Editörler : E.Kayı Han
«116117118119120121122123124125126127»

memur1818
Kapalı
11 Ağustos 2017 23:48

Bende bir çok kişi gibi ortak kullanımdan dolayı önce açığa, 14 temmuzda da ihraç edildim.Şubat ayında açığa alındığımda şok oldum çünkü bu örgütle hiç mi hiç alakası olmayan biriyim.Yalnız ortak kullandığım internetten dolayı olacağı tahminiyle hareket ettim. Binamıza da ortak kullananlardan biri hala tutukludur. İhraç olduktan sonra eşine sordum eşinizin suçlamaları arasında by..k olup olmadığını o da ek iddianamede by.k yüklediği ama sık kullanmadığı yönünde suçlamanın olduğunu söyledi bu durumdan sonra bu suçu işleyenin o olduğu kanısına varmış durumdayım.Açığa alındığımda kendi isteğimle terör savcısı ile görüşmeye gittim ve durumumu açıkladım kendisine de konuyla ilgili dilekçe bıraktım.Kullanıcılardan ortak kullandığımıza dair beyanları da dilekçeme ekleyip vermiştim.O gün bu gündür ne bir ifade ne de göz altına alınmadım.Şimdiye kadar öğrenemediğim ama 3 gün önce bakanlıktan ne ile suçlandığımı da öğrendim.İsmim kırmızı by.k listesinde geçmiş olmasındanmış.Bugüne kadar ne bir göz altı ne ifade de telefon vs .el konulmadı.Sosyal çevrem beni çok iyi bilir artık bilemiyorum neden ifade vs.alınmadı ve ihraç edildim anlamış değilim.Aynı şekilde yine ortak kullananlardan beyan ve durumumu anlatır dilekçe ile ohale müracaatta bulundum.Karaktersiz ve şahsiyetsiz insanların yüzünden mağduriyet yaşan bizlere Allah yardım etsin diyorum.

memur1818
Kapalı
11 Ağustos 2017 23:56

Benim durumum da bu şekilde ortak kullanımdan kaynaklı nasıl çözeceğiz anlamış değilim.Yapmadığım bir suçun içerisinde olmak kadar kötü bir şey olamaz.

Dentist0, 7 yıl önce

Birisi yazmıstıda: ev interneti magduruymus komsusuKullanmıs kırmızı listedeymiş. 10 temmuzda kom program sorgusunda program kaydı yoktur bilgisi gelmiş. Acaba başka böle gelişme olan var mı ???

kayip3386
Memur
12 Ağustos 2017 09:26

Geçmiş olsun.Benimde anı ortak kullanımdan 1eylul ihraç oldum.sana tavsiyem ortak kullandigin kişilerden şikayetçi olun.Dilekce bırakmakla olmaz.

memur1818, 7 yıl önce

Benim durumum da bu şekilde ortak kullanımdan kaynaklı nasıl çözeceğiz anlamış değilim.Yapmadığım bir suçun içerisinde olmak kadar kötü bir şey olamaz.

umit3432
Memur
12 Ağustos 2017 11:16

Şikayetçi olmakla dilekçe bırakmak arasındaki fark nedir. Ben şikayetçi olduğum dilekçeyi terör savcısina götürdüm. O savci tc kimlik no dan baktı hakkinizda x savci sorusturma yurutuyor, verdiginiz dilekce o dosya kapsaminda degerlendirilmeli diyor. X savcı da dosyaya gircek dilekcen diyor. Ben bunu gecen ekim ayinda yasadim. Ocakta tutuklandim. Dilekce verdigimden de bahsettim ama nafile. Agir ceza bask. Simdi savcılığa sormus sikayeti varmi diye onlarda yok diye cevap vermiş. Isin ilginc yani iddianeme dosyasinda benim verdigim iki dilekcemde mevcut. Ne hikmetse dosyaya koydugu dilekceyle ilgili her hangi bir islem yapmamis iddia makami yani lehime olan hususu degerlendirmemis. Ben simdi ne yapmaliyim.

kayip3386, 7 yıl önce

Geçmiş olsun.Benimde anı ortak kullanımdan 1eylul ihraç oldum.sana tavsiyem ortak kullandigin kişilerden şikayetçi olun.Dilekce bırakmakla olmaz.

memur1818
Kapalı
12 Ağustos 2017 12:24

Allah razı olsun. Sizlerede çok geçmiş olsun.

kayip3386, 7 yıl önce

AHSA2010
Şube Müdürü
12 Ağustos 2017 13:13

Bizde kullandığımız kişi ile ilgili dilekçe vermistik içeriğine bakmadan tutukluluğa itiraz diye incelememisler sonrada neden hiç şikayette bulunmadınız diyorlar. Biz ettik ama siz bakmamıssınız ki dilekçe dosyada duruyor ama yine suçlu biz olduk

umit3432, 7 yıl önce

Şikayetçi olmakla dilekçe bırakmak arasındaki fark nedir. Ben şikayetçi olduğum dilekçeyi terör savcısina götürdüm. O savci tc kimlik no dan baktı hakkinizda x savci sorusturma yurutuyor, verdiginiz dilekce o dosya kapsaminda degerlendirilmeli diyor. X savcı da dosyaya gircek dilekcen diyor. Ben bunu gecen ekim ayinda yasadim. Ocakta tutuklandim. Dilekce verdigimden de bahsettim ama nafile. Agir ceza bask. Simdi savcılığa sormus sikayeti varmi diye onlarda yok diye cevap vermiş. Isin ilginc yani iddianeme dosyasinda benim verdigim iki dilekcemde mevcut. Ne hikmetse dosyaya koydugu dilekceyle ilgili her hangi bir islem yapmamis iddia makami yani lehime olan hususu degerlendirmemis. Ben simdi ne yapmaliyim.

memur1818
Kapalı
12 Ağustos 2017 14:55

Arkadaşlar açıkta kaldığım süreçte her şeyi detaylı bir şekilde yazdım ve ilgili kurumlara dilekçe verdim.Bu süreçte ben şunu anladım hiç bir şeye bakılmadan ihraç yönünde karar kılınmış.Bir insana fetöcü damgası vurmak bu kadar basit olmamalı diye düşünüyorum.Beni 17-25 aralık ı değil 10 yaşımdan bu yana inceleyin bu terör örgütüne bulaşıklığım varmı diye yaşantımın hiç bir döneminde bu şerefsizlere yakın olmayan birisiyim.Wifi de bylock çıktı eee bu fetö ile ilişkili deyip ihraç et.Bu wifi tamam bana ait olabilir burda sıkıntı yok ama buna benim dışımda girilme ihtimali varmı yokmu buna bir bak.Eve gelen bir misafir girmiş olabilir, şifre kırılmış olabilir, oysaki ben ortak kullandığımı söylüyorum ve kulananlardan yazılı beyan almışım onlardan biride tutuklu bir şahıs.Bu şartlarda ihtaç etmek neyin nesidir bu kadar basitmidir milliyetçi birini vatan hainliği ile suçlamak benim geçmişime bir bak akrabalarımı araştır sosyal çevre araştırması yap ona göre ihraç et.Şu an suçumun ne olduğunu tarafıma tebliğ dahi edilmedi.4 gün önce kendi uğraşlarımla bir şekilde öğrenebildim.Zaren wifi dışında hiç bir bağlantımı bulmaları mümkün değildir.Bizim gibilere aylardır mağduriyet yaşatıyorlar işin kötüsü hiç suçsuz yere hapis yatanlarda olmuş inanın çok üzücü.Devletimizin ve yetkililerin bunlara çok dikkat etmesi lazım çünkü hala fetö oyunlarımı oynanıyor akla gelmiyorda değil.

garip26
Şef
12 Ağustos 2017 15:52

Benim eşimden wifi de ihraç oldu Eşim geçin yedi sülalesinin bu insanlarla alakası yok.Vatan sever insanlar olarak tek istediğimiz bu kara leke den kurtulmak.Bu şekilde yaşamak çok zor ama evlatlarımız için ayakta durup uğraşıyoruz

garip26
Şef
12 Ağustos 2017 16:23

Sizin kurum neydi

memur1818, 7 yıl önce

Arkadaşlar açıkta kaldığım süreçte her şeyi detaylı bir şekilde yazdım ve ilgili kurumlara dilekçe verdim.Bu süreçte ben şunu anladım hiç bir şeye bakılmadan ihraç yönünde karar kılınmış.Bir insana fetöcü damgası vurmak bu kadar basit olmamalı diye düşünüyorum.Beni 17-25 aralık ı değil 10 yaşımdan bu yana inceleyin bu terör örgütüne bulaşıklığım varmı diye yaşantımın hiç bir döneminde bu şerefsizlere yakın olmayan birisiyim.Wifi de bylock çıktı eee bu fetö ile ilişkili deyip ihraç et.Bu wifi tamam bana ait olabilir burda sıkıntı yok ama buna benim dışımda girilme ihtimali varmı yokmu buna bir bak.Eve gelen bir misafir girmiş olabilir, şifre kırılmış olabilir, oysaki ben ortak kullandığımı söylüyorum ve kulananlardan yazılı beyan almışım onlardan biride tutuklu bir şahıs.Bu şartlarda ihtaç etmek neyin nesidir bu kadar basitmidir milliyetçi birini vatan hainliği ile suçlamak benim geçmişime bir bak akrabalarımı araştır sosyal çevre araştırması yap ona göre ihraç et.Şu an suçumun ne olduğunu tarafıma tebliğ dahi edilmedi.4 gün önce kendi uğraşlarımla bir şekilde öğrenebildim.Zaren wifi dışında hiç bir bağlantımı bulmaları mümkün değildir.Bizim gibilere aylardır mağduriyet yaşatıyorlar işin kötüsü hiç suçsuz yere hapis yatanlarda olmuş inanın çok üzücü.Devletimizin ve yetkililerin bunlara çok dikkat etmesi lazım çünkü hala fetö oyunlarımı oynanıyor akla gelmiyorda değil.

memur1818
Kapalı
12 Ağustos 2017 16:27

Sağlık bakanlığı

garip26
Şef
12 Ağustos 2017 17:23

Pazarcı teyzenin gelinin yaptığını buldukları gibi.İnşallah bizide bu duruma düşüren gerçek vatan hayinlerini bulurlar .Çok geçmiş olsun

memur1818
Kapalı
12 Ağustos 2017 19:36

Arkadaşlar bu işte suçu olmayanlar mutlaka ortaya çıkacaktır.Sıkıntı adaletin yavaş işlemesi ve birde bizim durumumuz sabrın ötesinde meziyet istiyor.Allah her şeyin hayırlısını versin.Elimizden başka bir şeyde gelmiyor zaten.

garip26
Şef
12 Ağustos 2017 20:55

Bende inanıyorum düzeleceğine çünkü aynı durumda olup ihraçtan iadeler oldu elbet sıra bizede gelecek .

kayip3386
Memur
13 Ağustos 2017 07:05

Ne yapacağını bilemem ama şikayetçi olduğunda savcı şikayetçi oldugun kişilerin ifadesini alması gerektiğini düşünüyorum.sikayetci olduğun kisiler ifadesinde ortak internet kullanımı kabul Edip etmediğini savcıya söylemesi gerekir di.

umit3432, 7 yıl önce

mavikirmizi
Şube Müdürü
13 Ağustos 2017 07:26

Ben hat verdiğim kişiye maddi ve manevi bana yaşattıklarından ötürü dava açmayı düşünüyorum bir sonuç elde edebilirmiyim sizce???

garip26
Şef
13 Ağustos 2017 09:43

Bence edersiniz yaşadıklarımız çok ağır bunun telafisi yok

AHMED 2746
Memur
15 Ağustos 2017 13:48

arkadaşlar mrb sizlere bir şey sormak istiyorum.

arkadaşıma kamu memur hattı vermiştim ve kendisi bylock kullanmış . doğal olarak görevimden ihraç edildim.

arkadaşım şuanda tutuklu ve iddianamesi açıklanmış. iddianame içerisinde ilgili hattı benim değil arkadaşımın kullandığını savcılık tespit etmiş. ancak şöyle bir durum var . dosyayı ve iddianameyi incelediğimde hts kayıtlarının henüz gelmediğini gördüm. savcılık bu hattı arkadaşımın kullandığını şu şekilde tespit etmiş.

iddianaemede geçen bilgiler aşağıdaki gibi....

1. arkadaşım bu hattı kullandıığını hem savcılık sorgsusunda hem de cezaevinden çektiği faxta belirtmiş.

2. kredi kartı iletişim bilgilerinde bu hat görünüyor.

3. gözaltına aliındıktan sonra telefon incelemesinde görüştüğü kişiler yakın akrabası ve arkadaşları olduğu görünüyo

4. benim savcılığa verdiğim yazılı ifadenin bir bölümü

5. savcılığın sonuç böülümünde ise başkası üzerine kayıtlı hattan bylock kullandığı yer almakta.

bende komisyona başvururken iddianamenin onaylı örneğini aldım. bylock çıkan hattı benim değil arkadaşımın kullandığını ve bu durumun savcılıkça tespit edildiğini bu yüzden iade edilmem gerektğini belirttim.

benim sorum ise şu . hts kayıtları gelmediği halde savcılık diğer bulgularla bu hattı benim kullanmadığımı arkadaşımın kullandığını tespit etmiş. bu durumda göreve iade olabilrmiyim.

bu arada açığa alındıktan hemen sonra savcılığa suç duyurusunda bulunmuştum. savcılık dosyayı yargılamanın olduğu ile göndermiş. ve kendisiyle görüşmelerimde benim hakkımda bir soruşturma açılmasına gerek olmadığını belirtti zaten gerekli açıklamayı ve ifadeyi yazılı olarak verdiğimi belirtti. ben kendisinden benim hakkımda soruşturma açmasını talep ettim. ancak dediğim gibi soruşturma açmaya gerek olmadığını söyledi..

umit3432
Memur
15 Ağustos 2017 21:50

Hts dokumleri de zaten gelecektir mahkemeye. Sen savcılıktan bir cok kisinin su ana kadar aldigi " fetö ile mensubiyetligi irtibatı iltisakı bulunamamistir diye savciliktan belge alabilirsin. Bircok forumda okudum boyle belge alabilen birisiyle irtibat kur.

AHMED 2746, 7 yıl önce

arkadaşıma kamu memur hattı vermiştim ve kendisi bylock kullanmış . doğal olarak görevimden ihraç edildim.

arkadaşım şuanda tutuklu ve iddianamesi açıklanmış. iddianame içerisinde ilgili hattı benim değil arkadaşımın kullandığını savcılık tespit etmiş. ancak şöyle bir durum var . dosyayı ve iddianameyi incelediğimde hts kayıtlarının henüz gelmediğini gördüm. savcılık bu hattı arkadaşımın kullandığını şu şekilde tespit etmiş.

1. arkadaşım bu hattı kullandıığını hem savcılık sorgsusunda hem de cezaevinden çektiği faxta belirtmiş.

3. gözaltına aliındıktan sonra telefon incelemesinde görüştüğü kişiler yakın akrabası ve arkadaşları olduğu görünüyo

5. savcılığın sonuç böülümünde ise başkası üzerine kayıtlı hattan bylock kullandığı yer almakta.

bende komisyona başvururken iddianamenin onaylı örneğini aldım. bylock çıkan hattı benim değil arkadaşımın kullandığını ve bu durumun savcılıkça tespit edildiğini bu yüzden iade edilmem gerektğini belirttim.

benim sorum ise şu . hts kayıtları gelmediği halde savcılık diğer bulgularla bu hattı benim kullanmadığımı arkadaşımın kullandığını tespit etmiş. bu durumda göreve iade olabilrmiyim.

bu arada açığa alındıktan hemen sonra savcılığa suç duyurusunda bulunmuştum. savcılık dosyayı yargılamanın olduğu ile göndermiş. ve kendisiyle görüşmelerimde benim hakkımda bir soruşturma açılmasına gerek olmadığını belirtti zaten gerekli açıklamayı ve ifadeyi yazılı olarak verdiğimi belirtti. ben kendisinden benim hakkımda soruşturma açmasını talep ettim. ancak dediğim gibi soruşturma açmaya gerek olmadığını söyledi..

ruysal1919
Aday Memur
16 Ağustos 2017 00:44

Hocam senle ilgili herhangi bir inceleme yapılmadı mı iltisak irtibat falan senle ilgili araştırma da tamamlanmissa savcı sana kovuşturmaya yer yoktur diye takipsizlik verir

AHMED 2746, 7 yıl önce

AHMED 2746
Memur
16 Ağustos 2017 01:15

maalesef savcı benim hakkımda işlem yapmıyor haliyle takipsizlik veya kovuşturmaya yer yoktur kararı alamıyorum.sadece iddianameyi alabildim.

ruysal1919, 7 yıl önce

Hocam senle ilgili herhangi bir inceleme yapılmadı mı iltisak irtibat falan senle ilgili araştırma da tamamlanmissa savcı sana kovuşturmaya yer yoktur diye takipsizlik verir

Toplam 5715 mesaj
«116117118119120121122123124125126127»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi