Editörler : ayşegül bgm
25 Ağustos 2016 18:07

'yetiştiremeyebiliriz'

hemen belirtmekte fayda var,başlığı yanlış yere açmadım...bir öğretmen olarak okullarda ki en büyük sorunun okuduğunu anlama ;anladığını anlatma olduğunu düşünüyorum..şayet öyle olmasaydı sağlık bakanının -Sözleşmeli sağlık personeli alımı konusunda Sağlık Bakanı Akdağ, "Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız." şeklindeki ifadesi üzerine ki bir çoğu temenni saçma sapan yorumlar yapılmazdı..yetiştiremeyebiliriz sözcüğünü zamanına kipine zıkkımına her bi haltına göre değerlendiriyorum ve çıkan sonuç elimde 20000 kadro var..bu kadroların bir kısmını eylül ekim gibi kullanmaya çalışacağım.geri kalanını KPSS den sonra kullanacağım..zaten kasım ayında merkezi yerleştirme var..sözleşmeli alımlar genelde kadrolu alımlardan önce olur...merkezi yerleştirmelere son başvuru 23 kasım..açıklanması ve iş başı yapılması aralık ayını bulacak.merkezi yerleştirmeden sonra bir sözleşmeli alım tarihler düşünüldüğünde sizce mantıklı mı ve 2016 bütçe yılında kullanılmayan kadrolar için bakanlık 2017 de maliye ile tekrar görüşmek zorunda kalacak.

tarih-çi02
Memur
25 Ağustos 2016 18:10

bayramdan sonra muhakkak bir alım olacak..yoksa bakan ne diye bizzat komisyona gece yarısı gitsin

cimbom28
Şef
25 Ağustos 2016 19:01

Doğru söylüyorsunuz...Size katılıyorum...En geç ekim ayının ilk haftası sözleşmeli alım yapılacak tahminimce...

lalati
Genel Müdür
25 Ağustos 2016 20:27

soruyorum size ''yetiştirebilirsek'' nedir? neyi yetiştiremiyorsun koskoca eylül ayı var talepleri topla alıma çık.ne yapılacakta yetiştiremiyorsun.diğer bakanlıklar niye hemen alıma çıkıp öğretmen polis adalet personeli alabiliyor da senin ki niye yetişmiyor

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi