Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
16 Şubat 2007 19:23  

ASKERLİĞİN HİZMET PUANINA ETKİSİ(SON NOKTA)

ASKERLİK HİZMETİNİN PBS ORTAMINDA GÖRÜNDÜĞÜNE KİMSE ALDANMASIN.

SADECE MEMURİYETİNE BAŞLAYIPTA ASKERLİK GÖREVİNİ YAPANLARA PUAN OLARAK EKLENECEK.

MEMURİYETİNDEN ÖNCE ASKERLİK YAPANLARDA SADECE BİLGİ OLARAK PBS DE GÖZÜKECEK PUAN KATKISI OLMAYACAK.

SONUÇ OLARAK HİZMET PUANLARINDA ÇOK FAZLA BİR OYNAMA OLMAYACAK,ASKERLİĞİNİ NERDE YAPMIŞSA ORANIN PUANI YAZILACAK.

--BU YAZDIKLARIMIN DIŞINDA SÖYLENENLERE İNANMAYIN.MEMURİYETTEN ÖNCEKİ ASKERLİK BİLGİLERİ PBS DE SADECE BİLGİ NİTELİĞİNDE OLUP HİZMET PUANINA KATKISI YOKTUR.ZATEN OLSAYDI ÇOK MANTIKSIZ OLURDU.BU ARADA BENDE ASKERLİĞİMİ ÇOK ÖNCEDEN YAPMIŞTIM.SAYGILAR.

16 Şubat 2007 20:18

***ilkuzun***

mantıklı

17 Şubat 2007 21:45

sempron1

ya ne diye sallıyosunuz kardeşim

ben 1550 puan aldım amma velakin uygulama nasıl bilmem,

memuriyete daha doğrusu 4924 e geçmeden önce 8 yıl aynı işi yaptım özel de 657 sayılı kanunda ilgili mesleğ iyapanlara 4/3 oranında hak verilir diye bir kanun var ..

657 nin 36/2 si ..

askerliğimi de bu süreçte yaptım tüm bunları içeren bir dilekçe ile müdürlüğüme müracaat ettim.

1550 puan daha geldi bana o da askerlikten

17 Şubat 2007 22:40

sempron1

http://cavdir112.googlepages.com/askerlik.jpg

resme bakıp karar verin

17 Şubat 2007 23:34

Att-Can
Yasaklı

657 lilerde memuriyetten önceki askerlik hem emeklilik süresine hem hizmet puanına etki ediyor. 4924 sayılı kanunda bu yönde madde yok ancak bu tür belirtilmemiş durumlarda 657 baz alınıyor. semprom verdiğin linkde tc gözükor senin güvenliğin için istersen sileyim orayı

18 Şubat 2007 12:29

**healthman**

sağlık müdürlüğü etki etmez demişlerdi ama bir dilekçede biz yazalım

18 Şubat 2007 19:09

sempron1

att can ilgin için tşk ler ama artık tc nin de bir önemi kalmadı vergi no su sicil nosu da olduktan sonra burdur sağlık müdürlüğü sitesine giren herkez bizim tc lerimizi görebilir. yine de teşekkürler

bu arada inanmayan arkadaşlar kanaat getirdiler amaç millete hizmet patlatın dilekçeleri...

18 Şubat 2007 20:48

deno2

T.C

İZMİR VALİLİĞİ

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

SAYI :Per.Şb/104İSM4350010/

KONU: Hizmet Puanları İtirazları

DOSYA

İZMİR

İlgi:04/01/2007 tarih ve 283 sayılı yazımız;

5258 Sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Hakkında Kanun kapsamında ilimizde Aile Hekimliği pilot uygulaması yapılacak iller arasında yer aldığından, Aile Hekimliği Pilot Uygulaması yerleştirmelerinde ve PDC işlemlerinde personelin hizmet puanları esas alınacağından,

İlgi yazı ile Kurumunuzda görevli sağlık personelinin hizmet puanlarına itirazları istenmiş olup;

1.Kurumunuzda ilgi yazımızdan önce hazırlanan eserlerine, alınan eğitimler, yapılan mesleki faaliyetlerine ve bilimsel yayınlarına itiraz etmiş ama itirazı sonucu hizmet puanında bir değişiklik olmamış veya şimdiye kadar bilimsel yayınlarına hiç itiraz etmemiş olan personel varsa itirazına esas teşkil edecek olan onaylı belgelerinin , (Hizmet puanı itirazına esas olmak üzere sunulan itiraz dilekçesinin ve belgelerinin kurum amiri imzalı, mühürlü ve kaşeli olması gerekmektedir.Onaysız veya belgesiz itirazlar kabul edilmeyecektir.) (Alınan eğitimden kasıt doktora ve yüksek lisans gibi . Bunun dışında alınan ria, diyaliz , kan merkezi, enkoskopi kursu, kuduz merkezi yöneticisi sertifikası, işyeri hekimliği ve ilk yardım gibi alınan eğitimlerle ilgili sertifikaların hizmet puanına etkisi olmadığı ve bu nedenle gönderilmemesi)

2.Daha önce memuriyete başlamadan önce askerlik yapanların askerlik hizmet süreleri hizmet puanına etki etmemekteydi.Memuriyete başlamadan önce yapılan askerlik hizmet süreleri de hizmet puanına etki edeceğinden Kurumunuzda bu durumda olan personelin de askerlik ile ilgili onaylı teskere belgelerinin ,(Teskere belgeleri olamayanların askerlik şubesinden alacakları bir yazı da geçerli olacaktır.Fakat tezkere belgesinde veya askerlik şubesinden alınacak belgelerde askerlik yapılan ve ilk silah altına alınan yerin mutlaka belirtilmesi.Askerlik ile ilgili olarak sunulan belgelerin kurum amiri tarafından imzalı kaşeli ve mühürlü olması)

3.Kurumunuzda sağlık personeli dışında görev yapan (müdür, müdür yardımcısı, şef, memur, VHKİ, hizmetli gibi) personelin askerlik bilgilerinin de ÇKYS girilmesi gerektiğinden bu durumdaki personelin de askerlik tezkere belgelerinin veya askerlik şubesinden alacakları bir belgenin,(Gönderilecek olan belgelerin Kurum amiri imzalı kaşeli ve mühürlü olması)

15/02/2007 tarih mesai bitimine kadar Sağlık Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne üst yazı ile toplu olarak kurye ile gönderilmesini,

Yazımızın kurumunuzda ilgili tüm personele imza karşılığı tebliğ edilmesini ve tebellüğ belgelerinin daha sonradan istenilmek üzere kurumunuzda saklanmasını ayrıca onaysız ve belgesiz hiçbir itiraz dilekçesinin gönderilmemesi hususunda ;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Op.Dr.Mehmet ÖZKAN

Sağlık Müdürü

18 Şubat 2007 20:54

deno2

özellikle 2. maddeyi okuyun benimde askerik pbs de gözüküyor ama hizmet puanı olarak etkisi olmamış yukarıdaki belge ile dilekçe vermeyi düşünüyorum

20 Şubat 2007 01:34

sempron1

http://cavdir112.googlepages.com/askerlik.jpg

reme bakın oluyor yazın dilekçeyi

20 Şubat 2007 01:38

sempron1

ayrıca xrayman arkadaş anayasa eşitlik ilkesinden bahseder bir kanun var sa ortada askerlikte geçen süre hizmet puanına etki ediyor şeklinde.

bunun memuriyetten önce yada sonrası olamaz. askerlik tegeçen süredir sonuçta.

verdiğim linkteki resme bakarsanız eğer askerlik yaptığım yer a grubu il çalıştığım yer H grubu dilekçe yazın müdürlüğe soru sormayın ona buna eğer dilekçeye olumsuz cevap alırsanız da mahkemeye müracaat edin.

4924 te olmayan hallerde 657 geçerlidir.

03 Mart 2007 13:44

cesnigir

Ben sağlık müdürlüğüne gittim sordum adamlar düz memuriyettede işe girmeden önce yapılan askerlik hizmet puanına eklenmiyor diyorlar.Bunun aslı astarı ,kanunu bir açıklaması yokmu.Sayın editörler lütfen yardımcı olurmusunuz.

03 Mart 2007 18:03

deno2

R.G.Tarihi: 24.06.2006 R.G.Sayısı: 26208

kanun aşağıdaki gibi değişti bütün memurlar için bu resmi gazete yazısını götür kesinlikle etkiliyor dilekçeye ekle

MADDE 6 ? Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin altıncı ve yedinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Muvazzaf askerlikte geçirilen süreler için personele, askerliğin yapıldığı yerin hizmet puanı verilir. Askerliğini yurt

dışında yapanların hizmet puanlarının hesaplanmasında bağlı olduğu birliğin bulunduğu il veya ilçenin hizmet puanı esas

alını__________r."

"Hizmet puanı tespit edildikten sonra her atama döneminden önce internet aracılığıyla ilan edilir. İtirazlar Bakanlık

bünyesinde oluşturulacak Hizmet Puanı İtiraz Komisyonunca sonuca bağlanır. Hizmet Puanı İtiraz Komisyonunun çalışma

usul ve esasları Bakanlıkça hazırlanan yönergeyle belirlenir."

05 Mart 2007 16:59

sagmurat

EVT ARKADAŞLAR BEN ASKERLİĞİMİ KIBRISTA YAPTIM BANA VERECEKLERİ HİZMET PUANI KAÇ OLUR ZİZCE.

09 Mart 2007 18:33

cesnigir

Deno2 kardeş teşekkür ederim yaptığın açıklama için resmii gazetenin ilgili sayısını ve personel genel müdürünün genelgesini ekleyip il sağlık müdürlüğüne bir dilekçe yazdım haydi hayırlısı bakalım ne olacak.

bindik bir alaamete gedeeyok gıyamete

09 Mart 2007 20:49

deno2

bir şey değil ben de başvurdum, pbs de işlediler güncellenince (bakanlık tarafından) artar hizmet puanı dediler

Toplam 15 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..