Editörler : "eskiyara"Pangaea

abbe
Yasaklı
14 Mart 2017 01:12

Çıkmıyor hocam aramada. bir-şekilde yardımcı olabilirseniz iyi olacak saygılar.

seyyah-saki, 7 yıl önce

İlk sayfadaki 23 Ekim 2016 18:57 tarihli mesajımda kaynağımı yazmıştım.

Pdr-cemil
Yasaklı
14 Mart 2017 20:45

hocam bu mesajınızla ilgili bir özel mesajım var size. dönüşte bulunabilirseniz sevinirim.

seyyah-saki, 7 yıl önce

Haftaiçi akşam kursları için nöbet ücreti yazılmaz. Zaten HEM lerde ne haftaiçi nede haftasonu için nöbet ücreti vardır. Sadece haftasonları için idari görevli olan bir kişiye 2 saat gündüz ücreti üzerinden yazılır. Bakanlık haftaiçi DYK kursları ile ilgili görüş yazısı yayınladı. Özetle dediki müdüre 30 saat ek ders veriyorum yardımcısına 18 saat veriyorum. Ben müdüre 30 saat ek dersi hayrına vermiyorum. Haftaiçi akşam yapılan DYK kurslarında görev müdüründür şeklinde resmi yazı gönderdi.

Mesai saatleri dışında çalıştığınız her 8 saate bir gün izin kullanılır. Yani haftalık çalışma saatiniz hiçbir surette 40 saati geçemez.

Pdr-cemil
Yasaklı
14 Mart 2017 20:49

prdon tam olarak bu alıntınızda geçen kısım için soruyorum size hocam

"İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 1105734 sayı 01.02.2016 tarihli Ek Ders Ücreti yazısı"

Yazıya ulaşabilmemiz için bir ipucu verebilirseniz yine yeterlidir. Tşkler.

seyyah-saki, 7 yıl önce

Bilgi paylaşımı sidik yarıştırmaya dönüşmesin. Nezaket kuralları dışına çıkacak kelimeler kullanmak yerine sundugum bilginin kaynagını sorsanız daha aklı selim olur.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 1105734 sayı 01.02.2016 tarihli Ek Ders Ücreti yazısını incelersen Müdür Yardımcılarına haftaiçi akşam DYK kurslarında idari görev verilmeyeceğini sadece Kurum Müdürünün görevli olacağını ve Kurum Müdürlerine de DYK kurslarından dolayı hafta içi ek ders ödenmeyeceğini öğrenebilirsin.

Pdr-cemil
Yasaklı
14 Mart 2017 20:54

" müdür yardımcısına kurs nöbet görevi verilemez " ifadesini herhangi bir dayanağa veya yönetmeliğe bağlayabilsek sorun yine ortadan kalkacak.

Lütfen tecrübeli idarecilerimiz de yardımda bulunmayı deneyebilirler, çok iyi olur. çünkü bu sıkıntı çoğu yerde var. Fazlası ile var üstelik de.

Pdr-cemil
Yasaklı
14 Mart 2017 22:41

kimse okumuyor mu sayın hocalarım

farzettikki
Yasaklı
14 Mart 2017 22:51

her yer angarya dolmuş, mobing dolmuş, torpil dolmuş Eğtim filan bitti bu memlekette, gömdüler..

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi