Editörler : crops35
06 Ekim 2016 09:57

Yardım arkadaşlar

merhaba arkadaşlar birşey danışmak istiyorum sizlere be kamu kuruluşunda tekniker olarak

çalışıyorum, maaşım 3.090 TL. Tarım mezunuyum ve dikey geçiş sınavıyla mühendisliği okumayı düşünyorum acaba mühendisliği bitirdiğimde mühendis ünvanını almasam da maaşım artıyor teknik hizmetlerde olduğum için merak ettiğim şu?

1-Bazıları diyor ki maaşın 400-500 artacak, bazıları da diyor ki, 700-800 artacak acaba tam olarak ne kadar artar maaşım

2-Derecem 4/2 acaba mühendisliği bitirdiğimde 2 kademe mi alırım

Şimididen de teşşekürler

cag62
Aday Memur
24 Ekim 2016 23:52

ek gösterge alamıyorsun(mühendise göre ortalama (100-250 tl az) fakat ek ödeme(666 khk.) şaibeli(?)

ahmetmulla
Aday Memur
26 Ekim 2016 13:05

ek ödeme de alamıyorsun 450 TL artar. Sn. Yusuf YILDIRIMIN maaş hesaplama programından bakabilirsin.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
26 Ekim 2016 13:47

Mühendislik bitirirseniz özel hizmet tazminatı ve yan ödemeyi mühendise göre alırsınız. Şu anda 4. derecede tekniker olarak özel hizmet tazminatı oranınız %100 iken mühendislerin %160'tır. Yan ödeme puanınız tekniker olarak 2050 iken, mühendisin 2200'dür. Yan ödeme parasal olarak fazla arttırmaz. Her iki kalemdeki artışın maaşa etkisi net 531TL'dir.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
26 Ekim 2016 13:52

Alacağınız kademe bu bilgilerle belli olmaz. İntibak işleminde ne kadar ilerleme yapılacağı emsalinize bağlıdır. Emsaliniz ise sizinle aynı alt öğrenimden aynı zamanda mezun olan ancak memur olmayan, ara vermeden sizin bitirdiğiniz üst öğrenimi bitiren ve ondan sonra memur olan kişinin memuriyete başlama tarihidir.

Eğer alt öğrenimden mezuniyet tarihinizle memuriyete başlamanız arasında mühendisliği bitirecek kadar süre varsa emsalinize takılmazsınız ve belirttiğiniz gibi 2 kademe alırsınız.

Eğer arada yeterli süre yoksa emsalinize takılırsınız ve emsalinizin memuriyete başlama tarihinde mühendis olarak göreve başlamış kabul edilirsiniz. O aradaki çalışmalarınız dikkate alınmaz.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi