Editörler : F16 Gökçen
24 Ağustos 2016 16:20

AÖF 2.Üniversite Ders Muafiyeti

Arkadaşlar merhaba;

Bu sene AÖF işletmeden mezun oldum ve çok istediğim Yönetim Bilişim Sistemleri bölümümü 2.üniversite kapsamında okumak istiyorum ama ders muafiyetiyle ilgili bir açıklama göremedim bir kaç yerde bahsedilmiş ama tam anlayamadım

- AÖF mezunu olduğum için matematik vs derslerden muaf olur muyum? Yani aldığım dersleri tekrar almam gerekiyor mu?

- Muafiyet için kayıtta her hangi bir işlem yapmam gerekiyor mu?

Şimdiden teşekkür ederim.

aofkampus
Aday Memur
26 Ağustos 2016 15:49

kimsenin bir bilgisi yok mu bu konuda?

ahmet celikay
Aday Memur
26 Ağustos 2016 15:58

Muafiyet için transkript onaylı fakülteye yollamanız gerekiyor diye biliyorum.

nkcbi
Aday Memur
26 Ağustos 2016 18:41

İngilizce Türk dili inkılap bilgisayar derslerinden muaf oldum ben. Hic bir sey göstermeden sistemde görünüyormuş sadece.

AkıllıAdam
Aday Memur
28 Ağustos 2016 18:19

Birinci sorunuzun cevabı olarak : Sadece Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I?II, Türk Dili I?II, Yabancı Dil I?II ve Temel Bilgi Teknolojileri I?II dersleri için muafiyet başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu dersler dışındaki ders transferi ve/veya muafiyet talepleri dikkate alınmaz.

İkinci Sorunuzun Cevabı olarak:

Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı iken yukarıda adı geçen veya bunlara eşdeğer dersleri almış ve başarmış öğrencinin geçmiş kaydındaki TC/öğrenci numarası ile kayıt yaptıracağı programdaki TC/öğrenci numarası aynıysa muafiyet işlemleri doğrudan ilgili Fakülte tarafından yapılır.

Yani siz AÖF İşletmeden Mezun olduğunuz için sistem muafiyet işlemlerinizi otomatik olarak yapıyor.

Kaynak:https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/yonetmelikler-ve-esaslar-yonergeler/esaslar-yonergeler/anadolu-universitesi-acikogretim-iktisat-isletme-fakulteleri-ders-transferi-ve-muafiyet-esaslari

aofkampus
Aday Memur
30 Ağustos 2016 09:18

arkadaşlar çok teşekkür ederim. Matematik olduğundan ve muaf olmadığından sanırım 2 yıllık sececeğim

yasin 28
Şef
30 Ağustos 2016 22:07

ben sosyolojiye yazılmayı düşünüyorum 240 kredi almam gerekiyormus.muafiyetten yararlansam yerine ba

yasin 28
Şef
30 Ağustos 2016 22:09

muafiyetten yararlansam 240 krediye tamamlamak zorundamıyım

aofkampus
Aday Memur
27 Eylül 2016 11:34

aldığın derslerin kredisini zaten otomatikman alıyorsun.. Diğer dersleri de verdiğinde 240 Krediyle mezun oluyorsun..

yasin 28, 8 yıl önce

muafiyetten yararlansam 240 krediye tamamlamak zorundamıyım

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi