Editörler : Pangaea

falchntt
Kapalı
31 Ağustos 2016 13:53

Sen çok komik bir arkadaşsın. Palyaço kadrosuna atanmalısın bence. Benim o kadrolarda gözüm yok çok şükür. herkesi kendin gibi aç gözlü sanma. Senin gibi insancıklardan ömür boyu nefret ettim ve etmeye de devam edeceğim. Bütün kalbimle inşallah istediğine kavuşamamanı diliyorum. Zaten kavuşamayacak kadar fesat bir insansın. Allahından bulursun inşallah.

rockbolt11, 8 yıl önce

sana düşmez o kadrolar merak etme

rockbolt11
Kapalı
31 Ağustos 2016 13:55

soruma da cevap verseydin keşke sadece fen edebiyat müh. mi atıyacaklar. 2010 kpssye girip de daha sonraki sınavlarda atanan yok mu

iktisatci90, 8 yıl önce

ben senın yanlışlarını düzelttim yarın obur gun 150 bininciler bile atıldı kimse kalmadı sıra 150.001'den başlıycak deyip de zorda kalma diye :). bak diğer arkadaş merkezinin 27 bin oldugunu söylemiş o zaman takip et biraz.

Reyyaneliff
Şube Müdürü
31 Ağustos 2016 13:58

6 y?l içinde 5 s?nav olmu? o s?n?rdan dönen arkada?lar eminim ki di?er senelerde Bin yerlere gelmi?tir bi ?ekilde. bu atama isteyen kesim 6 y?l yan gelip yatm?? haber ç?k?ncada hemen bana da bi ?ey ç?karm? pesinde olan kesim. Ama çok beklerler daha. Biz 84 lerle aç?kta kald?k oturup yan gelip yatmadik bidaha ki sene daha çok çal??t?k. üstelik 2 y?ld?r s?navlar?n zorlu?uda ortada. bu bahsetti?im 27 bin merkezi sadece düz memurluk bunun yan?nda binlerce polis ö?retmen vs de al?nd?. hayal kurmaya devam edin siz ad?n? soyad?n? yazan adam bile gelmi? beni atasinlar diyor. Tam bi komedisiniz

iktisatci90
Şube Müdürü
31 Ağustos 2016 13:59

kimi atayacaklar bilmem muhtemelen soruları çaldıgı tespit edilenler kimse onlar hangi bölümden girdiyse onların boşlugundakiler için sıradakiler atanır herhalde düzenleme yapılırsa eğer böyle olmalı mantıken. bak gene anlamıyorsun ben senın 150 binde herkes atandı zaten denen yanlış cümleni düzelttim. yoksa kim kovulacak yerine kim gelecek bununla ilgili tartışma yapmıyorum.

rockbolt11, 8 yıl önce

soruma da cevap verseydin keşke sadece fen edebiyat müh. mi atıyacaklar. 2010 kpssye girip de daha sonraki sınavlarda atanan yok mu

rockbolt11
Kapalı
31 Ağustos 2016 14:07

ben ilk 150binde olan bütün herkes 2010da atandı demedim. 150bin kişi atandı dedim daha sonraki sınavlarda da tahmini olarak 200bin kişi atanmıştır dedim ortalama bi rakam söyleyerek. sıralama 400binlere düşer dedim söyle acıklayım sana.

misal olarak bölümün adı x olsun ve diyorum ki 2010da 200 kişi alındı ve puanları 80e kadar düştü

2011.2012.2013.2014.2015.2016 sınavlarına da girip atanmışlar vardır 80 puanın altındakiler burda da 70-80 arası puanlılar yüksek puan alıp atanmıs olsa ki atanmıştır bir çoğu

2010da 70nin altındaki puana sahip olanlar kaldı(bunu küçük görmüyorum) 2010da 80e kadar düşşen puanlardakilerin yerine 70nin altında puana sahip olanlar atanmasını hak mı görüyosun. görüüyosan bişey demicem.

BÜTÜN ATAMALAR İPTAL OLUP TEKRAR BAŞTAN ALIM YAPILSA Bİ LAFIM YOK DAHA ÖNCEDE DEDİM

iktisatci90, 8 yıl önce

kimi atayacaklar bilmem muhtemelen soruları çaldıgı tespit edilenler kimse onlar hangi bölümden girdiyse onların boşlugundakiler için sıradakiler atanır herhalde düzenleme yapılırsa eğer böyle olmalı mantıken. bak gene anlamıyorsun ben senın 150 binde herkes atandı zaten denen yanlış cümleni düzelttim. yoksa kim kovulacak yerine kim gelecek bununla ilgili tartışma yapmıyorum.

falchntt
Kapalı
31 Ağustos 2016 14:07

Bu atamalar resen atama şeklinde olur ve resen atama kelime anlamıyla zorunlu atama demektir. yani bir tercih hakkı falan sunulmaz. Memurluktan atılan en yüksek puanlı kişinin yerine aynı kadroyu doldurabilecek özelliğe sahip yani aynı bölüm mezunu en yüksek puanlı kişi atanır. 2010 yılı kpss sınavıyla atanamayanlar bu şekilde atılanların yerine atanır. Fetö soruşturmasıyla boşalan diğer kadrolar 2016 sınavıyla doldurulur ki doğrusu da budur. Bizim istediğimiz sadece 2010 kpss hırsızlarının haketmediği kadrolardır.

iktisatci90, 8 yıl önce

falchntt
Kapalı
31 Ağustos 2016 14:09

İşte anlamadığın birşey var. o 70'in altı dediğin puanlar gerçekte 70'in altı değil. Bunu kaç defa daha anlatalım sana anlayabilmen için*

rockbolt11, 8 yıl önce

ben ilk 150binde olan bütün herkes 2010da atandı demedim. 150bin kişi atandı dedim daha sonraki sınavlarda da tahmini olarak 200bin kişi atanmıştır dedim ortalama bi rakam söyleyerek. sıralama 400binlere düşer dedim söyle acıklayım sana.

misal olarak bölümün adı x olsun ve diyorum ki 2010da 200 kişi alındı ve puanları 80e kadar düştü

2011.2012.2013.2014.2015.2016 sınavlarına da girip atanmışlar vardır 80 puanın altındakiler burda da 70-80 arası puanlılar yüksek puan alıp atanmıs olsa ki atanmıştır bir çoğu

2010da 70nin altındaki puana sahip olanlar kaldı(bunu küçük görmüyorum) 2010da 80e kadar düşşen puanlardakilerin yerine 70nin altında puana sahip olanlar atanmasını hak mı görüyosun. görüüyosan bişey demicem.

BÜTÜN ATAMALAR İPTAL OLUP TEKRAR BAŞTAN ALIM YAPILSA Bİ LAFIM YOK DAHA ÖNCEDE DEDİM

rockbolt11
Kapalı
31 Ağustos 2016 14:12

nerden biliyosun x bölüm için konustum her bölümnden kaç puanlılar kaldıgını biliyomusun

falchntt, 8 yıl önce

İşte anlamadığın birşey var. o 70'in altı dediğin puanlar gerçekte 70'in altı değil. Bunu kaç defa daha anlatalım sana anlayabilmen için*

iktisatci90
Şube Müdürü
31 Ağustos 2016 14:17

kopyacılar yüzünden sapmanın değiştiğini puanların da bu yüzden değiştiğini o puanların normalinden az geldiğini demek istemiş arkadaş gerçekte 70 altı ya da 80 altı 90 altı değil derken :). neyse ben burada kesiyorum anlatmak için bazı şeyleri gücüm kalmadı :).

rockbolt11, 8 yıl önce

nerden biliyosun x bölüm için konustum her bölümnden kaç puanlılar kaldıgını biliyomusun

rockbolt11
Kapalı
31 Ağustos 2016 14:19

sınav hakkında aynı şeyleri düşünmüyoruz diye hakaret etmeyin dün de kendisinin öğretmen oldugunu söyleyen biri hakaretleri sıraladı

rockbolt11
Kapalı
31 Ağustos 2016 14:21

inşallah sen de kavuşamazsın istediğin hiç bişeye

falchntt, 8 yıl önce

Sen çok komik bir arkadaşsın. Palyaço kadrosuna atanmalısın bence. Benim o kadrolarda gözüm yok çok şükür. herkesi kendin gibi aç gözlü sanma. Senin gibi insancıklardan ömür boyu nefret ettim ve etmeye de devam edeceğim. Bütün kalbimle inşallah istediğine kavuşamamanı diliyorum. Zaten kavuşamayacak kadar fesat bir insansın. Allahından bulursun inşallah.

falchntt
Kapalı
31 Ağustos 2016 14:21

Kendi bölümüm için biliyorum tabi ki. Zaten benim bölümümde taban puan 50 dir. 50 alamayan biri tercih bile yapamaz. ve inan bana bu insanlar hakediyor bu kadroları. Kimlerin neler yaşadığını bilmiyorsunuz.

rockbolt11, 8 yıl önce

DaTeRWeX
Aday Memur
31 Ağustos 2016 18:21

http://m.sabah.com.tr/yazarlar/gunaydin/sb-mevlut_tezel/2016/08/31/2010-kpss-magdurlari
Toplam 133 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi