Editörler : F16 Gökçen

rodya25
Aday Memur
22 Ağustos 2016 17:02

Sonuçta herkes aynı sınava girdiği için adaletsizlikten bahsedip yakınmaya gerek yok.

Adamlar problemi anlamak sorunun yarısını çözmektir mantığı ile olabildiğince soruları zor anlaşılır hale getirmişler.

İki farklı oturum üzerinden sınav yapılırsa daha sağlıklı sonuçlara ulaşılabilir.

organik87
Aday Memur
22 Ağustos 2016 19:48

1. Sözelden 60 soru işaretledim. 8-10 civarı soruda zorlandım.

2. Sözel mantık soruları kanımca kolaydı hepsini yaptım.

3. Sayısal kimse kolay diyemez zor ve uğraştırıcıydı. 23 civarı işaretledim.

4. Genel olarak umdugum gibi geçti. Daha fazlası olamazdı. Mat kolay olsaydı biraz daha işaretleyebilirdim. Zaman yetmedi.

halfur
Aday Memur
22 Ağustos 2016 20:05

arkadaş özelden küfürlü cevap verip seviyesini yansıtmış.bak anlamak istemediğin nokta şu kimse seni zorla örgün okutmadı.madem o kadar kolay madem o kadar basit aöf ye gitseydin? full ortalama yapsaydın.tutan mı oldu? evet aöf ye gidenlerin bir çoğu öğretmen memur vs vs. ben kendim de öyleyim.4 yıllık mezunum okurken 2 yıllık adalet bitirdim hatta bak sen şimdi çekemezsin ama 2 yıllık mezunken kpss girip memur oldum o arada hem okul hem iş devam ettirip okulu bitirdim.neyine ağlayıp zırlıyorsun? bu imkanlar sana da verilmedi mi bana ayrıca imkan mı sundular? neyin sıkıntısı bu.

ziegee
Kapalı
23 Ağustos 2016 01:02

zaten adaletsizlik herkesin aynı sınava girmesinden oluyor. sayısalcı 60 soruya 140 dakika yığıyor diye zaman alıcı upuzun mat. hazırlıyorlar ea.cı 140 dakikada 120 soruyu yetiştiremiyor. yetiştiren vardır elbette ama sınavın ölçücülüğü bitmiş oluyor.

rodya25, 8 yıl önce

Sonuçta herkes aynı sınava girdiği için adaletsizlikten bahsedip yakınmaya gerek yok.

Adamlar problemi anlamak sorunun yarısını çözmektir mantığı ile olabildiğince soruları zor anlaşılır hale getirmişler.

İki farklı oturum üzerinden sınav yapılırsa daha sağlıklı sonuçlara ulaşılabilir.

jackdanıel35
Kapalı
23 Ağustos 2016 08:32

iyiyisle kötüsüyle bitti en olmadi aöf işletme yazarız açıkögretim adaletçiler :D

uMuT.G
Aday Memur
23 Ağustos 2016 08:42

türkçe soruları ne kolay ne de zordu . Matematik ilk 30 soru ve geometri soruları , dgs ye gerçek anlamda hazırlananan herkesin yapabileceği düzeyde idi . arada kalan 20 soru ise sınav stresininde vermiş olduğu heyecan ile yapılması çok zor olan sorulardı.

uMuT.G
Aday Memur
23 Ağustos 2016 08:48

tabi bu söylediklerim sınava türkçeden başlayanlar için geçerli . Dgs 'ye matematikten başlanmaz.

Er-Ça
Genel Müdür
23 Ağustos 2016 09:09

Sayısalcı değilim ama 2 tane matematik sorusu dikkatimi çekti ve yaptım. 1, soruda çocuğun yaşı 4 annenin yaşı 28, 8 yıl sonra ikisinin yaşları toplamını soruyordu. Cevabı 4+8+28+8=48.........2. soruda ise 252 kg 10 öğrenci birde öğretmen, öğretmenin kg si 4 katı ise öğretmenin kg si kaçtır 10+4=14......252/14=18..........18x4=72kg. ancak bu kadar bedava soru bulabildim.SABAH 04:00 de Çanakkale'den Bursa' ya direksiyon solla ardından Burs'da okul ara. Kafam odun gibi olmuştu. Sınavda birde canım sigara içmek istedi. Zaten AÖF Yönetin Bilişimi diye yeni bir bölüm açılmış tek tercih yapıcam. Hadi hayırlısı. Birde sözel gerçekten çok basit geldi.İyice saçmalamışlar. Soruları işraretlerken bu kadar basit olamaz, acaba bir aldatmaca mı diye insan şaşırıyor ne yapacağını bilemiyor.

vdtgnclr32
Şef
23 Ağustos 2016 09:19

musluk sorusunu yapan var mı?

zyzt
Aday Memur
23 Ağustos 2016 10:16

BU SINAV GERÇEKTEN EŞİT AĞIRLIKÇILAR İÇİN ÇOK ADALETSİZ.

ziegee, 8 yıl önce

zaten adaletsizlik herkesin aynı sınava girmesinden oluyor. sayısalcı 60 soruya 140 dakika yığıyor diye zaman alıcı upuzun mat. hazırlıyorlar ea.cı 140 dakikada 120 soruyu yetiştiremiyor. yetiştiren vardır elbette ama sınavın ölçücülüğü bitmiş oluyor.

mert399
Aday Memur
23 Ağustos 2016 18:22

son dakikada yapıp 7 olarak işaretledim muhtemelen doğrudur

vdtgnclr32, 8 yıl önce

musluk sorusunu yapan var mı?

veyselbudak
Yasaklı
24 Ağustos 2016 00:55

arkadaşlar yanlış mı yaptım sizce sayısalcıydan tercih vericem ama sınavda matematikten başladım baktım zaman akıp gidiyor 20. soruda türkçeye döndüm türkçeyi bitirince matematiğe geri döndüm matematiğe iyi bir vakit ayıramadım baya bi boşum var türkçeden 60 işaretledim mattan 40 civarı işaretledim sizce puanım nasıl gelir dgs ile ilgili hiçbirşey bilmiyorum hemşirelik tercih edicem

bornagain
Kapalı
24 Ağustos 2016 08:51

60 türkçe yapacağına 50 mat işaretleseydin daha iyi olurdu

ziegee
Kapalı
24 Eylül 2016 02:50

paylaşırım demiştim.beklediğim gibi değil tabi. ama sözümüzü tutalım. http://i.hizliresim.com/kE0DkA

ziegee
Kapalı
24 Eylül 2016 02:51

http://i.hizliresim.com/kE0DkA.png

Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi