Editörler : E.Kayı Han
19 Ekim 2016 09:03

Bedelli askerlik.

Arkadaslar eşim askerliğini bedelli yapmış. Ama zengin olduğu için değil, manevi ve psikolojik sorunları olduğu için. Maddi durumu zaten buna imkan vermez de ailesi destek vermiş. Bu durum komisyonda nasıl bi fikir uyandırır? Teşekkür ler

pro1907
Daire Başkanı
19 Ekim 2016 09:27

eşinizin askerliğini sormazlar zaten sizinde söylemenize gerek yok :) sorun olmaz yani

Jalefree
Aday Memur
19 Ekim 2016 09:34

Sormazlarsa iyi de ya sorarlarsa? :) çünkü bedelli dendiğinde millet işin iç yüzünü bilmeden yorum yapiyor. Bu maddi şimarikliktan degil

pro1907
Daire Başkanı
19 Ekim 2016 09:43

bakın mülakata girdiğinizde size ilk kendini tanıt derler. kendini tanıtırsın arada 2 sohbet olur ama bu genelde okulun veya çalıştığın özel sektör varsa onu sorarlar sonra sorulara gelirler ve mülakat biter

Susurluklu İkm
Şube Müdürü
19 Ekim 2016 10:00

sormazlar bayan, o konuya hic girme. evliyim de gec. takintili olmayin bu kadar

mbyem
Kapalı
19 Ekim 2016 13:38

askerlik bedelli yapıldı diye anlında yazmayacaksa sorun yok,geç takılma bunlara

Chedjou21
Şef
19 Ekim 2016 23:59

bedelini ödemediğim bişey yok desin eşiniz kapıyı vurup çıksın olmazsa :)

kamboocha
Şef
20 Ekim 2016 02:21

Bedelli yapmak ayıp mı günah mı yahu. Devletimizin cıkardığı yasalara uygun bir şey sonuçta. Hee askerliğini yaptın mı diye soru gelirse diyosan yaptım diye cvp versin işte nerde yaptın demezler de diyelim ki dediler bedelli yaptım der :))

omrck
Aday Memur
20 Ekim 2016 06:32

Sorsalar bile sorun olacağını sanmıyorum. Bende mülakata girdigimde herşey gayet iyi geçmiş tam çıkacakken, askerliğini naptin? diye bir soru ile karşılaşmıştım. Okulum devam ediyor dedim, iyi bedelli yaparsin dediler :)

Jalefree
Aday Memur
20 Ekim 2016 09:52

Komisyona kendisi veya babası zengin diye yanlış bi iz birakmayalim diye şeyttim:):) önceki komisyon bu soruyu sormuş. Mülakat iyi geçmesine rağmen başarısız olunca bizde bu tür şeyleri düşünüyoruz , düşünceli insanlarız uleenn :);)

derya054
Memur
01 Ocak 2017 14:27

hsanlukk
Memur
01 Ocak 2017 15:10

Bana sadece askerliğini yaptın mı diye sordular nerde nasıl diye bir soru gelmedi kendim söyledim ama. Aynı soruya evet yaptım der geçer teferruata girmesine gerek yok sıkıntı olacağını sanmıyorum zaten.

ugurguardian
Kapalı
01 Ocak 2017 18:31

seni işe alacak olanlar hükümetin savcısı,hakimi bedelli askerliği çıkaranda hükümet neden endişe ediyorsunki torpilin varsa tasalanma ve muhakkaki vardır askerliği bedelli yapan adamın torpili

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
02 Ocak 2017 09:57

Konuyu okuyunca aklıma; Murphy Kanunları geldi.

Murphy Kanunları nedir?

Detaylı bilgilere wikipedia'dan ulaşabilirsiniz.( https://tr.wikipedia.org/wiki/Murphy_Kanunlar%C4%B1)

En çok bilinen genel kurallar:

"Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir."

"Bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir."

"Bir şeyin ters gidebileceği olasılıkları engelleseniz bile, anında yeni bir olasılık ortaya çıkacaktır."

"Bir şeyin olma olasılığı, isteme olasılığı ile ters orantılıdır."

"Er ya da geç olası en kötü koşullar zincirlemesi vuku bulacaktır."

"Ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir."

"Olmuyorsa zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekir."

"Ne kadar beklersen bekle istenmediği zaman gelecektir."

"Çözülen her problem yeni problemler yaratır."

"Her şey yolunda gidiyorsa, kesin bir terslik vardır."

"Bir şeyle fazla oynarsanız, onu bozarsınız."

"Bütün bir dönem kusursuz çalışan hesap makinesinin, matematik sınavında pili biter. (açıklama: her ihtimale karşın, beraberinizde pil taşırsanız, o da bayat çıkar)"

"Hiçbir şey göründüğü kadar kolay değildir."

"Piyangoda para kazandığınız gün, ölümünüze fazla kalmamıştır."

"Bir şeyi anlayamıyorsanız, içgüdüsel olarak doğrudur."

"Bir kişiye "Masa boyalı, sakın değme!" derseniz, size inanmadan önce mutlaka masaya dokunacaktır."

"Eğer kendinizi iyi hissediyorsanız, üzülmeyin geçer."

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi