Editörler : supporters.
25 Ağustos 2016 02:48

Memurken hakim-savcılığı kazanan var mı ?

Daha önce adalet dışı bir sektörde (eğitim,sağlık vs.) memur olarak çalışırken hukuk fakültesi kazanıp okuyup yazılı ve mülakatı geçip göreve başlayan hakim ve savcı gördünüz mü arkadaşlar ?

Hukuk okumak istiyorum ancak çevremdekiler sen bitirene kadar yaşın 30 olur o yaşta mülakatı geçemezsin,şuan memur olduğun için mülakatta elenirsin gibi şeyler söylüyor. Somut örneklere ihtiyacım var.

moralimüzgün
Aday Memur
25 Ağustos 2016 10:21

bilende konusuyor bilmeyende bişey olmaz memurlukta engel degil yasta engel değil, tanıdıgm bir sürü giren var şuan hakim olan. hem memurdu hem yası 30 dan fazlaydı

Müfettiş Muavini
Şube Müdürü
25 Ağustos 2016 14:57

ucunda mülakat olan bir şey için okul okunmaz. Avukat olmak istiyorsan hukuk oku. hakimlik hukukun istisnası.

Müfettiş Muavini
Şube Müdürü
25 Ağustos 2016 15:00

ucunda mülakat olan bir şey için okul okunmaz. Avukat olmak istiyorsan hukuk oku. hakimlik hukukun istisnası.

Omr71
Aday Memur
30 Ağustos 2016 01:12

Peki yazılı sinav ve mülakat sürecinde istifa etmek gerekiyor mu ?

Müfettiş Muavini
Şube Müdürü
31 Ağustos 2016 11:30

Bunu nerden çıkardınız bilmiyorum ama asıl istifa ederseniz hakim savcı olamazsınız, çünkü DMK da istifa eden memur 6 ay boyunca tekrar memuriyete alınmaz hükmü mevcut.

Omr71, 8 yıl önce

Peki yazılı sinav ve mülakat sürecinde istifa etmek gerekiyor mu ?

hukukcuemre
Memur
31 Ağustos 2016 12:07

Mülakat için istifaya gerek yok dostum. Mülakatı geçince kurumundan muvafakat alacaksınız aday hakim olursunuz Allah yardımcınız olsun

warrior1
Memur
15 Ekim 2016 17:07

yıktın adamın hayallerini sayın kötü kalp.

aşağıda da istifa edersen hakim olamazsın demiş adama. desene istifa etmene gerek yok diye.

@ptfizyo sen hayalinin peşinden koş hocam. kötü insanlar her yerde çomak sokmaya çalışırlar :))

Müfettiş Muavini, 8 yıl önce

gullsv
Aday Memur
24 Ekim 2016 15:48

arkadaşlar ben bir konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. ben devlet memuruyum aynı zamanda hakimlik sınavına hazırlanıyorum fakat çalıştığım için ders çalışamıyorum bu yüzden heyet raporu almayı düşünüyorum ama heyet raporuda almak zor fakat psikiyatriden daha kolay alnıyor. sizce heyet psikyatriden rapor alamamın eğer hakimliği kazanırsam bana bir zararı olurmu

xerxes84
Şef
24 Ekim 2016 16:07

Mesleğe; topluma ve kişilere adalet dağıtmak için alınacaksınız daha ilk dakikadan hakimlik mesleğine yakışmayacak bir soru soruyorsunuz.İnsaf denir buna.

gullsv, 7 yıl önce

arkadaşlar ben bir konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. ben devlet memuruyum aynı zamanda hakimlik sınavına hazırlanıyorum fakat çalıştığım için ders çalışamıyorum bu yüzden heyet raporu almayı düşünüyorum ama heyet raporuda almak zor fakat psikiyatriden daha kolay alnıyor. sizce heyet psikyatriden rapor alamamın eğer hakimliği kazanırsam bana bir zararı olurmu

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi