Editörler : Pangaea
26 Ekim 2016 10:51

''KYK'ya 4001 ile değil işi bilen İİBF'li memur alınmalı ''

arkadaşlar bu söze tepkiniz nedir? kadir koç diye biri bütün işleri bırakmış onun bunun ekmeği ile oynama peşinde !

timesinfinity
Kapalı
26 Ekim 2016 11:09

Onun bunun ekmeği dediğin kyk kadrosu iibfnindir zaten.Maliye Bak.4001 oldu,elimizden alındı.Yetmedi mi size? Utanmadan iibfnin bütün kadrolarını mı istiosunuz..? Bi de gitmiş başlık açmış.Tövbe yaa..

laziale
Şube Müdürü
26 Ekim 2016 11:16

kyk kadrosu iibfnin demişsin de nedir yani olay kyk da iibf bölümlerini ilgilendiren neler yapılıyor nlatsana bize ?

mesela neden bir mühendis neden bir matematik mezunu kyk kadrolarına atanmasın da sadece iibfliler atansın

26 Ekim 2016 11:17

ptt,gümrük onca alım yapıyor azcık yüksek puan yapın kardeşim seni tutanmı var demekki üst makam sahipleri böyle uygun görmüş bun u değiştirmek için zorlamayın kendiniizi

laziale
Şube Müdürü
26 Ekim 2016 11:18

kusura bakmayın açıköğretimler dahil olmak üzere yüzbinlerce iibf mezunu var piyasada istiyorlar ki tüm kadrolar bize verilsin,çalış al yüksek puanını atan yok öyle 75 puanla her yere girmeye çalışmak

26 Ekim 2016 11:22

şimdi onca mühendis atandı kyk 'ya onlar iş yapamaz mı sen naparsın mesela bizden farklı ne yaparsın

timesinfinity
Kapalı
26 Ekim 2016 11:24

Benim puanım 92,55 zaten hocam.Rahat ol sen.ptt,gümrük onca alım yapıo demişsin de..Yaklaşık 500.000 iibf mezunu var arkadaşım.Sınava girenlerin çoğu da bizden zaten.Öğretmenlerle sayımız eşitken sürekli onlara kadro açılıp bizim elimizdekilerin alınması çok mu normal?

Ayrıca sen mühendis değil misin?? Gitmiş formasyon almışsın,öğretmencilik oynuosun.Bunu da sana yaptıran işsiz kalma korkusu değil mi??Bi mühendis neden formasyon almak zorunda kalıo diye üzüleceğine bi de alkış tutuosun ..Senin daha kendi mesleğine saygın yok ki bize olsun.

forestengineer55, 7 yıl önce

ptt,gümrük onca alım yapıyor azcık yüksek puan yapın kardeşim seni tutanmı var demekki üst makam sahipleri böyle uygun görmüş bun u değiştirmek için zorlamayın kendiniizi

26 Ekim 2016 11:35

size son sözüm birşeyleri değiştirmek için uğraş vericeğinize size verilen hatta nereeyse her gün ilanlarda gördüğüm o iibf kadrolarına başvurun heleki sen 92,5 puanla nasıl bu kadar bekleyebildin hayret.

demet0534
Memur
26 Ekim 2016 21:31

?ibf mezunu bir ogrenci yönetim organizasyon diye bir ders al?yor üniversitede, bu dersi sunum da yaparak tamaml?yor.Yonetici aday?n? donatacak hukuk istatistik matematik muhasebe vb bir cok ders goruyoruz. kyk iibf nin hakk?d?r. Tabi kyk da ö?rencilere türev integral gibi dersler verilecekse mühendisler de al?nabilir:):)

Reyyaneliff
Şube Müdürü
26 Ekim 2016 23:03

sizin gibilerden b?kt?k be. bu kadar madem iibflilerin kadrosuna merakl?ydiniz iibf okusayd?niz o zman aç gözlüler

demet0534
Memur
26 Ekim 2016 23:13

Zaman?nda iibf yi begenmez okumazlar,simdi begenmedikleri iibf nin isine asina goz dikerler.

carsii34
Daire Başkanı
26 Ekim 2016 23:21

ormanci bile cikmis adi "yurt yonetim memuru"olan kadroya iibf ne alaka diyor. gel de o kadroda muhasebe, ozluk isleri, satin alma, yonetim organizasyon vs.. yapildigni anlat bu ormancilara. hangisinden egitim aldilarsa.

laziale
Şube Müdürü
26 Ekim 2016 23:22

yönetici organizasyonu diye ders almışmış bak hele bak

kyk da kalmasak bilmiycez he memurların ne yaptığını neyse arkadaşlar siz hayaller kurmaya devam edin kyk 4001 ile almaya devam edecek

twitterda mı toplanırsınız imza kampanyası mı yaparsınız bilmemiyceğim

carsii34
Daire Başkanı
26 Ekim 2016 23:29

senin dolapta gorup icini bilmedigin o pembe dosyalarda bunlar var. mizan tablosu desek mizah anlarsin. aklinin ermedigi islere girme.

nikalus1
Aday Memur
26 Ekim 2016 23:36

Bende makine mühendisliği okurken yönetim ve organizasyon diye ders aldım buda dediğinize karşılık geliyormu yoksa başvurmayım ilanlara.Ha özelde çalısırken kendi ekibimin özlük hakları ve satın almada aktif görev aldım başvurabiliyorum demi ilana?Sınavdan 88 puan alayım , ama yaşadığım bu ülkedeki özel sektör şartlarını göreyim 120 sorudan 100 üne dogru cevap vereyim sonra , 80 puanlı adam memur olsun , benim özelde 6 gün çalışmayla aldıgım parayı bilgisayar basında takılarak alsın.Maliye sizin kyk sizin gümrük sizin ptt sizin ee biz napak 98 almaya mı oynayak? İnsanı kötü konusturmayın.Bu aç gözlülük bir bizim milletimize özgü sanırım.Fesatlık hep benim olsun duygusu

carsii34
Daire Başkanı
26 Ekim 2016 23:42

ne maliye ne de kyk iibf'de degil ikisi de 4001 aliyor. sureci bilmeden konusursan ancak rezil olursun. ben de iibf kadrosundan yerlesemeyince benden dusuk yapanlara salca olayim mi ne dersin. ben daha yuksek yaptim ben gircem diyeyim mi kadrolarina. makine okurken maliyede memur olurum ptt ye kyk ya girerim diye dusundugnu sanmiyorum. ama biz bunlari dusunerek basladik.

nikalus1
Aday Memur
26 Ekim 2016 23:53

Süreç konusunda fazlasıyla bilgim mevcut, kyk maliyedeki kadroların size ait olması gerektiğini söylediğiniz için ben burada konusuyorum, bugün çoğu devlet kurumuna gittiginizde bilgisayarı açmayı bilmeyen insanların İİBF li kadrolarda çalıştıgını görmekteyiz ayriyetten ben hergün dpt ye baktıgımda İİBF ile ilgili yeni yeni ilanlar görüyorum.Benim amacım kimseyi aşşağılamak değil lakin ben kendi bölümümden 88 puanla atanamayıp , hayatıma başlamak için evlenmek için 2500 3000 lira maaşım olsun az olsun az yerim çok olsun çok yerim diye düşünürken , aynı sınava aynı sorulara cevap verdiğimiz başka birisinin 80 atandıgı takdirde sorun burda başlıyor işte. Ki atanan bu 4001 kadrolarında yapılacak mevzuatı işi herneyse 1 ayda layıkıyla yapabilecegimi biliyorken.

carsii34
Daire Başkanı
27 Ekim 2016 00:01

ben de 84 puanla beklerken birak 70 i 60 puanlilardan benden once baslayanlar olacak napayim hak benim mi diyeyim onlarin kadrolari icin. bu bolumler niye var o zaman koy bilgisayara bastan baslasin sirayla atasin herkesi nasil olsa yapilacak is pratikte bir sure sonra ogrenilir. kendi cikariniz icin ortaya attiginiz laflar sacmaliktan baska bir sey degil.

gonca_kahveci
Kapalı
27 Ekim 2016 00:01

O dersleri bende aldım matematik Bölümü mezunuyum açık öğretim iktisat okuyorum aramızdaki fark ne şimdi anlamadım.. İİBF okumak artık ayrıcalık değil çünkü hemşire bile açık öğretimden işletme okuyor..

demet0534, 7 yıl önce
?ibf mezunu bir ogrenci yönetim organizasyon diye bir ders al?yor üniversitede, bu dersi sunum da yaparak tamaml?yor.Yonetici aday?n? donatacak hukuk istatistik matematik muhasebe vb bir cok ders goruyoruz. kyk iibf nin hakk?d?r. Tabi kyk da ö?rencilere türev integral gibi dersler verilecekse mühendisler de al?nabilir:):)

nikalus1
Aday Memur
27 Ekim 2016 00:14

Siz bölümünüz hakkında o kadar taraflı düşünüyorsunuzki durumu anlamaya hiç ama hiç çalışmıyorsunuz oysaki açık öğretimden bile elini sallıyanın girebildiği bi bölüm hakkında bu partizanlık, diyorumki maliyede kyk da 4001 adında açılan kadroların anlamı hangi sıfatla olursun her bölümü bitiren adam burdaki işi rahatça yapabilir. çünkü mesleki bir bilgi birikim gerektirmiyor!!! Sizler burda Aaa! burdak iş bizim bunu anca biz yapabiliriz demenize atıfta bulunuyorum ama kırmızı gören boga gibi hemen saldırıya geçiyorsunuz.Ha birde şu var 50 puanla hemşire oluyorlar şimdi onların forumuna gidiyorum yoksa 1 ayda igne vurmayıda ögrenebilirim değilmi?

carsii34, 7 yıl önce
ben de 84 puanla beklerken birak 70 i 60 puanlilardan benden once baslayanlar olacak napayim hak benim mi diyeyim onlarin kadrolari icin. bu bolumler niye var o zaman koy bilgisayara bastan baslasin sirayla atasin herkesi nasil olsa yapilacak is pratikte bir sure sonra ogrenilir. kendi cikariniz icin ortaya attiginiz laflar sacmaliktan baska bir sey degil.

nidstang
Aday Memur
27 Ekim 2016 00:15

Burada ona buna verilen kadro sayısını tartışmak neyi değiştirecek ? İİBF kadrolarında gözü olan gitsin İİBF okusun, mühendisin o kadroda ne işi var diyen gitsin mühendislik okusun. 90 puanla atanamayıp 85 puanla atanan İİBFliye sarmanın bi manası yok. O zaman hep beraber PDR okuyanlara saralım neden 75 ile atanıyorlar diye.

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi