Editörler : swat3410
21 Ağustos 2016 23:52

Kişiye göre çalışma sistemi (mobbing)

Şimdiden tüm cevaplar için teşekkürler. Sorum şu:

50 kişilik bir birimde çalışıyorum. Bugün beni farkli bir yerde görevlendirdiler. Görevlendirmede 2şer kişi olmak üzere 3 grup olarak toplam 6 kişi çalışıyor. 5 kişi değişiyor sadece ben sabitim. Bu durumuda normal karşılıyorum; ancak ben 12-12 calisiyorum diğer arkadaşlar 12-24. Yanimda beraber gorev yaptığım adamda dahil 12-24. Bu konuda elimi güçlendirmek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

dadas252504
Kapalı
22 Ağustos 2016 00:07

12 12 derken hep gunduzmu gecemi gunduz ise haftalik iznin varmi

Esenmatador
Aday Memur
22 Ağustos 2016 00:23

Gündüz calisiyorum suan haftalik izin için beklemedeyim

dadas252504
Kapalı
22 Ağustos 2016 00:29

Elini guclendirecek olan gorev listesi onlari alip sikayette bulunabilirsin 12 12 calistiramaz seni

Esenmatador
Aday Memur
22 Ağustos 2016 00:39

12-12 tamamen keyfi. Cok tşk ettim

Esenmatador
Aday Memur
22 Ağustos 2016 09:29

Mobbing davalarinda tazminatlar cok düşük rakamlarin odenmesine karar çıkıyor. Bu konu davali ve davacinin gelirleriyle doğrudan orantili ama sonuçta insanlık suçu işleniyor. Bu kadar basit bir şeklide sonlandirilmamali. Dava açıldığı takdirde haklı bulunursak maddi manevi tatmin edici bir karar cikar mi? Ben gorevimin bitmesini bekleyecegim. Gorev bitiminde gorev listesi, şahitler ve yasal ise bugün arastirip goreve gelis ve gidislerimin kamera kayitlarini alacam başka onerileri olanlar varsa beklemedeyim.

yrhizmetliiiii
Yasaklı
22 Ağustos 2016 11:21

11. Yargıtay 22. Hukuk Dairesinin 21/02/2014 tarih ve E. 2014/2157 K. 2014/3434 sayılı kararı Söz konusu kararda; "Hukuk yargılamasında ve özellikle de mobbinge dayanan iddialarda yüzde yüzlük bir ispatın aranmadığı, şüpheden uzak delil aramanın ceza yargılamasına ait olduğu, özel hukuk ve iş hukuku yargılamasında vicdani kanaatin oluşmasına yetecek kadar bir ispatın yeterli olduğu, taraflarca ileri sürülen delillerin sıhhat ve kuvvetinde tereddüt edilmesi halinde işçi lehine yorum ilkesinin uygulanması gerektiği, mobbing gibi diğer dava türlerine göre ispatı nispeten daha zor olan bir konuda kesin ve mutlak bir ispatın aranmayacağı, bu konuda işçi lehine ispat kolaylığı göstermenin hakkaniyet ve adalete daha uygun olacağı kanaat ve sonucuna varılmıştır" denilmiştir.

Esenmatador
Aday Memur
22 Ağustos 2016 11:30

Sefass numarayi aldim tşk ederim birkac güne ararim. İzinleri nasil verecek onu bekliyorum

B.OConnor
Şef
22 Ağustos 2016 11:59

Valla kardeşim bizde de böyle sistem vardı karakol ful çalışır ek görev terör 1-1yatardı. Tüm hepsi ihraç oldu açığa alındı. Şimdi hala 12-12 devam ediyoruz. Yine karakol şu an 23 saat oldu görevde terör sadece gündüz çalışıyor. Hiç bişey yapılmıyor yapamıyoruz. Sorun tüm teşkilatta var. Allah hepimizi korusun

Esenmatador
Aday Memur
22 Ağustos 2016 12:19

Tam olarak anlayamadim 1+1 mi calisiyordu bir kismi. Benim sorunum çalıştığım yerde ve gelmis oldugum ek gorevde herkes 12-24 sadece ben 12-12 calisiyorum. Yani bu durumda normal olan birsey yok ki yanimdaki adamda 12-12 calissa olabilir. Devrettigim, devraldigim yanimda olan hatta asli gorevli oldugum yerdeki personel hepsi 12-24 sadece ben 12-12

insangibi90
Yasaklı
22 Ağustos 2016 12:27

Google gir kamu denetciligi mobbinh yaz ilk cikan karari tikla be oku. Ardindan oradaki kararlarla beraber yargitaylarinda da mobbing tanimina uyuyorsun. Bir kararda okumustum bir yerde bir memur ayni sekilde farkli calisitiriliyor, herkesin masasi var iken bu memurun masasini da bambaska bir yere tanisimis amiri ve mevcut durumdan yargitay mibing var dedi. Ayni isi ypaiyorsaniz ve gorev listeside mevcutsa tamam. Bak diyorum gorev listesine bak gecmise belkinsen 12-24 calisyon kagitnuzerinde ama haberin yok. Eger kidtede de sen 12 12 digeeleei 12 24 calisiyor ise mobbing icin gereken zemin olusmustur. Iyi bi avukata git ne kopartirsan yari yariya de hic ugrasma :)

Esenmatador
Aday Memur
22 Ağustos 2016 13:49

Bak bu güzel oldu bayağı iyi bir link. Cok tşk ederim. Elimizi guclendirmeye devam

yrhizmetliiiii
Yasaklı
22 Ağustos 2016 14:09

bana kurumumda psikolojik baskı çok yapıldı yıldırma politikası ayrımçılık aşşalama vs. gibi öncelikle söze kelimelere şöyle başlayım benim kurumumda iş ve iş ortamından dolayı hastalığım bir başka hastalıkdan bir başka kalıtsal telafisi olmayan bir hastalığa geçti devamlı tedavi ilaç kullanmakdayım hatta malülen emekliliğimi istedim durumuma dilekçe verdim neyse; hakkımda esrar eroin satma sokma suçlamalarına maruz kaldım bimere şikayet ettim mahkemeye verdim soruşturmaya yer olmadığı kararı çıktı sonra telefon sokma satma suçlamalarından dava açıldı delil yetersizliğinden beraat ettim. ve sonra baskı bitmedi memurlar tarafından devamlı baskılar gördüm haksız yere üst aramalarım yapıldı ve bunun gibi büssürü sebep anlatmak ile bitmez kitap yazacak kadar ve gene haksız yere maaş kesme cezası aldım. inş. allah cc. izniyle kazanacam bu davayıda anlımın akıyla ve şuanda kalıtsal F21.8 şizofreni hastasıyım gün geçtikce ilerliyor meslek hastalığı oldu dr. dahada ilerleyecek daha kötü olacaksın diyor iş nedeniyle oldu dedi rapor olarak verebileceklerini söyledi peki ben ne yapayım ne yapabilirim manevi tazminat davası acayımmı açmayı düşünüyorum. allah cc. yaşadıklarımı kimsye göstermesin. tşk. şimdiden 2 yıldır raporluyum işe gidemiyorum bende arkadaşlar

Esenmatador
Aday Memur
22 Ağustos 2016 15:10

Cok geçmiş olsun. Umarım güzel bi sonuç alırsınız

karamurat323232
Şube Müdürü
22 Ağustos 2016 16:04

yeni memursan ve amire atar yaptıysan ondan olabilir

o kadar kişi içinde sadece sen 12 12 çalışçtırılıp yanındakiler arkadaş bıu adam çok çalışıyor deyip bişey demiyosa kendini sorgula biraz

Esenmatador
Aday Memur
22 Ağustos 2016 17:16

Karamurat öncelikle ℅90 polis değilsin. Yeni memur değilim 11. Yilim birde emniyet teskilati disiplin tüzüğü var yanimdakiler laf edecek olsalar toplu isyana bas kaldiriya girer bunuda kimse göze alamaz polissen ozelden yeterli aciklama yapabilirim. Polissen senin zihniyetin yanlış zaten oda ayri mesele. Teskilati bilmiyorsan tabi bu yazdiklarini anlayisla karsilarim

yrhizmetliiiii
Yasaklı
22 Ağustos 2016 20:36

teşekkür ederim. sizede geçmiş olsun allah cc. yardımcınız olsun... umarım sizde iyi bir sonuç netice alırsınız. bir an önce

Esenmatador, 8 yıl önce

Cok geçmiş olsun. Umarım güzel bi sonuç alırsınız

karamurat323232
Şube Müdürü
22 Ağustos 2016 22:24

11 yıllık polissin ve 10ar dakika ara ile farklı zamanlarda dile getirdikleri zaman toplu isyana girmeyeceğini bilmiyorsun :)

Esenmatador, 8 yıl önce

Karamurat öncelikle ℅90 polis değilsin. Yeni memur değilim 11. Yilim birde emniyet teskilati disiplin tüzüğü var yanimdakiler laf edecek olsalar toplu isyana bas kaldiriya girer bunuda kimse göze alamaz polissen ozelden yeterli aciklama yapabilirim. Polissen senin zihniyetin yanlış zaten oda ayri mesele. Teskilati bilmiyorsan tabi bu yazdiklarini anlayisla karsilarim

Esenmatador
Aday Memur
23 Ağustos 2016 06:51

Allah askina bi tüzüğü ac oku ya. Mesleği bilmiyorsun dediğin gibi olmuyor buradan yazması kolay elbette size karşı vereceğim son cevap bu zaten anlayisiniz icin teşekkür ederim yinede. Mesela şöyle bir madde var

Amir ya da üstlerinin icraatına karşı çıkmak ve bu hareketi toplu hale dönüştürerek görev yapılmasını ya da göreve çıkılmasını engellemek ya da buna katılmak ya da katılmaya tahrik ya da teşvik etmek

Yani sizin kim olduğunuz konusunda şüphe duymaya basliyorum.o sebeple siz bilgili oldugunuz konularda atip tutun bence.

policeab2525
Yasaklı
25 Ağustos 2016 00:08

Calistiramazlar gorev listeni al git sikayetci ol sahitde bul.

karamurat323232
Şube Müdürü
25 Ağustos 2016 17:22

kardeş Amir ya da üstlerinin icraatına karşı çıkmak ve bu hareketi toplu hale dönüştürerek görev yapılmasını ya da göreve çıkılmasını engellemek ya da buna katılmak ya da katılmaya tahrik ya da teşvik etmek diyorsun bak ne güzel demiş kanun karşı çıkma toplu hale getirme görevi engelleme neyse anlayan anladı zaten

kanun adam dövme ama tokatla der :)

Esenmatador, 8 yıl önce

Allah askina bi tüzüğü ac oku ya. Mesleği bilmiyorsun dediğin gibi olmuyor buradan yazması kolay elbette size karşı vereceğim son cevap bu zaten anlayisiniz icin teşekkür ederim yinede. Mesela şöyle bir madde var

Amir ya da üstlerinin icraatına karşı çıkmak ve bu hareketi toplu hale dönüştürerek görev yapılmasını ya da göreve çıkılmasını engellemek ya da buna katılmak ya da katılmaya tahrik ya da teşvik etmek

Yani sizin kim olduğunuz konusunda şüphe duymaya basliyorum.o sebeple siz bilgili oldugunuz konularda atip tutun bence.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi