Editörler : "eskiyara"Pangaea
13 Ekim 2016 20:21

42 saat derse 3 öğretmen

Merhabalar okulda 3 öğretmeniz ve 4 yıldır norm fazlası öğretmenimiz nedeniyle 14 saat derse giriyorum Müdürüm eşit paylaştırıyor 42 saat dersi. Proğram tahmin edeceğiniz gibi delik deşikş ücret alamıyorum ve haftanın beş günü okuldayım. Bu yıl idare etmek istemiyorum. Benim branşıma önüne gelen geçiş yaptı ve idare etmesi istenen benim. Dilekçe yazarak 21 saate kadar ders isteyebilirmiyim? Norm fazlası öğretmen aynı yerde kaç yıl idare edilebilir?

ulubahtli
Kapalı
13 Ekim 2016 23:34

15+6 seklinde oluyo hocam.. bu 15 i kendi bransindan aliosn 6 yi da secmeli olarak verebiliyo .. ama en az 15 saat kendi bransindan olmak zorunda.. gecen mudur anlatmisti banada

sarginSARGIN
Şube Müdürü
14 Ekim 2016 12:46

Maalesef hcm hiçbişey yapamazsın 30 saat derse 2 ögrt. Niz 15saat im var ek ders yok 5gun okul kursumda yok devlet bazen 14 saate 1 norm belirliyor yani bu Deveyi gut yada devrandan göç diyolar

hothose18
Aday Memur
14 Ekim 2016 16:57

Çok büyük haksızlık. Hazmedemiyorum. Norm fazlası olanları formatörlüğe gönderip onay alıyorlar. Formatör oluncada dersimii alıyor. Tam ücretini alıyor. Nöbet tutmuyor. Ama norm falası oılmayan öğretmen 14 saat dersle kalıyor. Boş güne nöbet tutuyor. Ücret zaten yok. Ve 5 yıldır aynı norm fazlası öğretmen okulda tutuluyor. İstifa edesim geliyor ama tavşan dağa küsmüş....

ulubahtli
Kapalı
14 Ekim 2016 18:21

akil alir gibi degil gercektende

BuyJuva
Daire Başkanı
16 Ekim 2016 13:13

ne yapsın norm fazlası öğretmen, ölsün mü? rahatsızsan tayin istemeyi deneyebilirsin.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi