatta verdikleri ücreti de faizi ile aldılar açıkcası artık umurumda da değil aylık rahat 15 gün arazideyim 😀 5996 alıyorumda ondan yakasını bıraktım diyebilirim 😀

Teknisyen2089
Genel Müdür
19 Şubat 2019 11:55

Sözleşmeli Arkadaşlarım, tüm meslektaşlarımız ile eşit olanaklara sahip olabilmemiz yalnızca statüde olmak kaydıyla gerçekleşecektir. Bu doğrultuda düzenlediğimiz Etkinliklerimize sizleri de davet ediyoruz. Gelin destek olun ve hak ettiğimiz Memur Sıfatını hep birlikte kazanalım. Talebimiz yalnızca Eşitliktir. Detaylı bilgi edinebilmek için forumun 4B'li Sözleşmeli Personeller bölümündeki "4B'li Kadro İstiyor" başlığını takip edebilirsiniz.
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi