Editörler : ayşegül bgm
30 Eylül 2016 11:04

Aday Memurun Eş Durumu -30 Eylül 2016 Yönetmelik Değişikliği

Memurlar.net'in haberinde bahsedilmemesine rağmen aday memurun aile birliği mazeretinden tayin istemesine de kısıtlama getirilmiştir. Çünkü 20. madde istisnalar kısmından çıkarılmıştır. Buna göre aday memur yalnızca sağlık durumu mazereti (19. madde) ve can güvenliği ile özel durumlar nedeniyle (21. madde) tayin başvurusunda bulunabilecektir.

Not: Bu yönetmelik sadece sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personeli kapsar. Diğer sınıflarda çalışan personeli kapsamamaktadır.

MADDE 4 –

Aynı Yönetmeliğin 30 uncu

maddesinin beşinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(5) 16 ncı maddenin ikinci fıkrasının (d) bendi

ile 19 uncu ve 21 inci maddeler kapsamındaki atanma talepleri hariç, 17 nci

maddenin birinci fıkrasına göre atananlar bir yıl, aday memurlar ise

adaylık süresince atanma talebinde bulunamaz.”

komandate
Aday Memur
30 Eylül 2016 11:21

biz 2 eylülde başvurmuştuk eş durumundan bizi kapsayacakmı

''_Mavi_''
Daire Başkanı
30 Eylül 2016 11:27

Mantıken ve adaletli olması açısından 30 eylül 2016 tarihinden önce eğitim ve aile birliği mazeretine başvuran aday memurun yapılması gerekir diye düşünüyorum. Umarım aksi yönde bir uygulamaya gidilmez. Aksi durumda mağduriyetler olacak ve mahkemelere taşınacaktır durum.

komandate
Aday Memur
30 Eylül 2016 11:28

22 eylülde benim çalıştığım kuruma kamu hastaneleri kurumundan yazı gelmişti. tayin talebi istediğiniz yer a bölgesinde olduğundan sizin kurumunuz kendi bakanlığınca eş durumundan tayini istenebiliyor mu eğer istenemiyorsa veya bağlı olduğunuz kurumun eşinizin olduğu yerde teşkilatı yoksa tayin talebi yeniden değerlendirilir diye yazı gelmişti. bizim kurumda ayın 28 inde cevap yazdı bizim kurumun mahalli idare olduğu ve özel idare kanununda eş durumundan tayin talep hakkının olmadığı ve aile birliğinin korunması açısından tayin talebinin kurumunuzca yapılması gerektiği değerlendirilmektedir diye yazı gönderdik. bugün yeni yönetmelik çıktı bizi kapsar mı yoksa bizim başvurumuz daha önce olduğundan ve evrak süreci devam ettiği için bizim talebimiz olumlumu sonuçlanır.

mulatte__
Kapalı
30 Eylül 2016 11:30

hepımız bu sorunun cevabını beklıyoruz.. bellıydı boyle bı adaletsızlık yapacaları. 1 ay beklettıler evrakı ve bunu yaptılar yazıklar olsun

komandate, 8 yıl önce

22 eylülde benim çalıştığım kuruma kamu hastaneleri kurumundan yazı gelmişti. tayin talebi istediğiniz yer a bölgesinde olduğundan sizin kurumunuz kendi bakanlığınca eş durumundan tayini istenebiliyor mu eğer istenemiyorsa veya bağlı olduğunuz kurumun eşinizin olduğu yerde teşkilatı yoksa tayin talebi yeniden değerlendirilir diye yazı gelmişti. bizim kurumda ayın 28 inde cevap yazdı bizim kurumun mahalli idare olduğu ve özel idare kanununda eş durumundan tayin talep hakkının olmadığı ve aile birliğinin korunması açısından tayin talebinin kurumunuzca yapılması gerektiği değerlendirilmektedir diye yazı gönderdik. bugün yeni yönetmelik çıktı bizi kapsar mı yoksa bizim başvurumuz daha önce olduğundan ve evrak süreci devam ettiği için bizim talebimiz olumlumu sonuçlanır.

komandate
Aday Memur
30 Eylül 2016 11:34

valla olumsuz sonuçalınırsa ben mahkemeye gidecem

mulatte__
Kapalı
30 Eylül 2016 11:36

mahkeme 8 ayı buluyor sonuclanması ..

komandate, 8 yıl önce

valla olumsuz sonuçalınırsa ben mahkemeye gidecem

''_Mavi_''
Daire Başkanı
30 Eylül 2016 11:45

Dediğim gibi önceki başvuruları kapsamaması gerekir hakkaniyet ve adalet açısından. 30 eylülden önce yapılan tayin taleplerinin yapılması hususunda kamuoyu oluşturulması faydalı olacaktır.

turunbkubra
Aday Memur
30 Eylül 2016 11:49

ben tsk personeli eşiyim. tsk personeli olup bu yönetmelıkten önce eş durumu tayını çıkan aday memur varmı... 20. madde cıkarıldımı

Tayfunakman
Aday Memur
30 Eylül 2016 11:53

arkadaşlar 7 eylül de eş durumu isteği yaptık 21 eylülde olumlu sonuçlandı eşim henüz eski iş yerinde çalışıo 17 ekimde ordan çıkış olucak yeni yerine başlıyacak bu yeni çıkan yönetmeliğe göre olumsuz bi sıkıntı olurmu verilen bi hak sonuçta.

cems17
Aday Memur
30 Eylül 2016 12:03

bu kadar adaletsızlik olmaz ben dilekçeyi vereli 1 ay oldu , bütün planlarımızı ona göre yaptık ,

zerdogan41
Aday Memur
30 Eylül 2016 12:10

Zannetmiyorum olumsuz sonuçlanacağını. Ama ileride delil olması bakımından size verilen evrakları mutlaka saklayın.

Tayfunakman, 8 yıl önce

arkadaşlar 7 eylül de eş durumu isteği yaptık 21 eylülde olumlu sonuçlandı eşim henüz eski iş yerinde çalışıo 17 ekimde ordan çıkış olucak yeni yerine başlıyacak bu yeni çıkan yönetmeliğe göre olumsuz bi sıkıntı olurmu verilen bi hak sonuçta.

mstfzdmr
Aday Memur
30 Eylül 2016 13:20

Yönetmelik değişmeden önce verilen dilekçeleri kapsamıcak zaten keşke kapsasa kapsarsa dava açma hakkımız var, ama bizim dilekçeleri olağanüstü hali gerekçe göstererek reddecekler dava yoluda kapalı olacak

mstfzdmr
Aday Memur
30 Eylül 2016 13:25

Bizler dilekçeyi önce verdiğimizden yönetmelik çerçevesinde değerlendirilmeyeceğiz ama sonunda keşke değerlendirilip öyle red edilseydi diyeceğiz çünkü bizim evrakları ohal kapsamında rededecekler dava yolu kapalı olacak yönetmeliğe istinaden yapsalar dava yolumuz olacaktı

mstfzdmr
Aday Memur
30 Eylül 2016 13:26

Bizler dilekçeyi önce verdiğimizden yönetmelik çerçevesinde değerlendirilmeyeceğiz ama sonunda keşke değerlendirilip öyle red edilseydi diyeceğiz çünkü bizim evrakları ohal kapsamında rededecekler dava yolu kapalı olacak yönetmeliğe istinaden yapsalar dava yolumuz olacaktı

cems17
Aday Memur
30 Eylül 2016 14:29

kaçtane aday memur tayin oldu emsal nasıl olucak bizim ne suçumuz vardı ? dikekçeyi aynı anda verdil

mulatte__
Kapalı
30 Eylül 2016 14:31

bıssuru kısının tayınını yaparken ohal yok muydu?tombaladan secer gıbı gelen evrakları ona gore mı secıyorlar?

cems17, 8 yıl önce

kaçtane aday memur tayin oldu emsal nasıl olucak bizim ne suçumuz vardı ? dikekçeyi aynı anda verdil

komandate
Aday Memur
30 Eylül 2016 14:38

bugün tkhk na ulaşan oldumu

''_Mavi_''
Daire Başkanı
30 Eylül 2016 15:02

Bu yönetmelik ohal kapsamında değişmediki yanlış bilgiler vermeyelim. Rutin uygulama OHAL ile ilgisi yok. Dava yolu kapalı diye bir şey söylenemez. Davalar kazanılamayabilir o ayrı konu ama.

mstfzdmr, 8 yıl önce

mulatte__
Kapalı
30 Eylül 2016 15:10

davaların kazanılmaması gıbı bır durum olamaz.24 agustosta vermısım hala ses yok.1 eylul de evrakını vermıs benımle aynı durumda 2 yıllık kazanmıs ve tayını cıkmıs gıtmıs. yuzlerce emsal var nasıl olur da dava kazanılmaz..

''_Mavi_'', 8 yıl önce

Bu yönetmelik ohal kapsamında değişmediki yanlış bilgiler vermeyelim. Rutin uygulama OHAL ile ilgisi yok. Dava yolu kapalı diye bir şey söylenemez. Davalar kazanılamayabilir o ayrı konu ama.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi