Editörler : Pangaea
29 Ağustos 2016 11:59

2016-2018 Atama Dönemi Kimyager Mücadele Platformu

Bu atama dönemi için kimyagerlerin hiçbir atama döneminde olmadığı kadar mücadele etmesi gerekiyor. Çünkü son iki alımda kimyager alımları tekrardan bir fetret devrine girmeyle karşı karşıya..İlgili kişi ve kurumlarla sosyal medya mail ya da çeşitli iletişim araçları yoluyla iletişim kurulup derhal mücadeleye başlanmalıdır. Kadro sayısını tekrar istenilen seviyeye çekmek ve maksimum sayıda kimyagerin mesleğini elde etmesini sağlamak için MÜCADELE EDELİM. Yoksa kimyagerin hali içler acısı olacak ve alımlar tekrardan 2013/1 alımı öncesinde olan alım seviyesine inecek.

Kimyhermes
Aday Memur
29 Ağustos 2016 12:34

kimyagerler uyuma 2016-2018 en az 500 kadro istiyoruz destek olun

fafg
Şef
29 Ağustos 2016 12:38

Kesinlikle labrotuvarlarda sizlere ihtiyaç var destekliyorum.

Kimyhermes
Aday Memur
29 Ağustos 2016 12:41

nüfusu ülkemizin onda biri olan baltık ülkeleri avrupa ülkeleri devlette bizden 2-3 kat daha fazla kimyager istihdam ederken bizde atamalarda 3-5 kişi atanması gerçekten çok acı bir tablo.

kimyaci31
Aday Memur
29 Ağustos 2016 13:03

aynı isimdeki face grubuna gelsin bütün kimyagerler toplanmaya başladık...organize oluyoruz

kimyaci31
Aday Memur
29 Ağustos 2016 13:05

500 yıllardır yapılan az alım göz önüne alındığında bu dönem için çok makul çok mantıklı bir sayı...

Kimyhermes, 8 yıl önce

kimyagerler uyuma 2016-2018 en az 500 kadro istiyoruz destek olun

kimyaci31
Aday Memur
29 Ağustos 2016 13:07

her sene bazı öğretmenlik branşlarından 1000 in üzerinde evet her sene alım oluyor..2 senede 1 kimyagee gelen kadro sayısı 2014-2016 da 100 civarıydı.. reva mı bu kimyagere!!!!!

Kimyhermes
Aday Memur
29 Ağustos 2016 13:36

kpss sınavına en çok sayıda giren 5 bölümden biriyiz ama gelin görün ki diğer bölümlere 200-300 atama olurken kimyagerlere 3-5 kişilik kadro ayrılıyor. Devlet kurumlarında gıda, sağlık, maden gibi bölümlerinde binlerce kimyager memur olması gerekirken bir kaç kimyager atanıyor yada hiç kimyager atanmıyor. Devletimizin sadece ilgili özel sektörleri denetlemesi içim bile en az binlerce kimyager atanması gerekirken bu tür denetlemeyi alakasız bölümler yapmakta. GELİN BİRLİK OLALIM SESİMİZİ DUYURALIM

kimyaci31
Aday Memur
29 Ağustos 2016 13:53

tıbbi cihaz kurumu gibi ilaç firmalarını ilaçları denetleyen bir kurum sadece Ankara alımı yapıyor...halbuki ilaç firmalarının belki %90 ı İstanbul'da...İstanbul'da da yapılanmaya gibi birçok kimyagerigerek denetmen gerek analist olarak barındırabilir ...ilaç gibi sağlık alanında en önemli alandaki bu denetim ve çalışma mekanizması hiç de yeterli değil..

nanbarci
Aday Memur
30 Ağustos 2016 01:32

Merhaba Arkadaşlar.

Facebook - Kimyagerler Platformu sayfasında tweet, mail ve fax etkinlikleri için paylaşım yaptım. Lütfen Sayfaya girip etkinliklere katılmanızı rica ederim.

kimyaci31
Aday Memur
30 Ağustos 2016 23:33

https://www.facebook.com/groups/175023722927245/?ref=aymt_homepage_panel

sceptical chymist
Aday Memur
31 Ağustos 2016 11:45

buraya kadar gelip okuyan kimyager arkadaşım gel sende katıl bize. ne kadar çok olursak o

kadar etki ederiz. okuyup çıkıp gitme

orada oldugunu biliyoruz bu mücadele senin için de yapılıyor. lütfen duyarlı olalım yoksa

2 dönemde bize 2 ve 5 kadro verirlerse çok yazık olur.

kimyaci31
Aday Memur
31 Ağustos 2016 12:17

Kesşke senin kadar bilinçli olsa bütün kimyagerler arkadaşım..tehlikenin farkındasın. EĞER KİMYAGER ATANMAK İSTİYORSA BU MÜCADELEYE KATILMAK ZORUNDA..SAYI ÖNEMLİ..FACE GRUBUNDA SAYIMIZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR..====

https://www.facebook.com/groups/175023722927245/?ref=aymt_homepage_panel

sceptical chymist, 8 yıl önce

buraya kadar gelip okuyan kimyager arkadaşım gel sende katıl bize. ne kadar çok olursak o

kadar etki ederiz. okuyup çıkıp gitme

orada oldugunu biliyoruz bu mücadele senin için de yapılıyor. lütfen duyarlı olalım yoksa

2 dönemde bize 2 ve 5 kadro verirlerse çok yazık olur.

nanbarci
Aday Memur
31 Ağustos 2016 19:18

Arkadaşlar grubun adının bir önemi yok önemli olan birlik olalım. Bugün başlayalım saat 20:00detwee etkinliği yapalım. Her gün aynı şekilde saat 20:00de bakanlara kurumlara twee atalım. #KimyagerlerAtamaBekliyor #Kimyagerler500Kadroİstiyor hastagleri işe terket atalım. Birbirimizin yererlermiş rt yapalım..

Lütfen herkesi katılması için davet edelim.

sceptical chymist
Aday Memur
01 Eylül 2016 10:27

+++ güncell

kimyaci31
Aday Memur
01 Eylül 2016 11:23

Arkadaşım! Yeterki Kimyagerler hak Ettiği Yeri Kadroyu bulsun..Bu Açıdan evet grubun Adı Önemli değil... Hatta ne benim ne senin mücadelen de önemli değil kimyagerler hak ettiği kadroyu aldıktan sonra bunlar teferruat..Lakin Grup Adı Sadece Bu mücadeleye Katılan kimyagerlerin Bilinmesi, onların daha etkin yönlendirilmesi için önemlidir..Şöyle ki; ismi genel Bir Kimyager platformu olan grupta paylaşım yapıldığında sadece atama bekleyen kimyager kimya ile ilgili genel bir paylaşım yapılmıştır, benimle alakası yoktur düşüncesiyle bul bildirimlere bile bakmayabiliyor...çünkü genel platformlarda kimyayı kapsayan seminer konferans..eğitim.. hatta espiri içerikli birçok paylaşım yapılabiliyor..bu yüzden kimyagerin hedefe odaklanmasının önünde bir engel, ilgiyi toplamak adına bir engel teşkil ediyor...Senden ricam "grubun adı önemsizdir " ifadesini lütfen tartarak kullan..yöneticisi olduğun gruptaki paylaşımlarını takip ediyorum..mücadeleni de taktir ediyorum..ama bu konuyu iyi değerlendir..

nanbarci, 8 yıl önce

Arkadaşlar grubun adının bir önemi yok önemli olan birlik olalım. Bugün başlayalım saat 20:00detwee etkinliği yapalım. Her gün aynı şekilde saat 20:00de bakanlara kurumlara twee atalım. #KimyagerlerAtamaBekliyor #Kimyagerler500Kadroİstiyor hastagleri işe terket atalım. Birbirimizin yererlermiş rt yapalım..

Lütfen herkesi katılması için davet edelim.

nanbarci
Aday Memur
02 Eylül 2016 20:25

Grubun adı hala önemli değildir diyorum çünkü önemli değil. önemli olan orada bulunan 2500tane atanmış ya da atanmayı bekleyen ya da ikisini de düşünmeyen ama kimyager olan insanlar. ben inanıyorum ki oradaki bir çok atanmış arkadaş da eminim ki atandığı halde destek olacaktır biz bir düzen oturtabilirsek.

Ben kimseyi herhangi bir gruba davet etmedim. Yöneticilik de istemedim. facebooktaki kimyagerlerin bulunduğu tüm gruplara yazıp destek istedim. Çok uğraştığım için sağolsun arkadaşlar kendi verdi ve hiç bir yerde de bunu belirtme gereği duymadım. Tek istediğim şey birlikte hareket edelim. Sizin amacınız bu harekete önderlik etmekse buyrun hiç sorun değil. Ben zaten böyle bir amaç gütmüyorum. Siz yönlendirin insanları o zaman biz her türlü destek olmaya hazırız. yeter ki hala o grup bu grup diye ayırım yapmayalım....

kimyaci31, 8 yıl önce

Arkadaşım! Yeterki Kimyagerler hak Ettiği Yeri Kadroyu bulsun..Bu Açıdan evet grubun Adı Önemli değil... Hatta ne benim ne senin mücadelen de önemli değil kimyagerler hak ettiği kadroyu aldıktan sonra bunlar teferruat..Lakin Grup Adı Sadece Bu mücadeleye Katılan kimyagerlerin Bilinmesi, onların daha etkin yönlendirilmesi için önemlidir..Şöyle ki; ismi genel Bir Kimyager platformu olan grupta paylaşım yapıldığında sadece atama bekleyen kimyager kimya ile ilgili genel bir paylaşım yapılmıştır, benimle alakası yoktur düşüncesiyle bul bildirimlere bile bakmayabiliyor...çünkü genel platformlarda kimyayı kapsayan seminer konferans..eğitim.. hatta espiri içerikli birçok paylaşım yapılabiliyor..bu yüzden kimyagerin hedefe odaklanmasının önünde bir engel, ilgiyi toplamak adına bir engel teşkil ediyor...Senden ricam "grubun adı önemsizdir " ifadesini lütfen tartarak kullan..yöneticisi olduğun gruptaki paylaşımlarını takip ediyorum..mücadeleni de taktir ediyorum..ama bu konuyu iyi değerlendir..

bahtsız kimyager
Şube Müdürü
02 Eylül 2016 21:09

arkadaşlar işin kötüsü birlik olamıyoruz. kimse ilgilenmiyor. biz neden böyleyiz. eğer mücadele vermezsek kadrolar açıldığında 3 5 kadroyu görünce üzülmemeliyiz. vicdan azabı duymak istemeyen herkes elini taşın altına koysun. bilmem farkında mısınız ama bizim hakkımız olan kadrolar yıllardır biyologlara önlisans mezunlarına gidiyor. özelde yapacağınız iş teknikerlerin devlette yaptıklarından daha iyi olmayacak. tecrübeli arkadaşlar bilir kurumsal bir yere girmediğiniz sürece belki de alakasız işler yapacaksınız. oysaki bilimin gelişmesi için öncelikle devletin yatırım yapması gerek. hadi arkadaşlar canlanın. boşuna okumadık boşuna emek harcamadık

kimyaci31
Aday Memur
03 Eylül 2016 14:58

Yazdigim seyi dikkatli okumuyorsunuz..diger grubu bos verin bu gruba gelin gibi bir söylemim hic olmadi..ama sanki oyle demisim gibi yazmissiniz..aksine hep uzlasmaci oldum..tek amacimda bildigim seyi paylasmak ve hedefe ulasmamiz icin en etkin mucadeleyi olusturmak..ortada bi hareket yok maalesef su anda dolayisiyle kimsenin onderlik edebilecek durumu yok..ama bildigimi ortaya koymak, meslektaslarimi dogru hedefe yoneltmeye calismak, kadroyu alabilmemiz en buyuk hedefim..sizn de oldugu gibi..zaten sunu boyle bunubsoyle yapalimda demedim hic.. hep fikir sorup ortak yol bulmaya calistim..itiraziniz var mi buna? eger atanan kimyagerlerin destek olmak gibi bir amaci varsa buyursunlar olsunlar kimsenin engel oldugu, ve sizin paylasimlarinizi sabote ettigi yok. Ya da grupta bi paylasim yaptiginizda birlestirmek yonlendirmek adina bunu silen de yok..oyle degil mi? Ama ben amaci etkin sayimizi, hedef gozeten sayimizi ortaya cikarmak face grup ve twitter hesabini actim ve ' hadi sen isine bak diyenlerin' oldugu, adeta kendi grubunun haricinde sadece atama hedefi olan kurdugum bu grubu duyurmami engelleyenlerle mucadele de veriyorum.. bunun yaninda gruba gelen arkadaslardan bazilari daha soylemeden tanidiklari bildikleri insanlari gruba ekleyecek ve twitter hesaplarinda paylasacak kadar duyarli..adi onemlidir diyorum ben de hala..ama AYRIM yapmadan.. VE HIC YAPMADIM..amac sadece atama bekleyen insanlarin tespiti ve dogru kanaldan bu insanlara ulasmak..twit atan 10 kimyager bile yok su an ..ben kurdugum gruba bakarak atanmayi bekleyen etkin olma potansiyeli olanlarin sayisi goruyorum..2500 kisiye bakarak bu sayiyi bana soyleyemezsiniz..ve o 2500 kisinin icinde kac kisnin mucadeleye katilmakla yukumlu oldugunu bilemezsiniz...yine diyorum..bu insanlar bakmayabiliyor bu paylasimlara kendisiyle ilgili olmayabilecegini dusunerek..yine diyorum istediginiz yerde paylssin paylasacaginizi...desteklerim..isterseniz bu gruptada paylasirsiniz zaten paylastiniz ..eger paylasmasaydinizda ben sizin deger paylasimlarizin altina eksik gorduklerimi fikirlerimi yazacaktim...yoneticilik verdim..mucadele koyan yuregini koyan herkesede bununyaparimm seni de gercekten oyle goruyorum micadele veren biri olarak..bunu yaptim dedigin gibi onderlik etme niyetim olmadiginin da bir resmidir..ama ifadelerim gözlemleyerek tecrubemle soylediklerim bizi hedefe ulastiracaksa mutlu olurum.. kimseyi bi gruba cagirmadim demissiniz ama..emin misinz? Bunuz bu zarari yok ki..cagirmis olsaniz bile nicin boyle dediniz? Aksine toplayici bi durum..sanirim bi yarisin icindeymisim gibi bi durumda oldugum kanisindasiniz..ben memnun olurum ne kadar sayimiz artarsa ve siz hangi gruba cagiracaksaniz cagirin insanlari..amacimiz bu olmali halde herkesin surekli gorebilecegi bir yere ulasabilecegimiz yere, yerlere toplamak..

bahtsız kimyager
Şube Müdürü
03 Eylül 2016 16:25

kimyagerlerin ilgisini neden çekemiyoruz arkadaşlar bence bunu konuşalım.

nitrikasit
Aday Memur
03 Eylül 2016 19:58

arkadaslar biraz kimyager arkadaslar pasif ,eline vur ekmegini al modunda . Ben atanmis bir meslektasiniz olarak destek olurum fakat sayiniz cok az gorunuyor.Allah yardimciniz olsun
Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi