Editörler : Lanet
24 Eylül 2016 11:28

OHAL Dönemi istifam Kabul Edilmiyor!!! (Gümrük Bakanlığı)

merhaba arkadaşlar Gümrük merkez personeliyim.

657 sayılı DMK'nın 96. maddesi uyarınca Genel Müdürlüğümce sorun olmamasına rağmen PErsonel Dairesi Başkanı istifanı kabul edemeyiz, OHAL var diyerek diretiyor.

Ben PAEM Komiser Yardımcılığını kazandım istifa etme isteğimin sebebi bu. Emniyetçe ve kurumumuzca yapılan Tüm soruşturma araştırma tahkikatlarım tertemiz tüy parçası bile yok.

Buna rağmen üst kadro bir mevkiyi kazandım Polis Akademisinden 10 ay öğrencilikten sonra komiser olacağım. Ama istifa etmem isteniyor. 2 hafta sonra sigortamız yapılacak Polis Akademisi tarafından.

Ben bu hakkı asil olarak kazanmış olmama rağmen, OHAL dönemi bahane edilerek istifam kabul edilmiyor., kazandığım hakkım yenmekte. 2 hafta içinde usülüne uygun istifam onayı çıkmalıdır.

Ne yapmam lazım arkadaşlar, Akademi istfa etmezsem hakkımı tüketeceğimi yerime yedek adayları çağıracaklarını belirtti.

İStifa etmem mecburiyet, dilekçemi verdim ama kurum kaale alınmayacağını belirtiyor.

Kurumum Gümrük, Personel Dairesi Başkanlığı sıkıntı çıkartıyor. Ne yapmam lazım?

abdominal06
Aday Memur
24 Eylül 2016 20:56

sesimizi duy memurlar.net birşeyler yap ben tek değilim!

abdominal06
Aday Memur
25 Eylül 2016 12:08

DMK 657

Madde 96

?

(D

eğişik: 29/11/1984

-

KHK 243/16 md.)

Olağanüstü hal, sıkıyönetim, seferberlik ve savaş hallerinde veya genel hayata müessir afetlere uğrayan yerlerdeki

Devlet Memurları yerine atanacaklar gelip işe başlamadıkça görevlerini bırakamazlar.

---Genel Müdürlüğüm yerime atamanın ve görevendirmenin yapılacağını, sorun olmadığını söylemesine rağmen gtb personel dairesi başkanlığımız bu konuda sıkıntı çıkartmaktadır. Yetkililer sesimizi duysun.

sefahat
Aday Memur
26 Eylül 2016 09:07

milletvekilleriyle görüş seni bakanla görüştürsünler bakanın bir telefonu yeter anında kabul ederler

04 Ekim 2016 09:04

Bende aynı durumdayım ne yapabırız bır fıkrı olan var mı?

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi