Editörler : swat3410E.Kayı Han
27 Eylül 2016 03:16

Pomem girecek herkes okusun lütfen

Bir çok konu açılıyor.

Şu olursa buram böyle,şuramda şu var kilo göz vs.

Yazacaklarım TAMAMEN KILAVUZ VE PAEM E GİRMİŞ kişilerden toparlanmıştır.

-Boyu Kilosu endeksi 27.1 olan elenir. Asla 27.1 27.2 diye sormayın asla. 27.0 son.

-Vücudunda ameliyat büyükçe iz veya dövme olan elenir.

- Organı eksik olan, renk körü olan, gözü 2 numaradan büyük olan elenir.

-Kesin olmasa da, kellik-düztaban- diş eksikliği elenir.

-Yönetmelikteki bir çok hastalık intibakta çıkınca komple elenir 1 senelik paem pomem girişte iptal olur.

-Parkudan 49 saniye alan mülakata geçemeden elenir.

-Sicili olan elenir.

-Memuriyetini sonlandırmamış kişi elenir

-Dernek üyelik parti üyelik elenir.

-2013den sonra bankasya hesap , fetö ile ilgili dershane vs kayıtları işinizi zora sokabilir.

aklıma gelenler bunlar.

Rashit03
Aday Memur
27 Eylül 2016 11:30

Simdi bn babama karaciger verdim nakil ameliyati oldum ama sagligim yernde karnimda kocaman ameliyat izi var ve organ kaybim yok. Ileri labaratuvar tetkiklerin organ kaybi olmadigi belirlenenler ogrencilige kabul edilir diye bi madde var smdi bn elenir miyim elen mez miyim ? Askerligimi uzun donem yaptim yasim 23. Cvabinizi bkliyorum saygilar.

gazeteciolmakvardı
Daire Başkanı
27 Eylül 2016 11:44

Parkudan 49 saniye alan mülakata geçemeden elenir ne demek ya

pintiko
Yasaklı
27 Eylül 2016 11:49

erkekler icin hocam. kadınlar icin saniyeler farklı. arkadaş belirtmemiş.

gazeteciolmakvardı, 8 yıl önce

Parkudan 49 saniye alan mülakata geçemeden elenir ne demek ya

algos123
Genel Müdür
27 Eylül 2016 12:02

Ameliyat izinize bağlı çok belirgin değilse geçirebilirler burada kimse net bilgiyi veremez size malesef.Doktorun insiyatifine kalmış

Rashit03, 8 yıl önce

Simdi bn babama karaciger verdim nakil ameliyati oldum ama sagligim yernde karnimda kocaman ameliyat izi var ve organ kaybim yok. Ileri labaratuvar tetkiklerin organ kaybi olmadigi belirlenenler ogrencilige kabul edilir diye bi madde var smdi bn elenir miyim elen mez miyim ? Askerligimi uzun donem yaptim yasim 23. Cvabinizi bkliyorum saygilar.

gazeteciolmakvardı
Daire Başkanı
27 Eylül 2016 13:41

evet tahmin ettim ama pomeme girecek herkes okusun diyince yanlış bir algı oluşuyor ister istemez. ne demişler, olduğu kadar, olmadığı kader...

pintiko, 8 yıl önce

erkekler icin hocam. kadınlar icin saniyeler farklı. arkadaş belirtmemiş.

nuglo34
Daire Başkanı
27 Eylül 2016 20:53

Konu erkekler için , belirtmedim pardon. Karaciğer veren kardeş, umarım geçersin ama çok kritik

tdelikan20
Şef
30 Eylül 2016 22:56

Emeğine sağlık hocam. Aslında çoğu üye bu cevapları haketmiyor. Çünkü kılavuzu okumak o kadar zor geliyor ki bazılarına.

Kewell2016
Aday Memur
01 Ekim 2016 11:50

Bir gözüm -0.75 diğer göz -1.00 bir sorun olur mu? Tabi bunlar bir kaç ay öncesinin değerleri belki ufak değişiklik olmuş olabilir. Mülakat aşamasını geçip kazanırsak gözleri çizdirme durumu oluyor mu?

nuglo34
Daire Başkanı
01 Ekim 2016 14:53

klavuza göre olmaz.

2 yi geçmemesi gerek. Bazıları 4 diyor.

Fakat 2 rakamı minimum bundan eminim.

İntibakta rakam belli olur kazanırsan eğer.

Kewell2016, 8 yıl önce

Bir gözüm -0.75 diğer göz -1.00 bir sorun olur mu? Tabi bunlar bir kaç ay öncesinin değerleri belki ufak değişiklik olmuş olabilir. Mülakat aşamasını geçip kazanırsak gözleri çizdirme durumu oluyor mu?

adrenalin88
Şube Müdürü
01 Ekim 2016 19:36

Kellik elenmiyor bilginiz olsun ayrica amaliyat izi olanda elenmez arastirilir karar verilir

tdelikan20
Şef
02 Ekim 2016 15:03

Hocam o tamamen komisyona bağlı. Bende saç dökülmesi var. hamiltona göre 3teyim. Paemde doktor başımı eğdirip baktı. Saçları öne, yana, geriye attırıp inceledi ki başka grubun içinde elenen de oldu. Saçlarını dikip kelliği örtmeye çalışmış ama aynı muameleyi görünce ortaya çıktı ve elendi.

Benle aynı zamanda giren 3. komisyonda; sadece boy-kilo ölçümü yapıldıktan sonra renk körlüğüne bakılmış. Biz 2. komisyondakilerin dişlerine kadar bakıldı :/

adrenalin88, 8 yıl önce

Kellik elenmiyor bilginiz olsun ayrica amaliyat izi olanda elenmez arastirilir karar verilir

serkan3288
Aday Memur
04 Ekim 2016 20:03

Arkadaşlar paeme 1. Komisyonda girdim parkurda 49 la elendim şunu söyleyim benim saçlarımda seyrek üstlerde döküldü sağlık kontrolünde başımı eğdiler saçlar seyrek dediler bende saç ektireceğim dedim tamam geç dediler sağlığı geçtim kelliğe çok takılmayın boy kilo tutuyorsa ve parkuru yapıyorsanız mülakattasınız ama mülakatta iş gerçekten zor torpil yeni adı referans meselesi
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi