Editörler : Pangaea
20 Ekim 2016 01:19

Alımların 51binden 5bine düşmesi nasıl etkiler( Elektrik elektronik mühendisi )
Kpssden 89.2 puan aldım eski yılları göz önüne aldığımda 3. Veya 4. Atamalarda atanabileceğimi düşünüyordum bu yeni çıkan haber kafamı karıştırdı . Sizce atanma ihtimalim nedir bu yeni olayla atanma ihtimalim ne kadar azaldı bilgi verirseniz sevinirim . Ayrıca tedaş alımına başvuru yapmam beni ilerdeki atamalar için sıkıntıya sokar mı ona göre işkura gidip başvuru yapacağım .

elomemo
Kapalı
20 Ekim 2016 02:18

torpil geldi arkadasim. torpilin -moda tabiriyle referansin- varsa puan muhim degil. listeye gir kafi.

elomemo
Kapalı
20 Ekim 2016 02:19

normal sartlar altinda atanirsin insalllah. ama gidisat iyi degil. tedas i dusun derim
20 Ekim 2016 10:16

http://www.kamupersoneli.net/kamu-personelleri/2017-yili-personel-atama-degerlendirmesi-h15327.html

"2017 yılı için toplamda 5 bin atama öngörüldüğü için merkezi memur yerleştirmesi kalkacak mı sorusu akıllara gelebilir. KİT?lerin sözleşmeli atamaları, Belediye personel alımları bütçede yer almamaktadır. 2017 yılı için merkezi memur ataması devam edecektir ancak atama dönemlerinde ayrılan kadrolarda yarı yarıya azalma olacaktır."

Bizim için önemli olan merkezi alımların devam edip etmeyeceği..Elbette alımlarda bir azalma olacaktır. Ama KİT personel alımları merkezi bütçeye dahil değil eem'ler belki de %70 - 80 oranında KİT'lerde istihdam ediliyor. Yani 2017'de haberdeki gibi merkezi kalkmazsa tahminim yaklaşık olarak 2 alım döneminde 200-250 tane eem alınır. 2016/2 'de de 100 civarı gelse 300-350 mülakatsız kadro diye tahmin ediyorum...2018'e Allah kerim.....Dua edelim de merkezi kalkmasın....

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi