Editörler : Lanet
09 Ekim 2016 01:27

Bu soruyu kimse cevaplayamadı son çare olarak buraya yazıyorum. Mühendislik diploması olan birisi...

Selam dostlar,

Kafamı kurcalayan bir soru var ve bir türlü cevap bulamadım. Ben bilgisayar mühendisliği bitirdim ve başta sözleşmeli olarak belediyeye girmek istiyorum. Şimdi soru burada geliyor:

Ben Belediye'nin hangi biriminde çalışırsam çalışayım mühendis diplomasına sahip olduğum için mühendis maaşı mı alırım yoksa girdiğim birime göre değişir mi maaşım?

Birisinden aynen şunu duydum ve hiç mantıklı gelmedi: "Mühendislik diploman olduğu için Belediye'de çalışmaya başlarsan istersen şurada akşama kadar otur yine de mühendis maaşı alırsın"

Şimdiden teşekkürler

batın ener
Memur
09 Ekim 2016 14:29

Belediyeye sözleşmeli olarak giremezsin ancak taşeron olarak girersin

frmnk
Aday Memur
09 Ekim 2016 17:37

Kadron mühendisse mühendsilik maaşı alırsın yoksa alamazsın

ironicix35
Aday Memur
09 Ekim 2016 19:04

bunun için belediye'nin mühendis kadrosu açması mı gerekiyor peki? Yani sıradan bir birimde çalışacak kişi için mühendislik kadrosu açarlar mı yoksa bu çok uzak bir ihtimal mi?

Bu konulara çok hakim değilim de o yüzden cavabı öğrenmeye çalışıyorum :)

frmnk, 8 yıl önce

Kadron mühendisse mühendsilik maaşı alırsın yoksa alamazsın

deliyims
Aday Memur
10 Ekim 2016 01:34

mühendis olarak sözle?meli alabilir seni kadrosu varsa ve sözle?meli oldu?unda orda maa??nda yazar gerekli haklar?nda yazar kadron mühendis oldu?undan dolay? seni ba?ka birime vermezler bilgi i?lem müdürlü?ünde çal???rs?n muhtemelen ama belediye bu belli de olmaz yani

ironicix35
Aday Memur
10 Ekim 2016 20:13

mühendis olduğum halde düz memur olarakta girme durumum olabilir mi?

deliyims, 8 yıl önce
mühendis olarak sözle?meli alabilir seni kadrosu varsa ve sözle?meli oldu?unda orda maa??nda yazar gerekli haklar?nda yazar kadron mühendis oldu?undan dolay? seni ba?ka birime vermezler bilgi i?lem müdürlü?ünde çal???rs?n muhtemelen ama belediye bu belli de olmaz yani
12 Ekim 2016 07:19

Ben başka bir bakanlıkta mühendis olmama rağmen düz memur kadrosundayım. Mühendisim die zoraki mühendis maaşı almıyorum. Girdiğim kadro ünvan neyse ona göre maaş alıyorum. Ama görevde yükselme sınavına girip mühendis kadrosuna geçebilirim.

coffindancer
Aday Memur
14 Ekim 2016 10:21

Belediyelerde sözleşmeli personel olarak teknik personel alınır, düz memur değil.Mühendis olarak atanırsınız ve mühendis maaşı alırsınız.Sözleşmeli personel olarak atanan mühendis 1'lik dereceden maaş alır.Kanunen sözleşmeli personelin en fazla alacağı tavan maaş bilgisi resmi gazetede Kamu Görevlilerin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin Toplu Sözleşmede yayınlanır.

ironicix35
Aday Memur
15 Ekim 2016 00:30

açıklama için teşekkürler peki ek ödeme yapılıp yapılmaması neye göre belirleniyor?

coffindancer, 8 yıl önce

Belediyelerde sözleşmeli personel olarak teknik personel alınır, düz memur değil.Mühendis olarak atanırsınız ve mühendis maaşı alırsınız.Sözleşmeli personel olarak atanan mühendis 1'lik dereceden maaş alır.Kanunen sözleşmeli personelin en fazla alacağı tavan maaş bilgisi resmi gazetede Kamu Görevlilerin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin Toplu Sözleşmede yayınlanır.

coffindancer
Aday Memur
17 Ekim 2016 11:15

Şimdiye kadar ek ödeme yapılmayan sözleşmeli personel görmedim.Sözleşme imzalanırken maaş+ek ödeme seklinde sözleşme maddelendiriliyor o kadar.

Ek ödemeden kastınız ayrıca memura ödenen toplu sözleşmeden kaynaklanan para ise(sendika ile imzalanan) kurumunuzun toplu sözleşmesi varsa ve ödemeyi uygun buluyorlarsa ödeniyor.Genelde ödeniyor diye biliyorum.

Ek ödemeyle ilgili söyle de bir haberi var memurlar.net'in.

http://www.memurlar.net/haber/214735/

25 Ekim 2016 09:17

Teknik hizmetlerde çalışan birisi mühendislik tazminatı alır. Belediyede kadro durumları vs. nasıl olur bilmem.

03 Kasım 2016 15:14

çok kolay bi soru. öncesen sözleşmeli olarak kapağı at belediyeye tamam mı. işe başladıktan sonra isterlerse sana evrak kayıtta evrak kaydettirsinler yine de mühendis maaşı alırsın.

bizde var bitane güya bilgisayar mühendisi arkadaş ama imza atacam diye korkusundan evrak kaydediyor yıllardır. torpilli olduğundan kimse de bişey demiyor zavallıya.

bedirhan zana
Aday Memur
21 Kasım 2016 00:56

müsait bir zamanınızda arayın.bilgi vermeye çalışırım 0542 333 04 21
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi