Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Ekim 2016 18:08

müdür yardımcısı arkadaşlarım yardımmmm

arkadaslar 10 yıllık sınıf öğretmeniyim ve artık öğretmenlik yapmamam gerektiğini düşünmeye başladım.Yanlış anlamayın sevmediğimden değil ama artık disiplin namına hiç bir uygulama yok veliler çok densiz hareketler yapmaya başladılar.Kendi çocuklarını ben onlardan fazla düşünür oldum ve bugün radikal bir karar almam gerektiğini düşündüm.Sizden ricam müdür yardımcılıgının artılarını eksilerini yazmanız .Bu arada 90 ve üstü puan almayı kafaya da koydum.Afyonda çalışıyorum.Memleketim Denizli ye tayin olmamda faydası olur mu bu durumun.

oldwolf
Aday Memur
18 Ekim 2016 18:27

Afyon'da kadronuz bulunurken idareci olarak Denizli'ye gidemezsiniz. Çünkü idareci atamalar? iller aras? olmuyor. S?navdan puan?n?z bulundu?u takdirde atamalar esnas?nda kadronuz nerede ise o il s?n?rlar? içinde ataman?z yap?l?r. Ö?retmenken ya?ad???n?z velilere dair s?k?nt?lar idareciyken daha da artacakt?r. ?leriye do?ru idari olarak yükselme niyetiniz yoksa tavsiye etmem. Zira idarecilikte y?pran?r geri dönersiniz ö?retmenli?e.

ist-edeb34
Genel Müdür
18 Ekim 2016 20:16

artık sadece sınav puanıyla atama işleri de muamma hocam,gelen ihtilaflı haberlere göre mülakat ve ek-3 puanına bakılacak bundan sonra,ama sınav olursa da bu zaten aylar öncesinden ilan edilir,sınıfta öğrencilere faydalı olamayacağını düşünüyorsanız idarecilik daha mantıklı ben lise öğretmeniyi,geçen ay müdür yard. oldum hem de iyi bir okula ama öğretmenliği özlüyorum hala çok uzun yapabileceğimi sanmıyorum.

Ad:Min
Daire Başkanı
18 Ekim 2016 21:35

Müdür yardımcılığı sınav puanın sadece il içinde geçerli. il dışına tayin olmana faydası olmaz.

fakat il dışına bir şekilde gittiğinde aldığın puanı orada da kullanabilirsiniz.

Bende sınav puanı ile ikinci bir müdür yardımcılığı ataması olmasını bekliyorum.

İnşAllah ocak ayında sınav puanlarımızı kullanmaya fırsat verilir.

ecol
Şef
18 Ekim 2016 22:15

Hocam md yrd şakın bulaşma okulundan sınıfından memnun değilsen tayin işte.mebde idarecilik çoktan bitti

ölsekya
Daire Başkanı
22 Ekim 2016 15:09

hocalarım hiç mi güzel yanı yok bu iadereciliğşn mesela yaz tatilini 2 aya cıkartabılır miyim raporla filan.Ayrıca hep mi 8 -5 calışılıyor arada izin alma filan oluyor mu.Açıkçası ders anlatmaktan da yoruldum inanın çok zor geliyo artık.Ne yapsam bilemiyroum ,en kafaya taktıgım kısmı calışma saatleri .Hiç mi esnemez acaba bu çalışma saatleri.Evrak işinden korkmuyorum acıkcası .Oturur yaparım sakin sakin.Ayrıca iadereci olupta geri öğretmenliğe dönmek isyeten de pek yok.Bu da demek ki dogru yol diye düşündürtüyor.

yilmazahmet
Yasaklı
23 Ekim 2016 12:11

Hocam son mesajını okuyana kadar olumlu şeyler yazacaktim ama ne demek yaz tatilini raporla 2. Aya çıkarmak. Ayıptır. Yatan idareciye ihtiyaç yok. Senin öğretmenliğin de böyle ise sen velilerini değil kendini değiştir!

ölsekya
Daire Başkanı
05 Kasım 2016 13:39

hocam nasıl bir öğretmen olduğumu bilmeden yargılayamazsın heleki ben gibi bir öğretmene .Mesleğimin zorluğundan yorulmuş olmam da beni bu seçime zorluyor.Dediğiniz gibi bir öğretmen olsam zaten bana öğretmenlik daha kolay gelirdi emin olun.Artık evrak işlerini yapmak istemem de bundan zaten.Sonucta bi bayanım kızım var onunla da vakit gecirmek istiyorum yani.

TARİHCHİ
Aday Memur
05 Kasım 2016 18:39

Hocam siz 10 yıldır neredeyiniz? Hiç mi yönetici görmediniz? Hiç mi merak etmediniz?

ölsekya
Daire Başkanı
05 Kasım 2016 21:01

evet sadece gördüm sonuçta görmeyle işi yapma arasında dağlar kadar fark var.Ayrıca soruma cevap vermek zorunda değilsiniz.

TARİHCHİ, 7 yıl önce

Hocam siz 10 yıldır neredeyiniz? Hiç mi yönetici görmediniz? Hiç mi merak etmediniz?

ölsekya
Daire Başkanı
05 Kasım 2016 21:02

bizim cammia zaten bu yüzden gelişmiyor destek yerine köstek olan daha bol

ecol
Şef
05 Kasım 2016 21:04

Hocam sen okula memur olmayacaksın evrak işi md yrd yüzde 10 dur bence.okula yönetici olacaksın evrak memuru değil.

g.bayrak
Memur
06 Kasım 2016 03:06

İdareciliği hiç bilmiyorsunuz siz.Ben bir ay izni kullanabilmiş kaç idareci vardır diye düşünüyorum da çevremde hiç Yok.Çalışma saati diye bir şey Yok.Bir çorbayı 3 kerede içtiğimi bilirim ben.Evrak işi yapmak kısmına gelince öğrenci ve Veli'den arta kalan zamanda anca yaparsınız .Sizin gerekçelerinizle idareci olunmaz hocam.İnanın sınıfınızı çok özlersiniz
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi