Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
27 Eylül 2016 00:36

Bir Duyum Aldım !!!

Bugün televizyonda Türkiye'deki açıköğretim sistemiyle ilgili bir programa denk geldim, anlatılanlara göre eğitim sistemiyle ilgili yeni yapılması öngörülen düzenlemelere göre açıköğretim mezunları lise mezunu olarak kabul edilecekmiş, daha sonra da internette açıköğretim ile ilgili incelediğim bazı yorumlarda sözkonusu durumu destekler nitelikteydi.

zammazingo
Aday Memur
27 Eylül 2016 09:44

açıköğretim sistemi 100 yıl dan fazla bir zaman önce amerikada başladı ve oradan da avrupaya geçti , türkiye ise bu sistemi herseyde oldugu gibi cok gec uygulamaya başladı...

orhan kardeşim açık ogretim sistemini iyice bir araştır tarihini neden ortaya çıktıgını ..

orhan0000
Kapalı
27 Eylül 2016 21:19

Valla ben birtakım söylenenlerin yalancısıyım.

Sonuçta bende bir AÖF mezunuyum, açıköğretim mezunu olduğumuz içinde yıllardır karşılaştığımız bir dizi sorunda hepimizin malumu.

Doğrudürüst iş bulamayız,şirketler açıköğretimliyiz diye yüzümüze bakmaz v.s. v.s. hadi bunları kabullendik kamuda bile çoğu zaman birtakım ayrımcılıklara maruz kalırız, şimdi de açıköğretim mezunları lisans mezunu olarak kabul edilmeyecek gibisinden birtakım sözlerle durum iyice bulandırılmaya çalışılıyor.

Zaten ülkenin durumları iyice karışmış durumda ki bilmiyorum ama açıköğretimle ilgili durumlar televizyonlarda bile gündem konusu olabiliyorsa ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözü daha mantıklı geliyor bana.

zammazingo, 8 yıl önce

açıköğretim sistemi 100 yıl dan fazla bir zaman önce amerikada başladı ve oradan da avrupaya geçti , türkiye ise bu sistemi herseyde oldugu gibi cok gec uygulamaya başladı...

orhan kardeşim açık ogretim sistemini iyice bir araştır tarihini neden ortaya çıktıgını ..

aofkampus
Aday Memur
28 Eylül 2016 08:59

böyle bir şeyin imkanı var mı kesinlikle hayır.. O zaman milyona yakın mezunun durumu ne olacak akıl işi değil.. Haberi yanlış yorumluyorsunuz sanırım ben izlemedim böyle bir haber ama mantığa doğru gelmiyor..

orhan0000, 8 yıl önce

Valla ben birtakım söylenenlerin yalancısıyım.

Sonuçta bende bir AÖF mezunuyum, açıköğretim mezunu olduğumuz içinde yıllardır karşılaştığımız bir dizi sorunda hepimizin malumu.

Doğrudürüst iş bulamayız,şirketler açıköğretimliyiz diye yüzümüze bakmaz v.s. v.s. hadi bunları kabullendik kamuda bile çoğu zaman birtakım ayrımcılıklara maruz kalırız, şimdi de açıköğretim mezunları lisans mezunu olarak kabul edilmeyecek gibisinden birtakım sözlerle durum iyice bulandırılmaya çalışılıyor.

Zaten ülkenin durumları iyice karışmış durumda ki bilmiyorum ama açıköğretimle ilgili durumlar televizyonlarda bile gündem konusu olabiliyorsa ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözü daha mantıklı geliyor bana.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi