Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
26 Ekim 2016 11:17

Bence de bir takım dini düzenlemeler yapılmalıdır

mesela:

-her camide 3, 5 cemaatle cuma namazı kılma saçmalığı kaldırılmalı, her il, ileçe veya köyde yerleşim yerinin durumuna göre birkaç camii tesbit edlip cuma namazları o camilerde kılınmalı ve halkın daha çok kaynaşması sağlanmalıdır...

-tesbit edilen camilerde müftüler, yardımcıları ve ilmi derecesi yüksek diğer personel namazı kıldırmalıdır..

-cami dışında yurtta, kursta, vb zırt bırt yerlerde cuma namazı kat"i bir şekilde yasaklanmalı ve bu uygulamaya devam edenlere çok büyük ve caydırıcı cezalar gelmelidir..

-din görevileri 3 yılda bir hizmet içi eğitime değil liyakat mulakatına alınmalıdır.

-dini tebliğat yasası çıkartılıp ekranlarda dini istismar ederek nefsini tatmin eden, sahte mehdi, sapık, pezevenk, tarikat istismarcısı, himmetçi, vb. hoca bozuntularının önü kesilmelidir..

-kalanlarıda siz yazı..

apo03
Aday Memur
26 Ekim 2016 21:23

Kardaşım sana katiliyorum.çok dogru yazmişsin

marjinalimam
Aday Memur
26 Ekim 2016 23:47

kalemine sağlık. Özellikle nihat hatipoğlu, cübbeli gibi hurafeciler ekrandan uzak tutulmalıdır.

omersevda
Şef
27 Ekim 2016 00:02

Nakillerdeki torpile bir nebze olsun dur demek adına benimde naçizane önerim belki öneren olmuştur ama

- Mbsts sınavı kaldırılıp yerine 2 yılda bir 3 yılda bir her neyse hafızlık tespit sınavı benzeri sınav yapılmalı. İmamlar sadece ankarada veya her bölgede yada her eğitim merkezine dağıtılmak üzere mülakata alınmalı. orada aldığı puanla otomatik olarak nakil istediği zaman bir kadroya yerleşebilmeli.

Diego de Leite
Genel Müdür
06 Kasım 2016 19:38

ilmine yetişemeyeceği adamlara hurafeci diyen..ne desek sana, bilemedim..tip diyeyim bari, yetişemeyeceği adamlara hurafeci diyen tip

marjinalimam, 7 yıl önce

kalemine sağlık. Özellikle nihat hatipoğlu, cübbeli gibi hurafeciler ekrandan uzak tutulmalıdır.

yusefe
Aday Memur
10 Kasım 2016 11:20

marjinal o saydigin sahislarin neyin hurafeymis de bakalim:sen ehli sunnet degilsen sana oyle gelebilir tabi ben yillardir takip ederim sunnete muhalif bir tane kinusma uygulama gormedimmm

marjinalimam
Aday Memur
10 Kasım 2016 16:18

sen sünnet nedir ? Kuranda kaç kez geçer ve neyi ifade eder bunları bir araştır,sünnetin ne olduğunu öğren sonra ehli sünent nedir bu bahsini yaptığın hususu bu kavramla karşılaştır sonra gel konuşalım. Kıstasımız nedir yani ? Sen yıllardır takip edince, sen görmeyince bu şahıslar hurafeci olmuyor mu ? Kıstas sen misin yoksa Allahın kitabı ve O kitbı tebliğ edip ben bu bahye uyarım diyen Peygamberimiz mi ?

İlk başta Sünnet nedir bunu öğren sonra konuşalım.

başkabirgün
Kapalı
10 Kasım 2016 17:47

pamukla ilgili bir düzenleme düşünüyor mu başlıksahibi

trtrtrtrtr
Kapalı
10 Kasım 2016 20:23

pamukla ilgili düzenleme düşünülemez düşünülmesi dahi teklif edilemez zira pamuk eninde sonunda cevap yazdığım yorumun sahibinide bulacak..

başkabirgün, 7 yıl önce

pamukla ilgili bir düzenleme düşünüyor mu başlıksahibi

başkabirgün
Kapalı
10 Kasım 2016 23:07

tecrübe konuşuyor.. aşır mevlüt işleri ne alemde ....

trtrtrtrtr, 7 yıl önce

pamukla ilgili düzenleme düşünülemez düşünülmesi dahi teklif edilemez zira pamuk eninde sonunda cevap yazdığım yorumun sahibinide bulacak..

sakrax
Şube Müdürü
11 Kasım 2016 10:17

Ben mevlüthan değilim ama kusura bakma birader o kadar düğüne derneğe para veriyorsunuz da sanki Mevlüt okumak imamın göreviymiş gibi bir tavır takınıyorsunuz ve mevlütün bedava olmasını istiyorsunuz Mevlüt'ün bedava olmasını istiyorsunuz camiye yardım etmiyorsunuz bedava olsun diyorsunuz lojmanın eksiğine yardım etmiyorsun sonuç itibariyle ne cami ne de lojman imamın babasının malı değil imam lojmanda ölene kadar oturmayacak tapusunu üstüne almayacak Haa diyeceksin banane kardeşim caminin eksiğinden lojmanın eksiğinden o zaman imam arkadaşlar da der banane senin okutacağın mevlütten düğünde o kadar çalgıcılara para döküyorsun hadi onlara da bedava yaptır istersen Şimdi ufak ufak uza bakalım

muarri28
Memur
11 Kasım 2016 10:52

1- din inhisar altına alınamaz. İslam'ı sadece resmiyete dökmek facia olur.

2- Diyanet önce kendine bir taraf seçmeli belli başlı bir hedef belirlemeli çizgilerini belli etmeli.Diyanette bir kısım hadis inkar eder modernist kafa. Bir kısım ehl-i sünnet, Bir kısım şia .

Önce ecdat gibi bir hedefe atmak içerde birliği sağlamak lazım.

başkabirgün
Kapalı
11 Kasım 2016 19:33

Mevlüt haracıni okurke mi veriyoruz bitincemi. her zamanki gibi istemeyiz olur mu Allah rizasi icin deyip mevlüt ve cenazede verilen paralar zarfta yan cebe mi sokulacak. yoksa dua ederken gözleri kapyinca zarfi yan cebe mevlüt cenaze sahibimi sokacak. gariban cenazelerini mevlütlerine aşır yıkama okuma indirimi varmi

sakrax, 7 yıl önce
Ben mevlüthan değilim ama kusura bakma birader o kadar düğüne derneğe para veriyorsunuz da sanki Mevlüt okumak imamın göreviymiş gibi bir tavır takınıyorsunuz ve mevlütün bedava olmasını istiyorsunuz Mevlüt'ün bedava olmasını istiyorsunuz camiye yardım etmiyorsunuz bedava olsun diyorsunuz lojmanın eksiğine yardım etmiyorsun sonuç itibariyle ne cami ne de lojman imamın babasının malı değil imam lojmanda ölene kadar oturmayacak tapusunu üstüne almayacak Haa diyeceksin banane kardeşim caminin eksiğinden lojmanın eksiğinden o zaman imam arkadaşlar da der banane senin okutacağın mevlütten düğünde o kadar çalgıcılara para döküyorsun hadi onlara da bedava yaptır istersen Şimdi ufak ufak uza bakalım

yusefe
Aday Memur
15 Kasım 2016 10:59

marjinal sen bu konuda cok bossun belli.hadislere inancin zayifsa seninle muhatap olmam ehli sunnet olmanin sartlarindan biri budur;iki tane abuk subuk adami dinleyip kendini imami azam sanman senin zararina,ne hurafesi varmis o adamlarin dede bilelimm
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi