Editörler : crops35

19 Ekim 2016 16:57

112 Acil Çağrı Merkezi Teknisyen İhtiyacı

Merhaba arkadaşlar. Lisans 4. sınıfta dondurup Kpss'ye hazırlandım. Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri bölümü mezunuyum. Benim sizlere sorum şu malum geçen senelerde 112 Acil Çağrı merkezlerine bayağı bir teknisyen istihdam edildi, 2016 Kpss'den iyi bir puan alabileceğimi tahmin ediyorum. Şu andaki durumlar nasıl ihtiyaç var m teknisyene geçen yıllardaki gibi alımlar olur mu? Yeni açılacak Çağrı merkezleri var mı? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

urukhaie
Şef
20 Ekim 2016 19:08

öncelikle okulu dondurup kpss ye girmekle bence çok mantıklı bir hamle yapmışsın. bende alt öğrenimden atanmış bir 112ciyim. şu an türkiye de hali hazırda aktif olarak görev yapan 21 çağrı merkezi var. yaklaşık (tahmini rakam) bi 10 tane daha 2017 yılından faaliyete geçer.

Bütün ülkede 2020 yılında kadar acil çağrı merkezleri kurulacak ve bunlarında hepsinin teknisyen ihtiyacı olacak. puanına göre tahmin ediyorum ki sende bu çağrı merkezlerinden birinde görev alabilirsin

i_hakki.
Aday Memur
20 Ekim 2016 21:54

Alım 2014 kpss puanı kapsamındamı olmuştu, sürekli takip ediyorum görmedim.

urukhaie
Şef
21 Ekim 2016 00:54

Evet doğrudur, 2014 puani ile 3.atama döneminde oldu.

i_hakki., 7 yıl önce

Alım 2014 kpss puanı kapsamındamı olmuştu, sürekli takip ediyorum görmedim.

ScaryNightmare
Yasaklı
21 Ekim 2016 01:05

Hocam öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim. 112 projesi olmasa okulumu bitirmeye uğraşırdım fakat 2012-2014 yılları arasında benim gibi bilgisayar teknisyenleri için pek umut yoktu sadece üniversitelerden çok az sayıda alım oluyordu 91-92 puanla atanmaıştı son atamada sanırım yerleşenler fakat 2014-2016 atamaları arasında 130 küsür alım oldu teknisyen ve puanlar 85.6'ya kadar düştü. 1 senedir bu sınava hazırlanıyorum 90 puan civarı bir puan alabileceğimi düşünüyorum sınavda hedefim ilk atamada gitmek nasip olursa. Teknisyen maaşları hakkında bilginiz var m ve ne yapıyor orada teknisyenler göreve başlamadan eğitim veriliyor mu? Bunları da cevaplarsanız çok minnettar olurum.

urukhaie, 7 yıl önce

öncelikle okulu dondurup kpss ye girmekle bence çok mantıklı bir hamle yapmışsın. bende alt öğrenimden atanmış bir 112ciyim. şu an türkiye de hali hazırda aktif olarak görev yapan 21 çağrı merkezi var. yaklaşık (tahmini rakam) bi 10 tane daha 2017 yılından faaliyete geçer.

Bütün ülkede 2020 yılında kadar acil çağrı merkezleri kurulacak ve bunlarında hepsinin teknisyen ihtiyacı olacak. puanına göre tahmin ediyorum ki sende bu çağrı merkezlerinden birinde görev alabilirsin

ScaryNightmare
Yasaklı
21 Ekim 2016 01:08

Ayrıca alt öğrenimden tercih kaldırıldığı için şansımın daha yüksek olduğunu düşünüyorum teknikerler de geçen atamalarda teknisyen kadrolarını tercih etmişlerdi eğer geçen yıllardaki gibi alım olursa 84 puana kadar düşebileceğini düşünüyorum.

urukhaie
Şef
25 Ekim 2016 09:48

şu an için teknisyen maaşları yaklaşık olarak 2500 tl. teknisyenlerin çağrı merkezlerinde iş yükü çok fazla değil. işe başlamadan önce eğitim var ama bu eğitim meslekle alakalı değil. memurlukla alakalı bir eğitim.

teknisyenlerin genel olarak görevi ; sistemin aksaksız çalışmasını sağlamak. hee sistem arıza verse ne olur ?? kompleks bir arıza ise sen ben zaten bişey yapamayız. genelde ufak tefek arızalar, problemler çözülür o kadar :)

ScaryNightmare
Yasaklı
25 Ekim 2016 19:47

Çok teşekkür ederim hocam. Umarım atanırım da o zaman da size sorularım olur :)

urukhaie, 7 yıl önce

şu an için teknisyen maaşları yaklaşık olarak 2500 tl. teknisyenlerin çağrı merkezlerinde iş yükü çok fazla değil. işe başlamadan önce eğitim var ama bu eğitim meslekle alakalı değil. memurlukla alakalı bir eğitim.

teknisyenlerin genel olarak görevi ; sistemin aksaksız çalışmasını sağlamak. hee sistem arıza verse ne olur ?? kompleks bir arıza ise sen ben zaten bişey yapamayız. genelde ufak tefek arızalar, problemler çözülür o kadar :)

Arzuerd
Aday Memur
28 Kasım 2016 19:57

merhabalar eşim çağrı merkezi hizmetleri mezunu iki yıllık 112 acil personel alacak deniyor ilk defa girdi kpss ye başvuru tercih konusunda hiçbir bilgimiz yok yardımcı olabilir misiniz acaba

Arzuerd
Aday Memur
28 Kasım 2016 19:59

yardımcı olursanız sevinirim tecrübeli biri olarak

urukhaie, 7 yıl önce

urukhaie
Şef
28 Kasım 2016 22:28

şimdi yukarıda da dediğim gibi yeni yapılanan bir kurum haliyle personel ihtiyacı da olacaktır. Fakat sizin dezavantajınız 2015/1 e ataması ile yapılan son atamada çağrı hizmetleri mezunları ile büro yönetimi ve sekreterlik bölümlerine ortak atama yaptılar. Dolayısı ile daha önce 60-65 civarı puan ile atanan çağrı hizmetleri mezunu bu atama da atanamadı. Büro mezunlarının puanları daha yüksekti,onlar atandılar.

ScaryNightmare
Yasaklı
28 Kasım 2016 22:41

Hocam yazdığınızı görünce bir soru sormak istedim ben de. Daha önceden cevap vermiştiniz sınav geçti çok şükür atlattık 91-93 civarı bir puan bekliyorum. İlk atamada yerleşebileceğimi düşünüyorum yeni açılacak çağrı merkezleri hakkında bilginiz var mı hangi illerde açılacak araştırdım bir türlü bulamadım.

urukhaie, 7 yıl önce

şimdi yukarıda da dediğim gibi yeni yapılanan bir kurum haliyle personel ihtiyacı da olacaktır. Fakat sizin dezavantajınız 2015/1 e ataması ile yapılan son atamada çağrı hizmetleri mezunları ile büro yönetimi ve sekreterlik bölümlerine ortak atama yaptılar. Dolayısı ile daha önce 60-65 civarı puan ile atanan çağrı hizmetleri mezunu bu atama da atanamadı. Büro mezunlarının puanları daha yüksekti,onlar atandılar.

urukhaie
Şef
28 Kasım 2016 23:06

bunun cevabını maalesef bilemiyorum ama şöyle bir örnek verebilirim ; bu çağrı merkezleri bina inşaatı devam eden, tamamlanan,proje aşamasında olan olarak birkaç dala ayrılıyor. bina inşaatı biten illerin genelde personel ihtiyacı tamamlanmış oluyor. Ekstra durumlar hariç tabi yani ne demek bu ; personel gelmiş fakat belli bir müddet çalışmış daha sonra eş durumu veya sağlık durumundan tayin olmuş dolayısı ile olduğu yerdeki kadro boş durumda.

2017 yılında Türkiye de 11 ilde bina inşaatı tamamlanmış olan il olacak (tabi proje uzar-kısalır-ohalden dolayı sistem yavaşlar vs.... engeller olabilir )

bu 11 il şöyle ; edirne,çanakkale,kayseri,adana,samsun,amasya,malatya,mardin,erzurum ve hakkari.

ScaryNightmare, 7 yıl önce

Hocam yazdığınızı görünce bir soru sormak istedim ben de. Daha önceden cevap vermiştiniz sınav geçti çok şükür atlattık 91-93 civarı bir puan bekliyorum. İlk atamada yerleşebileceğimi düşünüyorum yeni açılacak çağrı merkezleri hakkında bilginiz var mı hangi illerde açılacak araştırdım bir türlü bulamadım.

ScaryNightmare
Yasaklı
28 Kasım 2016 23:12

Teşekkür ederim hocam tekrardan kabaca hepsine 5 teknisyen desek 55 tane teknisyen ihtiacı oluyor minumum + tayin alan istifa eden görevden atılan falan 10 tane de oradan desek 65 teknisyen demek bu da ama kaç tanesini bu alımda alırlar muamma. Doğu illerini istemiyorum zaten geriye de fazla bir seçenek kalmıyor.

urukhaie, 7 yıl önce

bunun cevabını maalesef bilemiyorum ama şöyle bir örnek verebilirim ; bu çağrı merkezleri bina inşaatı devam eden, tamamlanan,proje aşamasında olan olarak birkaç dala ayrılıyor. bina inşaatı biten illerin genelde personel ihtiyacı tamamlanmış oluyor. Ekstra durumlar hariç tabi yani ne demek bu ; personel gelmiş fakat belli bir müddet çalışmış daha sonra eş durumu veya sağlık durumundan tayin olmuş dolayısı ile olduğu yerdeki kadro boş durumda.

2017 yılında Türkiye de 11 ilde bina inşaatı tamamlanmış olan il olacak (tabi proje uzar-kısalır-ohalden dolayı sistem yavaşlar vs.... engeller olabilir )

bu 11 il şöyle ; edirne,çanakkale,kayseri,adana,samsun,amasya,malatya,mardin,erzurum ve hakkari.

Arzuerd
Aday Memur
30 Kasım 2016 19:08

BİZ VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ OLARAK BASVURU YAPICAZ OZAMAN BU KADROLARA

urukhaie, 7 yıl önce

urukhaie
Şef
01 Aralık 2016 22:05

evet doğrudur

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi